Середа, 09 серпня 2017 11:47

Клони партії регіонів - "Опоблок", "Відродження" і "Воля народу" - пропустили 80% голосувань у ВР

Депутати "Відродження", "Волі народу" та "Опоблоку" пропустили 80% голосувань упродовж 6 сесії Верховної Ради. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель

Так, за час роботи 6 сесії один депутат "Волі Народу" в середньому брав участь лише в 24% (478) голосувань, "Опоблоку" – 23% (470), "Відродження" – 21% (430).

Кошель розповів, що лідерами за участю в голосуваннях ВР є три парламентські політичні сили: крім фракцій коаліції (БПП та НФ), високі показники участі в голосуваннях в "Самопомочі".

"Так, упродовж 6 сесії ВРУ один депутат "Самопомочі" в середньому взяв участь у 68% голосувань (1371 із 2020 загалом), БПП – 63% (1263), НФ – 61% (1234). Тобто, депутат проголосував "за", "проти" чи "утримався"", - повідомляє КВУ.

Згідно із повідомленням, нижчі показники голосувань у ВО "Батьківщина" – 48% (977), РПЛ – 48% (962) та позафракційних депутатів – 34% (683).

Народні депутати Євген Бакулін, Дмитро Добкін, Сергій Клюєв та Олександр Онищенко - серед найбільших прогульників засідань Ради.

Відповідний звіт оприлюднив Комітет виборців України після того, як проаналізував дані письмової реєстрації нардепів упродовж 6 сесії. 

Найменше засідань парламенту, згідно з документами, відвідали:

1. Бакулін Є.М. ("Опоблок", відвідав 0 засідань із 65)
2. Добкін Д.М. ("Опоблок", відвідав 0 засідань)
3. Клюєв С.П. (позафракційний, відвідав 0 засідань)
4. Онищенко О.Р. (позафракційний, відвідав 0 засідань)
5. Ярош Д.А. (позафракційний, відвідав 2 засідання)
6. Семенченко С.І. ("Самопоміч", відвідав 3 засідання)
7. Богуслаєв В.О. ("Воля Народу", відвідав 4 засідання)
8. Добкін М.М. ("Опоблок", відвідав 5 засідань)
9. Жеваго К.В. (позафракційний, відвідав 9 засідань)
10. Білецький А.Є. (позафракційний, відвідав 9 засідань)

Однак, згідно із заявою КВУ, у деяких із цих депутатів суттєво відрізняються показники відвідування за даними письмової та електронної реєстрацій.

До прикладу, Добкін-молодший не відвідав жодного засідання Ради за даними письмової реєстрації, але за даними електронної був присутній на 42 засіданнях.

Те саме стосується Семенченка, який за даними письмової реєстрації відвідав 3 засідання Ради, а за даними електронної – 22. Схожа диспропорція й у Михайла Добкіна та Костянтина Жеваго.

У КВУ зазначили, що окрім письмової реєстрації, в парламенті також існує механізм електронної реєстрації і часто їхні дані можуть не збігатися. Однак саме письмова реєстрація є визначальною.

 
 
 
Інфографіка КВУ
Інфографіка КВУ
 

"По-перше, часто можна спостерігати, як низка депутатів не лише голосують чужими картками, але й реєструють своїх колег-парламентарів у той час, як вони фізично відсутні у приміщенні під куполом", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

"По-друге, саме дані письмової, а не електронної реєстрації, відповідно до Регламенту ВРУ, є підставою для нарахування виплат народному депутату, тому їх варто розглядати першочергово", - додав він.

Всього упродовж 6 сесії (лютий-липень) відбулося 65 засідань ВРУ.

Стас Бичек, УП

 

Переглядів 452
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00