Вівторок, 13 лютого 2018 16:55

«Військова» пенсійна реформа: Тимчук обговорить з Ревою основні "гострі моменти"

Координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук висловився на своїй сторінці в Фейсбуці з приводу концепції готується законопроекту про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Експерт заявив, що загалом запропонований підхід дуже далекий від принципу соціальної справедливості...

Наводимо його текст повністю:

Щодо «військової» пенсійної реформи:

Вчора на засіданні Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони виступив міністр соцполітики А.Рева, який ознайомив членів Комітету з концепцією готується законопроекту про пенсійне забезпечення військовослужбовців (мова поки не йде про готовий законопроекті, він ще в роботі).

Згідно з концепцією, є позитивні моменти - наприклад, для тих, хто звільнився з 1991 по 2014 рр, ліквідується диспропорція у пенсіях - коли звільнилися в різні роки з однакових посад, в одному званні / вислугою, отримували різну пенсію.

Але в цілому пропонований концепцією підхід, я вважаю, дуже далекий від принципу соціальної справедливості. Оскільки він ділить всіх військових пенсіонерів на дві категорії - тих, хто звільнився до 2014 року (для них пенсію пропонують підвищити мінімально) і тих, хто звільнився після 2014 р або буде звільнятися в подальшому (для них пенсія розраховується за окремою формулою і підвищується в рази ).

Повторюся: дану концепцію я не бачу адекватної. І ось чому.

Якщо ми говоримо про те, щоб соціально захистити учасників АТО, то я двома руками «за». Для цього достатньо ввести певний коефіцієнт, і нехай учасники АТО отримують пенсію в 2, 3 або 4 рази вище за інших - немає проблем.

Але згідно запропонованої концепції, умовно кажучи, прапорщик, і близько не був у АТО і всі ці роки відсидів у тилу, але звільняється зараз, буде отримувати пенсію, незрівнянно більшу, ніж полковнік- «афганець», який звільнився раніше.

Де тут справедливість - мені особисто не зрозуміло.

У зв'язку з чим кілька зауважень:

1. Законопроект, як підкреслив А.Рева, ще перебуває в стадії обговорення з «силовиками». Тобто можна очікувати його змін до надходження на розгляд до ВР;

2. Міноборони на даний момент НЕ підтримує запропоновану концепцію, про що вчора на засіданні Комітету заявив і міністр оборони С.Полторак (цитата: «ми поки не знайшли консенсус»), і його заступник О.Шевчук;

3. Напевно, головне. Навіть при позиції МО, для зміни ситуації потрібен потужний громадський резонанс. Без нього важко очікувати корінних змін у пропонованій концепції. При цьому, на мою особисту думку, активні спекуляції і піар на цій темі Оппоблока роблять її «токсичною» для інших депутатів, що варто врахувати керівникам ветеранських організацій (при тому, що реальна «віддача» Оппоблока у вигляді прийнятих Радою законів - практично нульова) - що ж стосується мене, я відстоював і буду відстоювати права військових пенсіонерів в будь-якому випадку (при цьому без особистої зацікавленості - як нардеп, я не отримую «військову» пенсію, але мені не байдужа доля більш ніж півмільйона військових пенсіонерів, в т.ч. моїх ін зей і товаришів по службі, які вірою і правдою служили Україні);

4. Об'єктивний аргумент, чому уряд не виконуватиме постанову №704 - відсутність коштів. Адже в цьому випадку на пенсії військовослужбовцям необхідно знайти більше 30 млрд грн тільки на цей рік, яких у бюджеті немає. Але привід це влаштовувати «пенсійну сегрегацію» для військових на все доступне для огляду майбутнє - велике питання.

5. Після моїх вчорашніх перепалок з А.Рева з приводу даного законопроекту (приношу йому свої вибачення - можливо, я був некоректний), ми домовилися про те, щоб зустрітися в робочій обстановці і обговорити основні гострі моменти. Буду інформувати по ходу подій.

Переглядів 336
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?