Вівторок, 10 липня 2018 16:13

Пашинський Сергій, депутат: ХТО він? (біограф.огляд)

Медіа

В даний час Пашинський є народним депутатом у фракції «Народний Фронт» і очолює Комітет з Оборони і Нацбезпеки.

Насправді - це досвідчений і цинічний кримінальник, якому постійно вдається уникнути покарання...

Його біографія - низка непокараних злочинів, які мали тяжкі наслідки для держави...

Ще в Університеті, будучи дрібним комсомольським функціонером, Пашинський стягував мзду з своїх однокурсників, обіцяючи влаштувати їх в інтернаціональний будівельний загін. У кримінальній хроніці його ім'я вперше спливло в 2002 році, в зв'язку з масштабними розкраданнями в банку «Україна». Пашинського звинувачували в розкраданні активів другого за величиною банку країни.

До початку 1999 року, Пашинський очолював Торговий Дім банку «Україна», який видавав кредити сумнівним структурам, відмивав брудні гроші і співпрацював з тіньовими структурами Павла Лазаренка і Семена Могилевича, який працював на спецслужби Російської Федерації. Торговий Дім заборгував банку "Україна" 200 млн. Гривень. Вважається, що вже тоді покровителем Пашинського був Віктор Медведчук, кум Путіна. Це він перевів Пашинського з розкраденого банку «Україна» заступником голови в «Ощадбанк».

Будучи заступником голови «Ощадбанку», Пашинський продовжував скоювати злочини.

Йому інкримінували розкрадання грошей, призначених державою для виплати вкладникам банку, який досяг 80-річного віку, а також кредитування української енергетики на покупку імпортного вугілля за ставкою нижче облікової ставки НБУ. Його діяльність в двох банках принесла 4 млн. Доларів збитків для держави.

26 листопада 2002 року, С. Пашинський був заарештований ГПУ за підозрою в скоєнні злочинів за ст. 191 ч.5 та 222 ч.2 - «привласнення і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, шахрайство з фінансовими ресурсами повторно або завдало великої матеріальної шкоди». Одако в 2003 році, Пашинський був овобожден за рішенням Апеляційного суду, який замінив йому термін на підписку про невиїзд.

А в 2004 році, відразу після перемоги Помаранчевої революції, кримінальну справу було припинено за статтею 7 КПК через відсутність доказів. У Лук'янівське СІЗО його приїхала визволяти лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. У 2005 році Пашинський за квотою «Батьківщини» стає гендиректором компанії «Укррезерв», звідки з тріском звільнили в січні 2006 року через махінації з цукровим піском, зерном і закупівлею забороненого ветеринарною інспекцією бразильського м'яса. Махінації з цукром привели до «цукрової кризи» 2005 року.

У 2006 році Пашинський був працевлаштований на посаду депутата від фракції БЮТ, де він «сідає на касу», торгуючи місцями і тушками. В ті часи, місце депутата-кнопкодава оцінювалося в середньому в 5 млн. Доларів.

Пашинський брав участь в революції Гідності 2013-2014 рр. Одним з його «подвигів» був висновок з Майдану і з Києва підрозділи кримського «Беркута», які розстрілювали майданівців. Він також врятував від розправи двох невідомих зі снайперськими гвинтівками, яких затримали учасники революції!

6 квітня 2014 року, Пашинський вже був в.о. глави Адміністрації Президента Петра Порошенка!...

У цей день він вилетів на риболовлю в заповідник на Полтавщину. У той же самий день сепаратисти захоплювали в Луганську. Донецьку і Харкові державні адміністративні будівлі. Він не міг не розуміти, що відбувається захоплення території України, але свідомо відключив телефон. З приходом до влади Петра Порошенка, Пашинський повернувся в парламент, де очолює Комітет і де він засвітився новими скандалами вже під егідою «Народного Фронту».

Про рейдарскіх захопленнях Пашинського можна написати цілу книгу.

У 2007 році Пашинський, разом з нардепом-комуністом Євгеном Мармазовим, намагався рейдануть харківський «Турбоатом». Очолював цю аферу російський олігарх Костянтин Григоришин, а саме пропозиція надійшла від Арсена Авакова. Завод тоді захопити не вдалося. Наступна спроба захоплення відбулася в 2008 році. Пашинський з двома автобусами «невідомих осіб» намагався захопити «Кременчуцький нафтопереробний завод». Спроба була невдалою - завод охороняли внутрішні війська. До того ж, там тоді перебував екс-міністр енергетики Юрій Продан. У 2010 році Пашинський також брав участь у рейдерському захопленні фабрики «Житомирські ЛАСОЩI», де провів фіктивне збори акціонерів, в той час, як справжніх акціонерів на територію підприємства не пустили, тому що фабрика була оголошена «громадської приймальні Пашинського». У грудні 2015 року Сергій Пашинський знову фігурував у справі про рейдерство тієї ж самої Фабік. Президент «Житомирської кондитерської фабрики» Ігор Бойко повідомив, що нардеп Пашинський і його компаньйон Сергій Тищенко готують спробу рейдерського захоплення фабрики. ЗМІ повідомляли також, що в Кіровоградській області Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і заступник голови фракції «Народний фронт» Сергій Пашинський провели рейдерське захоплення агропідприємства...

У 2015 році, СБУ передала Генпрокуратуру матеріали, де Пашинський підозрюється в причетності до розкрадання «нафти Курченко». Йдеться про 85 тис. Тонн палива і 250 млн. Гривень збитку дл держави.

Про махінації Пашинського з нафтопродуктами, можна детально прочитати тут
https://blogs.pravda.com.ua/autho.../dobrodomov/555c57e03c310/
https://blogs.pravda.com.ua/autho.../dobrodomov/557e6f0f487ec/
https://www.pravda.com.ua/articles/2015/05/22/7068765/
Порошенко і його призначенці на пост генпрокурорів цю справу зам'яли. Сьогодні цю справу мляво веде НАБУ, де, нарівні з Пашинським, фігурує Тетяна Чорновіл і ряд депутатів НФ...

Переглядів 445
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?