Вівторок, 05 вересня 2017 15:48

10 красивих українських слів, якими ви здивуєте своїх друзів

Радіо МАКСИМУМ продовжує знайомити нас з особливими українськими словами, які замінять надокучливий суржик у щоденному спілкуванні.

 Здивуйте рідних своєю багатою мовою!
Поповнюйте свій словниковий запас неповторними українськими словами, вживайте їх вдома і на роботі, і ви вразите людей своєю начитаністю, - повідомляє coma.in.ua

Гайда!

ОКРА́ЄЦЬ або ЦІЛУ́ШКА – скибка, відрізана від непочатого краю хлібини. Використовуйте ці красиві українські слова замість надокучливого росіянізму “горбушка”.

ВЗІРЕ́ЦЬ – те саме, що приклад, зразок для наслідування, але звучить краще 

КЛЕКОТІ́ТИ – у прямому значенні йдеться про переривчастий звук птахів, а також про воду, яка нуртує. А от у переносному значенні це слово радимо вживати замість більш поширених шуміти (про людей) та вирувати (про пристрасті).


ПОПОЛУ́ДНІ – після полудня, тобто у другій половині дня.

 НЕАБИ́ЯК – замість дуже чи надто добре візьміть на озброєння влучне “неабияк”.

 


ЗАЗІХА́ТИ – намагатися захопити, привласнити що-небудь. Актуальне слово в наших реаліях, та ми впевненні, що путінські війська, які зазіхають (а не скальковане посягають) на українські землі, зазнають краху, бо правда – за нами!

ВСУ́Є – маловживаний синонім до марно, даремно​. Здивуйте рідних цим рідкісним словечком!

ПІ́ДТЮПЦЕМ – дрібними швидкими кроками. Ось так – підтюпцем – прошмигнуло літо, а ми так і не встигли вдосталь відпочити. А ви?

ЧВИ́РЯ – або ж негода, сльота. Ну просто суперактуальне слівце про осінь, яка вже завітала до нас.

НАМИНА́ТИ – можна, звісно, нам’яти комусь боки (але не рекомендовано!), але краще наминати, тобто їсти з апетитом, смачнющу гарбузову кашу, наприклад, або будь-що на ваш смак. Розкажіть у коментарях про ваші улюблені страви осені!

Переглядів 704
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?