Понеділок, 09 липня 2018 16:01

На Донбас перекинуто унікальну українську зброю, яка за потужністю перевершує «Javelin»!

Медіа

Україна провела випробування американського протитанкового ракетного комплексу «Javelin». Попутно проходили випробування і українського аналога – ПТРК «Стугна»...

Як виявилося, українська зброя нічим не поступається американській, а за деякими показниками навіть значно перевершує його. До того ж, українська зброя в 5 разів дешевше.

Після проведення випробувальних стрільб було вирішено збільшити кількість протитанкових ракетних комплексів «Стугна» в зоні проведення ООС на Донбасі.

 

«Стугна-П» (у міжнародній класифікації – «Скіф») – переносний протитанковий ракетний комплекс. Він призначений для ураження будь-яких броньованих або малорозмірних цілей (бронетехніки, вертольотів, нерухомих броньованих вогневих точок і т.д.). Також комплекс дуже ефективний при веденні вогню по прихованої в окопах бронетехніці.

Серед інших особливостей «Стугни-П» – можливість наведення на ціль із закритих позицій і сховищ. Це знижує ризик знищення стрілка відповідним ворожим вогнем.

Ракети комплексу здатні пробити броню, товщиною в 800 мм при динамічному захисту, і до 1200 мм – при звичайному. Дальність стрільби комплексу: 100 – 5000 м (тоді як американський «Javelin» здатний дістати ціль лише на відстані до 2500 м).

 

Наведення на ціль і управління відбувається по лазерному променю з автоматичним супроводом об’єкту. Пускова установка і оператор можуть знаходиться в різних місцях (дальність віддаленого управління комплексом – до 50 м).

При цьому аналогом по дальності «Javelin» є переносний протитанковий ракетний комплекс «Корсар», який, як і «Стугна-П», створений на ККБ «Луч». «Корсар» призначений для ураження танків і легкої бронетехніки, інших небезпечних для піхоти цілей: вогневих точок, бліндажів, особового складу супротивника в укриттях. При необхідності «Корсар» може знищувати «завислі» вертольоти і БПЛА. Дальність ураження цілі – 2,5 км.

Але за деякими параметрами американська зброя краща української.

«Javelin» є комплексом третього покоління. Після наведення і захоплення цілі ракета не вимагає участі оператора-стрілка. Ракета «Javelin» має інфрачервону головку самонаведення, що дозволяє працювати за принципом «вистрілив – забув». Вона може атакувати цілі двома способами: безпосередньо і зверху. Така можливість дозволяє вражати майже всі сучасні танки. Ракета також оснащена системою «м’якого пуску», що дає можливість стріляти навіть із закритих приміщень.

 

Переглядів 574
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00