П'ятниця, 22 червня 2018 12:14

На ТАКІ пенсії в Україні жити ніколи ! (розрахунки)

Середньостатистичний українець просто не встигає пожити на свою пенсію! Чому?

Кожен з нас сподівається, що після насиченого, активного трудового життя, в кінці ми будемо отримувати гідну пенсію. Для цього ми наполегливо працюємо, багато в чому себе обмежуємо, нерідко на шкоду своєму здоров'ю.

  Скільки ж середньостатистичний українець виплачує за свою трудову діяльність у Пенсійний фонд, і на яку суму в результаті може претендувати, будучи пенсіонером?

Щоб бути ближче до реальності, ми вирішили взяти звичайного роботягу, який відпрацював 40 років, починаючи з 1978 року, коли йому виповнилося 25. За розрахунки ми взяли середню зарплату в Україні за період з 1978 по 2017 рік.

Всього,  за свій весь трудовий стаж, кожен з нас  виплатив у Пенсійний Фонд (за умови відрахування в 18,15%) приблизно 600 тис. гривень.

Припустимо, що за своє життя ми отримували  лише середню заробітну плату, виходячи з розрахунків, пенсія  буде нарахована у розмірі приблизно 1338 гривень, якщо вийти  на неї у 2018 році у віці 65 років. Так як ця сума нижче мінімальної пенсії, а за законодавством пенсія не може бути меншою за мінімальну, то наш середньостатистичний працівник отримуватиме «мінімалку», яка на даний момент дорівнює 1373 гривням.

Згідно з даними американського Інституту показників оцінки здоров'я середня тривалість чоловіків в Україні на даний момент складає 67 років. У той же час, якщо вірити Державній службі статистики, то середня тривалість життя у нашій країні становить в середньому 70,4 року: для чоловіків це 65,2, а для жінок 75,5 років.

Припустимо, що  роботяга був не з тих, кого «доконало» життя і він не  помер до виходу на пенсію, а прожив ще два роки і помер у 67 років. За цей час він отримає 32952 гривень пенсії, інші ж 567 048 гривень залишаться у держави.

Ці гроші залишаються у Пенсійному Фонді та за рахунок цих грошей потім йдуть виплати тим, хто ще живий.

Звичайно, у більшості своїй ці гроші йдуть тим, у кого завищені пенсії і хто виходить на неї раніше. Це судді, народні депутати, військові та ін.

І що ми в результаті маємо? Ти як законослухняний громадянин працюєш офіційно, робиш відрахування до Пенсійного фонду, платиш військовий збір, все це робиш з надією на те, що на заслуженому відпочинку держава тебе віддячить. Але на ділі, швидше за все, якщо ви чоловік, то не доживете до своєї пенсії, а якщо таке раптом трапиться, і ви доживете до 67-70 років, то встигнете скористатися лише однією восьмою своїх накопичень! Ось така невесела математика ...

І найсумніше у цьому те, що наша держава не збирається щось кардинально міняти. Наприклад, з 1 липня цього року мінімальна пенсія буде збільшена аж на 62 гривні і становитиме 1436 гривень!

 Це підвищення торкнеться невеликої кількості людей, наприклад, тих у кого не вистачало до цього трудового стажу або вони отримували соціальні пенсії. У решти пенсіонерів де-факто вже зараз пенсії підвищени і складають 1436 гривень».

Але як би чиновники не били себе у груди і не презентували свої успіхи, кожній розумній людині зрозуміло, що на такі гроші вижити просто неможливо. Як їм, тим, хто знаходиться при владі, зрозуміти тих, чия пенсія дорівнює сумі, яку вони в день витрачають на бензин?!

Для довідки, за даними Пенсійного фонду, переважна кількість українських пенсіонерів отримують сьогодні суми від 1,5 до 2 тис. грн. Таких у країні 33% з числа всіх пенсіонерів, або 3,8 млн осіб. Ще 15% пенсіонерів, або 1,7 млн ​​осіб, отримують менше: від 1400 до 1500 грн.

То ЯКЕ життя можна собі дозволити на таку мізерну пенсію??? Чи европейське?

На жаль, поки що українське... І цей уряд робить усе, щоб так і залишалось...

Лише декотрі отримали від нього надбавки, які подаються як неземне благо! А інші...

Переглядів 470
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?