Понеділок, 29 січня 2018 10:56

Підвищення пенсій військовим: коли і наскільки зростуть виплати?

Пенсії для півмільйона українських військових пенсіонерів збиралися збільшити ще з 1 січня 2018 року, але Кабмін чекає на узгоджений силовиками проект закону

Міністерство соціальної політики погоджує з силовими відомствами пункти законопроекту про підвищення пенсій військовослужбовцям, після чого він буде переданий на затвердження уряду і потім – до Верховної Ради.

Пенсії для півмільйона українських військових пенсіонерів збиралися збільшити ще з 1 січня 2018 року, але наприкінці грудня 2017 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман підписав нову постанову №1052, яким Кабмін вніс правки і замінив початок перерахунку пенсій з 2018 на 2019 рік.

Разом з тим, ще 13 грудня Кабмін розробив законопроект, згідно з яким, силовикам підвищать пенсії саме з 1 січня 2018 року – незалежно від того, коли Рада за нього голосувати.

Відзначимо, наразі в Кабміні очікують на узгоджений проект закону про підвищення пенсій військовим від Ради нацбезпеки і оборони (РНБО).

Таким чином, незважаючи на те, що законопроект про підвищення пенсій ще не поданий до Ради, пенсії військовим осучаснять "заднім числом", коли б нардепи не прийняли законопроект про власне підвищення пенсій – якщо український парламент проголосує законопроект про перерахунок, окремо поданий Кабміном.

Наскільки зростуть пенсії?

У Мінсоцполітики підрахували, що пенсії для військових зростуть в середньому на 1500 грн. На підвищення пенсій військовим і силовикам, що готується, в Україні 2018 року необхідно виділити 10 млрд грн, а 2019 року – вже 17 млрд грн, розповів міністр соціальної політики Андрій Рева

Він також нагадав, що підвищення пенсій військовим буде істотнішим, ніж цивільним, і становитиме 77%. При цьому Гройсман розраховує, що ті, хто захищають країну, отримають вищі доплати.

"У того, хто має бойовий досвід, повинна бути вище пенсія, а той, хто був у тилу, повинен отримати зовсім іншу пенсію. Питання цієї справедливості потрібно забезпечити в проекті закону", – підкреслив Гройсман.

У свою чергу, заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір висловив припущення, що законопроект може бути прийнятий вже в лютому 2018 року.

"Вважаю, що в лютому цілком реально ухвалити цей закон. Бюджетом Пенсійного фонду затверджений нещодавно передбачений перехідний залишок в 7,8 млрд. Саме частина цих коштів піде на підвищення пенсій військовим", – заявив Шамбір.

Переглядів 450
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?