П'ятниця, 11 серпня 2017 12:30

Зорепад Персеїди в середині серпня

Найближчі кілька ночей земляни зможуть помилуватися одним з найкрасивіших зорепадом року - метеорних потоком Персеїди, і загадати бажання на падаючу зірку.

Як повідомляє mirror-venus.ru, апогей зорепаду в 2017 році припадає на 12-13 серпня, але шанси загадати бажання у жителів Землі зберігаються практично до кінця місяця.

Персеїди - метеорний потік, що проходить дуже близько до Землі, залишаючи за собою дуже гарний «зоряний шлейф», який за яскравістю сяйва перевершує багато інших зірок.

 Спостерігати це романтичне явище і помилуватися найпопулярнішим і яскравим «зоряним дощем» року зможуть жителі всього Північної півкулі Землі, в тому числі і Росії. Найкраще падаючі зірки буде видно після півночі і до сходу.

Максимальна інтенсивність потоку припаде на 13 серпня - за прогнозами Міжнародної метеорної організації, очікується до 100-150 метеорів на годину, тобто понад два метеорів в хвилину.

Для того щоб не пропустити потік, потрібно, в першу чергу, знайти сузір'я Персея і сконцентруватися на спостереженні. І щоб в повній мірі насолодитися подарунком Всесвіту, необхідно вибирати місця на височини, що не обгороджені деревами і висотними конструкціями.

Самий хороший огляд буде далеко від міст з їх сліпучим світлом. Тим, у кого не буде можливості вибратися далеко від будинку, можна простежити за зорепадом через прямі трансляції.

 Для спостереження метеорного дощу не потрібні ніякі астрономічні прилади - насолодитися нічним зоряним видовищем літа можна неозброєним оком.

Під час зорепаду можна не тільки насолодитися красою, а й використовувати можливість поворожити на майбутнє. Ви зможете подумки ставити запитання і отримувати на них позитивні або негативні відповіді. Позитивним буде довгий слід після падіння зірки, негативним - швидке згасання.

Зорепад Персеїди - це один з найстаріших метеорних потоків. Перші згадки про них містяться в давньокитайських літописах, датованих 36 роком нашої ери. Він також входить у велику трійку найбільших зорепадом.

 
 
Переглядів 507
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?