Вівторок, 11 липня 2017 11:59

Що таке аутизм: важлива інформація для батьків

Аутизм - це розлад мозку, яке обмежує здатність людини спілкуватися і розуміти інших людей. Вперше проявляється він в дитинстві, може бути як легкою, так і важкої форми. Згідно зі статистикою, розлад аутистичного спектру (РАС) впливає на одну дитину з 68, при цьому, майже в п'ять разів частіше проявляється у хлопчиків, ніж у дівчаток.

Про основні ознаки, діагностиці та способи лікування пише видання WebMD .

Ознаки аутизму

Ознаки аутизму можуть проявлятися у віці до трьох років. Деякі діти розвиваються нормально до 18-24 місяців, а потім навички втрачаються. Ознаки РАС можуть включати:

- повторні руху (хитання або обертання);

- спроби уникнути контакту з очима або фізичного дотику;

- затримки в розвитку мови;

- повторювані слова або фрази (ехолалія).

Важливо відзначити, що ці симптоми можуть виникати і у дітей без РАС.

 

Як вчасно помітити: перший рік

 

Навіть зовсім маленькі діти дуже товариські, тому можна виявити ознаки аутизму в тому, як малюки взаємодіють зі світом навколо себе.У цьому віці дитина з РАС може:

 

- не реагувати на голос матері;

 

- не відкликати на своє ім'я;

 

- не дивитися людям в очі;

 

- не посміхатися або не відповідати на соціальні сигнали від інших;

 

Немовлята, у яких немає аутизму, також можуть мати таку поведінку, але найкраще відразу звернутися до лікаря з будь-якими проблемами.

 

Як вчасно помітити: другий рік

 

Ознаки аутизму більш помітні протягом другого року дитини. У той час як інші діти формують свої перші слова і вказують на те, що вони хочуть, дитина з аутизмом залишається відстороненим. Ознаки аутизму включають:

- ніяких слів за 16 місяців;

- немає прикидаються ігор у віці 18 місяців;

- немає двухсловний фраз до двох років;

- відсутність мовних навичок;

- немає інтересу, коли дорослі вказують об'єкти, такі як літак, що літає над головою.

Інші ознаки і симптоми

Люди з аутизмом іноді можуть мати фізичні симптоми, включаючи проблеми з травленням, такі як запор і проблеми зі сном. У дітей може бути погане узгодження великих м'язів, використовуваних для бігу і повзання, або менших м'язів руки. Близько третини людей з аутизмом також мають судоми.

Як впливає аутизм на мозок?

Аутизм впливає на частини мозку, які контролюють емоції, спілкування і руху тіла. Деякі діти з РАС мають надзвичайно великі голови, що може бути з-за проблем з ростом мозку. Аномальні гени, передані через сім'ю, були пов'язані з поганими функціями в деяких частинах мозку. Дослідники сподіваються знайти спосіб діагностувати аутизм за допомогою сканування мозку.

Ранній скринінг на аутизм

У багатьох дітей не діагностується розлад аутизму у віці до початку відвідування дитячого садка, або навіть школи, і вони можуть не отримати допомогу, необхідну їм в перші роки. Ось чому лікарі рекомендують робити скринінг всім дітям у віці дев'яти місяців в разі затримок з базовими навичками. Спеціальні перевірки РАС необхідні в 18 і 24 місяці, а також, якщо у дитини є ознаки тривожного поведінки або сімейної історії аутизму.

діагностика аутизму

проблеми мови

При регулярних оглядах лікар перевіряє, як дитина реагує на голос, усмішку або інші вирази. Він воркував або базікав? У цьому випадку доктор порекомендує проконсультуватися у логопеда. Крім того, може знадобитися також тест на слух. Більшість дітей з аутизмом в кінцевому підсумку будуть говорити, але вони роблять це пізніше, ніж інші. Спілкування може бути особливо жорстким.

Погані соціальні навички

Проблема, пов'язана з іншими людьми, є важливим маркером розлади спектру аутизму. Психолог зі спеціальним навчанням може якомога швидше виявити соціальні проблеми. Діти можуть уникати дивитися людям в очі, навіть батькам. Вони можуть зосередитися на об'єкті, ігноруючи оточуючих протягом тривалого часу. Вони можуть не використовувати жестів, пози тіла або виразу обличчя для спілкування.

