Понеділок, 09 липня 2018 16:34

Прокуратура не змогла посадити одеського суддю Майдану! У Києві - те саме!

4 роки пройшло після Майдану, а в Україні - майже така сама вакханалія із КРИВОсуддям і законністю! Корупціонери жирують, бюрократи чинять перепони реформам, урядовці дерибанять бюджет... А про люстрацію суддів й мови нема...

Одеського суддю Олега Стеценка остаточно визнали невинуватим у винесенні неправосудного рішення під час заборони мітингів у 2013 році...

Відповідне рішення 26 червня ухвалив Верховний суд.

Він погодився з висновками попердніх інстанції, які визнали суддю Одеського окружного адміністративного суду невинуватим.

"Вирок Київського районного суду м. Одеси від 15 травня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 18 вересня 2017 року відносно виправданого ОСОБА_3 (Стеценка – УП) залишити без зміни", – ухвалила колегія.

 У рішенні, зокрема, йдеться, що на законодавчому рівні поняття "неправосудне" рішення наразі не визначено. Обвинувачення ґрунтувалося на тому, що ухвала Стеценка була скасоване пізніше, однак, як стверджує суд, це не є підставою для неправосудності.

Крім того, колегія наголосила, що дисциплінарну справу стосовно одеського колеги закрили, бо побачили в його діях проступок, але не "грубу недбалість чи навмисне порушення закону".

Також, прокуратура не довела, що Стеценко вчинив злочин саме з кар'єристських мотивів, як стверджувала. Суддя "із заявою чи проханням про переведення до іншого суду не звертався", "був обраний на посаду судді безстроково, а тому не був обтяжений" необхідністю переобрання.

"Фактично свідки констатували тільки факт ухвалення суддею ОСОБА_3 (Стеценком – УП) певного рішення, висловили свою незгоду із цим рішенням як сторони провадження і як зацікавлені особи", – йдеться в рішенні.

Постанова Верховного Суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Інкримінована Стеценку ч. 2 ст. 375 передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Олег Стеценко 25 листопада 2013 року розглядав справу за позовом Одеської міськради до партії "Европейська партія України", громадських організацій "Правова корпорація" та "Заклад Пауерліфтингу" та члена "ДемАльянсу" Кирила Філімонова.

Міська рада просила заборонити будь-які мирні зібрання, встановлення наметів, звуковідтворювальної апаратури у центральній частині Одеси.

Суддя Стеценко повністю задовольнив позов влади. Пізніше, 27 травня 2014 року касаційний суд скасував його рішення.

Голосіївський суд Києва може очолити нелюстрована "суддя Майдану"!

 

Голосіївський районний суд м.Києва може очолити "суддя Майдану" Наталія Чередніченко. 

Про це 8 липня заявив адвокат, активіст, член "Автомайдану" Роман Маселко. 

Адвокат зауважив, що на голову райсуду висувають суддів, "які тісно пов'язані з колишньою головою суду (Оленою) Первушиною".

"9 липня у Голосіївському суді знову спробують обрати голову. Як стало відомо, реальним кандидатом на голову є суддя Чередніченко Н.П.", - зазначив він.

 За його повідомленням, суддя Чередніченко позбавила водійського посвідчення власника авто за поїздку до Межигір'я у часи Майдану.

"Водій туди навіть не їздив, його авто просто засвітилось у базах ДАІ і на нього зробили "липовий" протокол. На засіданні суду власник авто зі свідками доводив, що його взагалі не було у Києві у той день, коли він начебто щось порушив. Прийшов свідок, який стверджував, що саме він користувався авто. Але на суддю Чередніченко це не справило жодного враження і вона забрала водійське посвідчення на 3 місяці", - зазначив Маселко. 

Він нагадав, що відповідно до закону, суддя Чередніченко підлягає люстрації, однак уникла її, "бо голова суду Первушина склала довідку, що вона не підлягає люстрації".

"Начебто рішень щодо активістів Чередніченко не виносила. І дійсно, у Реєстрі ви не знайдете цього рішення. І у декларації доброчесності суддя теж збрехала, що не виносила таких рішень", - зазначив Маселко. 

 
 
 

Наталія Чередніченко посіла посаду судді Голосіївського райсуду м. Києва у 2001 році, з 2006 року обрана на посаду судді безстроково. 

Переглядів 200
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?