П'ятниця, 08 квітня 2016 17:35

Хто продає статус учасника бойових дій: ексклюзивне розслідування (ВІДЕО РОЗСЛІДУВАННЯ)

"Мертві душі" завелися у батальйоні "Донбас": чиновники, які навіть не нюхали пороху, отримують статус учасника бойових дій і всі передбачені державою пільги. Більше того, так вони уникають люстрації. Хто продає місця у списках.

Бійці легендарного батальйону "Донбас" звинуватили екс-чиновника в ухилянні від люстрації. Мовляв, на папері той служить у лавах "Донбасу" і бере участь у бойових діях. Але насправді все зовсім не так.

Екс-чиновник помітно нервує, виправдовується: мовляв, інформація від бійців неправдива.

Відсутність протягом певного періоду в частині пояснюється лише тим, що за рішенням командира батальйону я був відправлений до гарнізону військової прокуратури Донецької області у місті Бахмут, де проходив відповідну службу,
— розповів Олександр Лєднік.

Розслідування ж почалося ще у лютому цього року, коли бійці побачили у списках свого батальйону незнайоме прізвище.

Ми почали виявляти по ротах, називати прізвище. Там нічого не знають. Подивилися у штатній кількості — там їх записано. Людей немає, але вони отримують зарплату. Почалося все з Лєдніка,
— пояснив боєць батальйону "Донбас" Геннадій Старченко.

Після виходу попереднього матеріалу про "мертві душі" в "Донбасі" на Facebook-сторінці батальйону з’явилося офіційне пояснення, що Лєднік не порушував дисципліну. А про його відсутність буцімто ніхто не знав, адже він виконував бойові завдання поза межами частини.

Командир військової частини 30/57, до якої зараз формально належить "Донбас", Олександр Крячко стверджує, що Лєднік самовільно залишив частину.

На цей момент, за інформацією із джерел 24 Каналу, Лєдніка звільнили за невідповідність займаній посаді. Хоча документального підтвердження поки немає.

Під час підготовки попереднього матеріалу про так звані "мертві душі" журналісти також намагалися почути офіційну версію військових керманичів. Та вони не просто відмовилися говорити, але навіть не пустили на територію бази.

Після скандалу із Лєдніком, справжні "донбасівці", які пройшли крізь усе пекло війни, почали глибше вивчати списки особового складу рідного батальйону. І виявили, що разом із Лєдніком є шестеро сумнівних осіб.

Один із того списку — солдат Данило Рубан. Бійці самі зателефонували йому. Виявилося, що він нині перебуває у Києві, а про розшук прокуратурою нічого не знає.

За інформацією 24 Каналу, Рубан із четвертого квітня — в офіційній відпустці. Хоча з моменту цієї телефонної розмови у частині його так і не бачили.

На іншому відео видно, як ще двоє людей — Сергій і Дмитро Стояни — прикриваючись шевронами "Донбасу" ведуть розборки із черкаським "автомайданом", поки їхні побратими перебувають у зоні АТО.

Аби ім’я чесного батальйону не паплюжили нечисті на руку особи, бійці почали писати до керівництва Нацгвардії, військової прокуратури та СБУ.

Командуванням Нацгвардії прийнято рішення про створення відповідної комісії на базі Східного териториального командування, і зараз група із фахівцями розбирається щодо кожного викладеного факту, — відрапортувала речниця Національної гвардії України Світлана Павловська.

Тож висновки тепер за офіційними особами.

24tv.ua

Переглядів 604
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?