Середа, 04 липня 2018 10:43

Світ не бажає підтримувати Україну, як системну корупційну країну!

У ХІХ столітті американська влада була дуже корумпована. Тоді будь-який чиновник від федерального до місцевого, навіть якщо мова йшла про роботу на поштамті - платив за те, щоб його призначили на будь-яку посаду.

Як ця система змінилася? Перш за все завдяки політичній боротьбі. Спочатку виник новий громадський рух, учасникам якого набридло хабарництво і кумівство. Вони писали листи в пресу, направляли звернення конгресменам. Потім їх лідери організували прогресивну коаліцію, щоб просувати закон Пендлтона - реформу держслужби, метою якої було - змінити правила призначення на ключові посади. Згідно з документом, в уряд повинні були набирати тих, у кого є досвід і професійні знання, а не наближеність до певного кола при владі.

Ну, звичайно ж, не обійшлося і без везіння.Американцям  пощастило, оскільки до процесу підключилися всі. Особливо - однієї з важливих груп населення на той момент стало співтовариство підприємців, багато бізнесменів усвідомили, що можуть розвивати свою справу і працювати без хабарів чиновникам. Більш того - вони зрозуміли, що модернізація не буде тривати вічно, тому хотіли побудувати таку владу, на яку завжди можна було б покластися. Саме бізнес-співтовариство стало пропонентом чистої і прозорої влади. Так почали діяти потужні інструменти протидії корупції.

 Саме так все повинно працювати і в нас, в Україні.

Корупція - це фундаментальна політична проблема. Корумповані політики - по своїй дурості або в силу відсутності  освіти - не розуміють, що у сучасних держав повинна бути прозора і підзвітна суспільству влада. Де в світі, міг би стати премєром, політик без вищої освіти, тільки в "кумовській" Україні.  Втім, лекції таким політикам вже не допоможуть. Говорити корумпованим чиновникам про те, що в Сінгапурі або в Данії все працює по-іншому і Україні потрібно так само - теж не допоможе. У таких політиків просто пора відібрати владу і замінити діючі еліти на ті, які здатні вести себе по-іншому.

Ось чому вибори, які доведеться пережити Україні в 2019 році, стануть найважливішим моментом і перевіркою ЗРІЛОСТІ і МУДРОСТІ народу. Вони стануть найважливішими виборами в українській історії, адже вони дадуть можливість нам оцінити ефективність тієї влади , яку ми вибрали в 2014 році. Ці вибори можуть привести до разючих змін в країні.

 У нас триває серйозна боротьба навколо НАБУ, САП, НАЗК.  МВФ та інші міжнародні інститути стурбовані цим. Вони не розуміють, чи дійсно влада віддана боротьбі з корупцією?  Звичайно, існують певні складності в цій боротьбі, але якби зовнішній світ побачив цю відданість, то Україна б набагато краще сприймалася на зовнішній арені.

І коли говорять про втому зарубіжних партнерів  від України, яка можливо існує, мають на увазі саме це: немає розвитку боротьби з корупцією, а тому немає сенсу в тому, щоб підтримувати системну корупційну країну, яка не бажає від цієї спадщини позбутися.  І жаль, що від цього страждає в першу чергу простий, працелюбний, довірливий народ України.

Переглядів 239
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?