Тест на аутизм

Немає ніяких медичних тестів для аутизму, але іспити можуть бути корисні для виключення втрати слуху, проблем з промовою, отруєння свинцем або проблем розвитку, які пов'язані з аутизмом. Батькам може знадобитися відповісти на список питань, які називаються скринінговим інструментом, для оцінки поведінки дитини і навичок спілкування. Початок лікування до трьох років може значно поліпшити розвиток дитини.

лікування аутизму

програми поводження

Поведінкова терапія широко використовується, щоб допомогти дітям з РАС навчитися говорити і спілкуватися, розвиватися фізично і більш ефективно спілкуватися з іншими людьми. Крок за кроком ці інтенсивні програми, звані прикладним аналізом поведінки (ПАП), заохочують позитивні дії і перешкоджають негативній поведінці. Інший підхід, званий Floortime ( "Час працювати"), працює на емоціях і соціальних навичках. Програма TEACCH використовує карти зображень і інші візуальні сигнали.

Освіта

Школи повинні розробити індивідуальну програму навчання (ІПО) для кожної дитини. Діти з аутизмом можуть претендувати на раннє втручання або послуги розширеного навчального року. Якщо вас турбує ваша дитина, будьте його адвокатом і попросіть школу розробити ІПО.

Лікарські засоби

Лікування аутизму не існує, але медицина може допомогти з деякими симптомами. Антипсихотичні ліки можуть бути призначені для серйозних проблем з поведінкою. Якщо судоми є проблемою, може допомогти протисудомний препарат. Іноді призначають ліки, які лікують депресію. Слід уважно стежити за реакцією дитини на призначені ліки.

сенсорна обробка

Діти з аутизмом можуть бути надзвичайно чутливі до звуків, дотику, смаку, поглядів або запахів. Наприклад, їх можуть засмутити яскраві миготливі вогні або шкільний дзвінок. Якщо дитині допомогти пристосуватися до різних відчуттів, то це призводить до меншої кількості аутичних манер і поліпшенню поведінки.

Аутизм і допоміжна технологія

Навіть невербальні діти можуть розмовляти з новими пристроями, призначеними для перетворення зображень або тексту в усні слова. Ця технологія включає кишенькові пристрої і "додатка" для смартфонів або комп'ютерних планшетів.

Аутизм і дієта

Травні проблеми поширені у дітей з аутизмом, і близько 30% з них можуть їсти непродовольчі предмети, такі як бруд або папір. Деякі батьки намагаються дієту без клейковини (в пшениці) і казеїн (молочний білок). Також часто використовують інші зміни дієти, включаючи добавки B6 і магній. До сих пір недостатньо доказів того, що будь-який план дієти працює. Лікар повинен контролювати пробні дієти, щоб забезпечити гарне харчування.

Нетрадиційні способи лікування

Інтернет повний незвичайних процедур для аутизму, пропонованих зневіреним батькам. Щоб дізнатися, чи безпечно таке лікування, спочатку зверніться до лікаря.

Що викликає аутизм?

Вчені не знають точної причини аутизму, але, гени, ймовірно, відіграють певну роль. В даний час ведуться дослідження, щоб зрозуміти, чи можуть бути винні хімічні речовини в навколишньому середовищі або інфекції до народження.

Вакцини не викликають аутизму

Між вакцинами і аутизмом не було знайдено жодного зв'язку, незважаючи на багато наукових досліджень. Дослідники ретельно вивчили вакцину проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК), так як в британському доповіді 1998 року було піднято побоювання. Пізніше журналом було опубліковано спростування. Тімеросол, форма ртуті, був вилучений з дитячих вакцин у 2001 році в якості запобіжного заходу - хоча ніяких доказів, що він викликає аутизм, так і не було знайдено.

Аутизм серед братів і сестер

Люди, у яких є одна дитина з аутизмом, мають 19-відсотковий шанс, що інша дитина теж отримає його, відповідно до одного з досліджень. Якщо у двох дітей аутизм, ризик ще вище для третього малюка. Вивчення близнюків показало, що, коли у одного близнюка є аутизм, є ймовірність 31%, що він виявиться і другого малюка, особливо якщо це хлопчики.

 

 

Переглядів 1390
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?