Четвер, 25 жовтня 2018 14:41

Бюджет-2019 - це загроза «поліцейської держави»!

Експерти розкритикували бюджет-2019 через збільшення фінансування силових відомств і недостатнє фінансування медицини та освіти.

Ми бачимо пріоритетами побудова силової поліцейської держави, збільшення фінансування поліції і СБУ, апаратів центральних органів виконавчої влади, але ми не бачимо там фінансування вже проголосованих Верховною Радою медичної реформи, пенсійної реформи та реформи освіти!!!
Зокрема, витрати на СБУ збільшуються на 1,8 млрд грн, на ГПУ - на 400 млн грн, на МВС і Нацполіцію - на 4,5 млрд і 5 млрд грн, відповідно.

При цьому фінансування реформи екстреної медичної допомоги уряд Гройсмана передбачила лише для п'яти регіонів - Києва, Вінницької, Донецької, Одеської, Полтавської, Тернопільської областей.

Така опіка правоохоронної системи зайвий раз підтверджує, що влада на спокійний виборний рік і не сподівається, і задобрювати має  намір не електорат підвищенням соціальних витрат, а силовиків. Це - і менш затратно в результаті, і простіше і зрозуміліше для політиків.

Після підвищення цін на газ і подальшого за ним зростання комунальних тарифів і зростання інфляції, не виключені масові акції протесту. Доведеться стримувати народний гнів...

До того ж, ті ж поліція і органи прокуратури можуть впливати і на хід виборчої кампанії, на одні порушення закриють очі, на інші - ні .

Про те, що доходи, заплановані урядом Гройсмана в проекті держбюджету, що не реалістично роздуті,  попереджав голова Рахункової палати Валерій Пацкан в своєму виступі у Верховній Раді до того, як нардепи проголосували за бюджет в першому читанні.

 Цього року сповільнюється зростання реальних доходів населення, відбувається стагнація в сферах, які випускають продукцію споживчого попиту, зменшуються іноземні інвестиції. В умовах підвищення ціни на газ, складно буде втримати інфляцію, закладену урядом на рівні 7,4% ... Рахункова палата проаналізувала розрахунки Мінфіну по найбільш бюджетоутворюючим підприємствам і виявила високі ризики неотримання в запропонованих обсягах окремих доходів.

З урахуванням майбутніх двох виборчих кампаній в 2019 році, уряд і парламентарії, звичайно, якось, по ситуації, будуть латати діри в державній скарбниці. Інша справа, як швидко вона знову збідніє. Мабуть, для політиків головне - протриматися до президентських, бажано і до парламентських виборів, створюючи видимість впевненості і стабільності.

А там ... не відомо, який уряд вже буде списувати «попередники» провали з виконанням держбюджету.

А якщо населення, доведене такої соціально-економічною політикою до стану, коли майже нічого втрачати у своїй країні, обуриться завчасно, при владі будуть добре підгодовані силовики зі збільшеним державним фінансуванням...

І ЩО далі? Новий Майдан? Бо, схоже, ця влада явно не хоче вчитись на гіркому прикладі своїх "папєрєдніків"...

Переглядів 594
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?