П'ятниця, 21 вересня 2018 13:58

Як перевірити правильність розрахунку пенсії?

У кожног У  о, хто колись звертався за призначенням або перерахунком пенсії, виникало питання чи правильно її розраховано.

Питання цілком справедливий, адже не всі знають детальний розрахунок пенсії, тим більше з огляду на, що умови і порядок обчислення пенсій постійно змінюється.

 

На що ж треба звертати увагу при вирішенні питання про правильність обчислення розміру пенсії? Відповідає Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення ФПУ.

Розмір пенсії залежить від тривалості підтвердженого особою страхового (трудового) стажу на момент звернення за призначенням (перерахунком) пенсії та величини отримуваного заробітку (доходу), на який нараховувався єдиний внесок (раніше збір на пенсійне страхування).

Відомості про порядок обчислення страхового стажу та заробітку, які взяті за основу при визначенні розміру пенсії, а також розміру пенсії, можна отримати з виписки з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії. Саме з нього можна дізнатися все періоди стажу, що враховані при обчисленні пенсії. Зокрема, якщо до пенсійної справи внесені всі дані про стаж (на підставі трудової книжки, уточнюючих довідок про стаж, документів про навчання, службу та інші періоди роботи (діяльності)), то стаж при обчисленні пенсії повинен бути врахований в повній мірі. Зокрема, в розпорядженні про призначення (перерахунок) пенсії вказується тривалість страхового стажу (наприклад, 37 років, 4 місяці 28 днів) і коефіцієнт стажу, який застосований при обчисленні пенсії (відповідно 0,37333).

Те ж стосується і заробітної плати. Необхідно проаналізувати всі необхідні місяці заробітку враховані при обчисленні пенсії та відповідають дані про заробіток, враховані при обчисленні пенсії, даним, зазначеним у довідці про заробіток. Більш зазначені застереження стосуються заробітку за будь-які 60 календарних місяців до 30 червня 2000 року. Заробіток починаючи з 1 липня 2000 року, який враховується на підставі даних з системи персоніфікованого обліку, який ведеться Пенсійним фондом України, буде враховуватися при обчисленні пенсії в розмірі, на який нараховано єдиний внесок (збір на пенсійне страхування). У розпорядженні про призначення (перерахунок) пенсії будуть відображені дані про величину коефіцієнта заробітної плати і показник середньої заробітної плати в Україні, застосовані при обчисленні пенсії. Тут же буде відображатися інформація про оптимізацію заробітку, тобто виключення з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід), невигідного періоду до 60 календарних місяців страхового стажу підряд, але не більше 10% тривалості страхового стажу, обчисленого в одинарному розмірі.

Переглядів 833
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?