Середа, 08 червня 2016 11:51

Поліцейським заборонять затримувати осіб без документів?

Відсутність у громадянина документів не вважатиметься підставою для його затримання «до з’ясування». Відповідне положення пропонують прописати в законі. Разом з тим підстави, з яких правоохоронці вимагатимуть документи, розширять.

Відрегулювати повноваження поліцейських пропонується в проекті «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» (щодо виконання рекомендацій, які містяться у коментарях Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи)» (№4753), який підготувала група народних депутатів.

Відповідно до ініціативи планується змінити правила перевірки документів. Так, передбачено, що «відсутність документів, які посвідчують особу, не є підставою для затримання особи, яка не вчинила правопорушення».

Крім цього, визначається, що вимагати документи

працівник поліції може «виключно після пояснення причин такої перевірки». Водночас такі причини пропонується розширити. Якщо нинішнє законодавство передбачає, що такою підставою може бути наявність в особи зброї чи наркотичних засобів, то відповідно до проекту достатньо буде «підозри або достатніх підстав уважати», що особа має такі речі. А підстави вважати саме так можна завжди знайти.

Проектом пропонується виключити зі складу поліції органи досудового розслідування та  поліцію охорони.

Також передбачається, що поверхнева перевірка здійснюються з обов’язковою відеофіксацією усього процесу поверхневої перевірки.  Поліцейський зобов’язаний повністю показати особі відеозапис поверхневої перевірки цієї особи, її речей чи транспортного засобу.

Про затримання особи має бути негайно повідомлено її родичів або інших, вказаних затриманим, близьких осіб. Згідно з проектом особа має право повідомити про це особисто.

Законопроект також передбачає наступне:

- обмежує застосування водометів не лише при

температурі повітря нижче +10°C, а й тиском струменя 10 і більше атмосфер, а також забороняється направляти струмень водомета в голови людям;

- визначає, що вогнепальну зброю поліцейські можуть застосовувати для затримання особи, яку застали під час вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину і яка намагається втекти, аіншими способами її затримати неможливо.

 

zib.com.ua

Переглядів 628
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?