П'ятниця, 28 червня 2019 12:41

Система монетизації субсидій в Україні поки неробоча!

Моделі монетизації субсидій, яку впродовж останніх трьох років намагається запровадити уряд, тричі змінювалися, і лише у березні відбулась перша хвиля реальної монетизації!

Про це розповів заступник начальника департаменту енергоефективності "Нафтогазу" Олексій Хабатюк. Тобто майже всі так звані успіхи програми монетизації субсидій від Гройсмана - БРЕХНЯ та самопіар!!!

За його словами, що таке монетизація – прописано у законі "Про житлово-комунальні послуги".

"Там написано, що це виплата житлових субсидій у грошовій формі споживачу житлово-комунальних послуг. Що таке субсидія? Це гроші. Хто їх отримує? Споживач ЖКП. Два ключові моменти: гроші — споживачу", - пояснив він.

Однак, за словами Хабатюка, уряд робив спроби під "монетизацією" протягнути інші форми.

"Переказ коштів надавачам послуг через місцеві бюджети, переказ коштів надавачам послуг через Ощадбанк. Це теж називалося монетизацією", - зазначив Хабатюк.

І лише у березні 2019 року, за словами представника "Нафтогазу", відбулася перша хвиля реальної монетизації - переказ грошей безпосередньо споживачу.

"Цю форму монетизації ми вважаємо правильною, саме така форма передбачена в законі. Законодавець, коли ухвалював закон, мав на увазі саме це", - підкреслив він.

 

Нагадаємо:

У квітні, після запровадження монетизації субсидій, Мінсоцполітики запровадило й монетизацію пільг.

Станом на травень витрати на субсидії для оплати комуналки збільшилися на 27,2% з початку року.

А наприкінці травня Кабмін зменшив фінансування субсидій на 8 мільярдів. 

З точки зору здорового глузду, замість того, щоб шукати шляхи зменшення комунального навантаження і його вартості, уряд Володимира Гройсмана з року в рік лише підвищував ціни на комуналку!

В результаті отримав мільйонні борги по всій країні! А тепер як чергове своє "благо та покращення" видає систему монетизації субсидій!!! Він взагалі нормальний економіст? Судячи по всьому - ні, бо свої дипломи просто купив...

Переглядів 346
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?