Понеділок, 10 червня 2019 19:04

У Гаазі стартують слухання за позовом України проти злої РФ!

10-14 червня Постійний третейський суд у Гаазі проведе перші слухання в арбітражі України проти злої Росії і зокрема про порушення Урядом РФ міжнародного морського права в Чорному і Азовському морях та Керченській протоці...

10 червня 2019 російська сторона представить перший раунд усних аргументів, а у вівторок, 11 червня, Україна представить свій перший раунд усних аргументів.

У четвер, 13 червня, РФ представить другий раунд усних аргументів, і наступного дня, в п'ятницю, 14 червня, Україна представить другий раунд своїх усних аргументів.

Тільки вступна заяву кожної сторони в першому раунді усних виступів буде відкритою для громадськості. Потім слухання буде проходити в закритому режимі.

Нагадаємо, Україна ініціювала арбітражне провадження проти ворожої РФ у вересні 2016 року "з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці".

У серпні 2018-го суд в Гаазі вирішив розглянути заперечення Росії, відклавши розгляд по суті. 

Основне заперечення Росії полягає в тому, що претензії України фактично не стосуються Конвенції ООН з морського права, а є спробою отримати рішення, що підтверджує суверенітет України над Кримським півостровом.

Як наголосили в МЗС України, це заперечення явно неправильно тлумачить позов України.

Переглядів 275
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?