Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 11745
Понеділок, 30 листопада 2015 10:08

Потримані іномарки подешевшають на 3,5 тисячі доларів.

Скоро акцизи на потримані автомобілі зменшать. Депутати Верховної Ради внесли до порядку денного сесії Законопроект "Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів".

"Думаю, цей закон приймуть. Його підтримало багато нардепів", - говорить  Олег Омельницький, автоексперт, директор компанії "Автоконсалтинг".

На його думку, після голосування за цей законопроект постраждає ринок нових автомобілів, бо певна частина людей переорієнтується на потримані іномарки з Європи.

"Продажі старих машин можуть стати більшими, ніж продажі нових. Подібну ситуацію ми мали в 1990-ті роки. Ринок потриманих машин зазвичай неконтрольований, сірий із всіма негативними складовими від цього. Оскільки купівельна спроможність в Україні низька, припускаю, що в нас продаватимуть повно машин після аварій", - каже експерт.

Після зменшення акцизів потримані іномарки подешевшають на 1-3,5 тис. доларів.

"На машини із двигуном обсягом менше 1 літра акциз зменшать у 14 разів. Для тих, що мають мотор на 1-1,5 літра встановлять на рівні 0,063 евро за 1 см3.Зараз акциз - 1,761 євро, тобто зменшення відбудеться у 28 разів. Як наслідок, акциз і його складова в ПДВ на такі машини скоротиться до 110-115 євро. Машини із двигуном до 1,5 літра можуть подешевшати до 3.5 тисяч доларів", - прогнозує фахівець.

Нагадаємо, у вересні петиція президенту Петру Порошенку про зняття мита і акцизу на іномарки набрала необхідну кількість голосів для розгляду – понад 25 тис. голосів.

znaj.

Переглядів 473
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?