Четвер, 13 вересня 2018 14:21

Хто буде єдиним кандидатом в президенти України від партії реваншу?

Власники акцій "Оппоблока", "За життя!" і більш дрібних партій з "регіоналівськи" минулим домовилися до 1 грудня 2018 висунути спільного кандидата...

"Оппоблок" утворився з двох формувань - групи Сергія Льовочкіна і групи Ріната Ахметова - кількох креатур Віктора Медведчука і одинаки Вадима Рабиновича, який подружився з колишнім лідером есдеків. Ще є близький до Ахметова Вадим Новинський, у якого в "Опозиційному блоці" є власна платформа. Тепер ці інгредієнти будуть намагатися зваритися в одному політичному "борщі", який подадуть на стіл Путіну. Однак, існує висока ймовірність, що без безпосереднього впливу Кремля він буде варитися довго.

Єврей Вадим Рабинович запропонував "оппоблоковцам" переговори про об'єднання. "Нам потрібно підпорядкувати свої амбіції та особисті інтереси інтересам наших виборців. Нам не пробачать, якщо ми втратимо сьогодні шанс для консолідації", пафосно заявив лідер "За життя!". Який, нагадаємо, у травні 2016 року оголосив про вихід з "Опозиційного блоку", однак і досі перебуває в лавах фракції.

На заклик Рабиновича оперативно відповів Сергій Льовочкін. "Я підтримую об'єднання з усіма політичними силами, які поділяють цінності і ПРО його виборців: мир, єдність країни, розвиток демократії та економіки, свобода слова і думки. Серед таких сил бачу і" За життя "Рабиновича і Мураєва",

Для початку нагадаємо стартові позиції цих політсил. Вони мають солідний, а в сумі - самий солідний, медіа-ресурс: телеканали "Інтер", "112. Україна", NewsOne, канал "Україна", газета і сайт "Вести", сайт "Країна", значна кількість дрібніших ресурсів , десятки експертів. І цілу армію корисних ідіотів. Така потужна машина за хорошого фінансування здатна вплинути на вибір мільйонів.

І крім цього політики, які анонсують переговори, запам'яталися і гучними розборками. У жовтні минулого року Рабинович в прямому ефірі звинуватив Льовочкіна і Бойка в замаху на себе. "Я знав, що Льовочкін - бандит, але ніколи б не подумав, що до спроби вбивства і підпалу може бути причетний Бойко, якого вважав порядною людиною. В черговий раз підтвердили мою тезу про те, що" Опозиційний блок "- це справжня банда" , сказав він тоді. Пізніше назвав Льовочкіна "політичним Чикатило". Той, натомість, нагадав, що у Рабиновича подвійне громадянство. Тепер ці двоє декларують готовність про щось домовлятися.

А є ще численна група Ахметова, якого влаштовує нинішній статус. Він не збіднів, на окупованих територіях його пощипали, але не обдерли, як липку. Не секрет, що крім "Оппоблока" Рінат Леонідович має інтерес і в інших політсили. Зокрема, в ЗМІ багато писали про "радикалах". Чи є сенс Ахметову сідати за стіл переговорів з добре знайомими йому фігурами ще по Партії регіонів?

"Оппоблок" утворився з двох колон - групи Сергія Льовочкіна і групи Ріната Ахметова - кількох креатур Віктора Медведчука і одинаки Вадима Тут все буде залежати від декількох факторів. Перший - яка користь буде від єдиного кандидата. Якщо їм, звичайно, буде не він сам. Капітуляція перед Росією, а інший такий президент не запропонує, спричинить серйозний протестний вибух, а гроші люблять тишу. Ахметову про це добре відомо. Тому можна припустити, що якщо Рінат Леонідович і приєднається до анонсованих "перетирань", то без ентузіазму. Хіба що в Москві знайдуть спосіб, як його нагнути.

Другий фактор - Ахметов може проявити лояльність до проросійського проекту, якщо будуть спроби тиснути на його бізнес. Банковій це ні до чого, але існують політичні ігри і поза нею. Третій фактор - якщо він побачить, що Порошенко втрачає шанси на перемогу, а соціологія покаже, що єдиний кандидат від умовного "кремлівського проекту" стовідсотково виходить у другий тур.

За столом переговорів виявляються і інші гравці, такі, як Вадим Новинський. Щоб не йти на переговори бідним родичем, він зайнявся розкручуванням свого проекту "Партія миру". Ще є Михайло Добкін. Його "Християнські соціалісти" так і не розкрутилися, однак і його, швидше за все, приєднають до переговорів. Не до кінця зрозуміла роль в процесі партії "Відродження". По духу вони близькі, однак за цією політсилою видніється тінь Ігоря Коломойського, який нібито поставив на Юлію Тимошенко.

До речі, не виключено, що задумка з висуненням єдиного кандидата від "Партії регіонів-2" саме в тому і полягає, щоб вивести його до другого туру з лідером "Батьківщини". Технологія проста - вона йде на вибори з проєвропейськими і пронатовськими гаслами, а її суперник - з проросійськими, з обіцянкою примирити "братські народи" і закінчити війну на сході. Тобто, діяти на повному контрасті: умовні Майдан і антимайдан, схід і захід.

При такому контрасті висуванець партії Рабиновича (Медведчука) - Льовочкіна - Новинського має високий ризик програти...

І ось тут головне: а чи повинен він виграти за задумом Кремля!

Там прекрасно розуміють, що колишні "регіонали" не зможуть висунути кандидата-переможця, нового Януковича, тому що у них такої фігури немає. Бойко на цю роль не тягне через відсутність харизми, Рабинович навіть при максимальному включенні медіа-ресурсу ризикує пролетіти повз другого туру, Медведчук не балотуватиметься, Новинський - ще гірший варіант, ніж Бойко. Є Мураєв, який останнім часом відійшов у тінь.

Однак Льовочкін і Ахметов погодяться на цю фігуру хіба з-під кремлівської палкі.Рабіновіча, який подружився з колишнім лідером есдеків. Ще є близький до Ахметова Вадим Новинський, у якого в "Опозиційному блоці" є власна платформа. Тепер ці інгредієнти будуть намагатися зваритися в одному політичному "борщі", який подадуть на стіл Путіну. Однак, існує висока ймовірність, що без безпосереднього впливу Кремля він буде варитися довго

 

Переглядів 589
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?