П'ятниця, 01 лютого 2019 15:24

Дах 21 ст: черепиця як сонячна батарея новинка від Ілона Маска і Тесли!

Медіа

Ідея перетворити дахи будинків в сонячні батареї лежала буквально в повітрі, адже повсюдно традиційні накопичувачі сонячної енергії встановлюються на покрівлю.

Але втілити це в робочий проект з комерційним впровадженням вдалося лише Елон Маск. Як відомо, Tesla Motors, творцем і керівником якої і є Маск, за 2,6 млрд. Доларів поглинула компанію SolarCity...

Раніше стартап працював над різними проектами з єдиною метою: зробити сонячну енергію простіше і ближче для кінцевого користувача. Результатом співпраці Tesla і SolarCity стала нова дах для електромобілів компанії, яка дозволяє менше думати про підзарядку авто, а другим, більш гучним і ефектним продуктом став інноваційний матеріал для даху, який отримав назву Solar Roof.

Solar Roof - характеристики і принцип роботи. На вигляд новий матеріал - звичайна черепиця, яких достатньо на ринку. Вона випускається в чотирьох варіація: текстуроване (Textured Glass), шиферна (State Glass), тосканская (Tuscan Glass) і матова (Smooth Glass). Насправді ж це високотехнологічне покриття, яке може якщо не повністю замінити зовнішнє електропостачання, то істотно його економити. На сьогоднішній день прямі конкуренти в цій області відсутні, що разом із зростанням популярності проектів на альтернативних джерелах енергії зробило новий продукт ультрапопулярним.

Сонячна черепиця Tesla Solar Roof замість звичайної покрівлі. В основі Solar Roof лежить склокераміка, виробництво якої давно налагоджено і не викликає складнощів. Усередині матеріалу впроваджено спеціальне покриття, яке дозволяє накопичувати сонячну енергію і трансформувати її в електрику. Разом з домашнім генератором Powerwall, який пропонується в комплекті з покрівлею дах дозволяє ефективно використовувати весь сонячне світло, що падає на будівлю. У порівнянні з традиційними сонячними панелями, новий матеріал всього на 2% поступається за ефективністю, але вже сьогодні ведуться роботи, щоб нівелювати різницю і зробити покриття максимально продуктивним.

Впровадження і цена.По словами Елона Маска, компанія робить все, щоб у людей не виникало бажання придбати не Solar Roof, а інше покриття. І для цього є всі передумови:

- склокераміка є вкрай міцним матеріалом, який може служити десятки років без втрати зовнішнього вигляду і якостей. Маск стверджує, що його черепиця протримається довше самого будинку;

- відмінний зовнішній вигляд, який забезпечує покриття, влаштує навіть самого вимогливого користувача. Тим більше, що представлені на презентації текстури - тільки початок, і до моменту комерційного виходу їх буде набагато більше;

- доступна вартість - головна перевага Solar Roof. Якщо раніше йшлося про те, що інноваційна покрівля - це інвестиція в майбутнє, і з часом за рахунок накопиченої енергії вона зможе себе окупити, то сьогодні Елон Маск стверджує: новий матеріал дешевше традиційних покриттів навіть без урахування економії на електриці. Простіше кажучи, купувати її вигідно відразу, не чекаючи окупності.

По суті, у потенційних покупців питання взагалі не повинен стояти: низька вартість, довговічність, відмінний зовнішній вигляд, а також можливість економити на електроенергії за допомогою природоохоронних технологій і відновлюваних джерел. Кому знадобиться щось інше?

Згідно з інформацією Tesla, середня вартість квадратного метра сонячної даху становить $ 235 ($ 21,8 за фут2), але це для тих випадків, коли не всі плитки покрівлі будуть оснащені сонячними панелями. Для оптимального ефекту компанія пропонує комбінувати черепицю з інтегрованими фотоелементами ($ 42 за фут2) зі звичайними плитками (11 за фут2). Причому зовні черепиця з сонячними панелями буде виглядати як звичайна: з землі різниця не озброєним оком не буде помітна взагалі...

Переглядів 287
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?