Вівторок, 26 червня 2018 09:09

В яких випадках спадок не обкладається податком?

Згідно з нормами Податкового кодексу України оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від виду об'єкта наслідування, сімейних відносин спадкм, громадянства тощо.

Так, за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця I та II ступенів споріднення.

У вищесказаному випадку податкова декларація про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем реєстрації не подається. Членами сім'ї фізичної особи I ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, т.ч. усиновлені, а II ступеня споріднення - її рідні брати і сестри, її бабуся і дідусь з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця I та II ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5%. А вартість спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента за ставкою 18%.

Також, спадкоємцям необхідно сплатити військовий збір в розмірі 1,5% від об'єкта оподаткування. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в податковій декларації про майновий стан і доходи до 1 травня року, наступного за звітним, і до 1 серпня цього ж року сплачується сума податкового зобов'язання, зазначеного у поданій декларації.

Фізичні особи-платники податків, які отримали дохід у вигляді об'єктів спадщини та сплатили податок на доходи фізичних осіб і військовий збір в їх нотаріального оформлення, не включають вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу та не подають податкову декларацію про майновий стан і доходи.

 Під час обговорення спадщини дуже часто виникає питання про те, як краще розпорядитися своїм майном: укласти договір дарування або скласти заповіт. Ці два документи завіряються нотаріусом і визначають перехід права власності іншій особі .

Переглядів 364
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?