Четвер, 04 липня 2019 13:18

ГПУ питає в офіса Зеленського, чи дійсно там вважають, що ЗСУ обстрілюють цивільних на Донбасі?

У ГПУ давно проблеми зі слухом... Ну не хочуть там чути, ЩО каже Народ України! Ось вам ще один приклад... Генпрокуратура направила в Офіс президента України Володимира Зеленського запит стосовно джерел інформації, якими користувалась його прес-секретарка Юлія Мендель, коли заявила, що Збройні Сили України обстрілюють мирних жителів Донбасу...

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Слідчим прокуратури до Офісу Президента України скеровано запит про надання інформації щодо спростовування чи підтвердження публічних висловлювань прес-секретаря президента України про те, що військовослужбовці Збройних Сил України допускають випадки обстрілів цивільних об’єктів на сході України.

Прес-секретарку президента Мендель викликали на допит через її заяву 6 червня 2019 року в ефірі телеканалу "1+1" про те, що нібито існують випадки, коли українські військові, відповідаючи на провокації бойовиків, обстрілюють цивільні об’єкти, в результаті чого гинуть мирні жителі.

В ГПУ нагадали, що цей виступ відразу був розповсюджений у засобах масової інформації та проросійських інтернет-виданнях із твердженням про те, що Збройні Сили України обстрілюють мирних жителів Донбасу і такі факти, як убачають автори відповідних повідомлень, визнали в Адміністрації Президента України.

Також цю інформацію Росія передала до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду як доказ нібито порушення законів та звичаїв війни з боку України.

Мендель викликали на допит як свідка для роз’яснення її заяви, проте під час допиту вона відмовилась свідчити, заявивши, що він є політизованим. Як вам наглість?

У прокуратурі пояснили, що з огляду на це вони звернулись за роз’ясненнями до Офісу президента щодо джерела інформації, яку від імені глави держави озвучила Мендель.

"Наразі кримінальні провадження за заявами прес-секретаря президента не розпочиналися", — підкреслили в ГПУ.

Йдеться про кримінальну справу від 29 вересня 2014 року, в якій прокуратура зокрема розслідує сприяння Слідчим комітетом Росії діяльності так званих "ДНР" і "ЛНР" шляхом притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинних українських військових.

В ГПУ зазначили, що наразі Слідчий комітет Російської Федерації відкрив понад 230 кримінальних справ стосовно осіб, які брали участь в проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей та беруть участь у проведенні операції об’єднаних сил на теперішній час.

У цих справах незаконно заочно пред’явлено обвинувачення близько 70 українським військовослужбовцям керівної ланки за нібито вчинені злочини, пов’язані із обстрілами об’єктів цивільної інфраструктури.

А ось як це коментують у соцмережах:

Рекламна Агенція "ЕконоМІКС"
кінчена мендель! понабирав зеленський до себе сепаратистів!!! хоча й сам не далеко від них... то напросяться на горіхи...
 
Zepp Ripko
Так це була узгоджена позиція Кучми і Зєлі (і очевидно Бєні). У Кучми Мандат від Зєлі. Кучма заявив про обстріл нашими їхніх цивільних об'єктів 5-го червня. А 6-го числа прескиня Мендель це озвучила. Вона це не сама придумала.
Olena Tonko
Щоб так здавати свою державу Росії, гірше Брюховецького( гетьман, який навіть церкву віддавати Росії)
 
Переглядів 427
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?