Понеділок, 15 липня 2019 14:46

Зеленський розкритикував бездарне керування одеським портом і дав завдання Труханову!

Президент Володимир Зеленський констатує, що доходи Одеського морського порту ЧОМУСЬ зменшуються, а зарплати його керівництва збільшилися у півтора рази!!!

Про це він заявив на нараді з питань розвитку морських портів України в Одесі...

Президент також закликав знайти законні способи звільнити працівників місцевої митниці, щодо яких є інформація про участь у контрабандних схемах, та знайти їм заміну серед чесних людей.

Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук заявив, що рівень втрат від контрабанди становить приблизно 1 млн доларів на день!!!

Він також зазначив, що цифри демонструють негативні тенденції в роботі порту протягом останніх трьох років.

"Вони показують, що дохідність і чистий прибуток порту впав у 16 разів. Ми бачимо, що ефективність зменшується, а витрати зростають. У нас є величезна кількість сигналів, що в морському порту діяльність здійснюється далеко не завжди в інтересах держави", - сказав Гончарук.

"Нас дуже цікавить практика, коли державні буксири здаються (в оренду – ред.) за півціни приватним компаніям погодинно. Нас дуже цікавить, що єдиний в’їзд на державний порт контролює приватна компанія", – зазначив Гончарук.

Керівники Одеського морського торгового порту (ОМТП), зокрема глава Одеської філії АМПУ вінничанин Ігор Ткачук, займаються махінаціями з державними буксирами, завдаючи державному порту і державі великих збитків!!!

Про це заявив народний депутат України Сергій Лещенко в ефірі "24 каналу" в програмі "Чесна політика із Сергієм Лещенком".

"Одеський порт потопає в корупції. З моменту появи "вінницьких смотрящих" тут знижується вантажообіг, доходи і прибутки. Але при цьому зростають зарплати у керівництва", - сказав Лещенко.

Він наголосив, що в корупційній схемі із держбуксирами замішаний особисто глава Одеської філії АМПУ Ігор Ткачук, ексдепутат Вінницької міськради. Нардеп зауважив, що призначення Ткачука на керівні посади Одеського порту стало можливим завдяки "високому покровителю" - прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

Результат пошуку зображень за запитом "одеський порт корупція"

"Головний потік грошей в Одеському порту - це буксири. Три роки тому сам Ткачук заявляв, що цей флот забезпечує 90% прибутку держпідприємства і дає $15 млн на рік. Але все просто: якщо на держпідприємстві є гроші, отже, їх треба роздерибанити", - заявив депутат.

Лещенко нагадав, що в одеський порт зайшла невідома приватна компанія "Екофлот", яка почала надавати буксирні послуги за допомогою портофлоту, орендованого в Одеського порту за істотно заниженими ставками.

"Ставка погодинної оренди становила для компанії не більше $400, тоді як ринкова вартість - удвічі більше. Для проведення одного судна потрібно в середньому три години і два буксири. Таким чином, одна буксирна операція цієї маловідомої компанії, "Екофлот", коштувала мізерні $2,4 тис., тоді як судновласники платили за таку операцію щонайменше $10 тис. На рівному місці збиток державі тільки на одній буксирній проводці - $7,5 тис.", - аргументував депутат.

Нардеп повідомив, що зараз фірму "Екофлот" замінила інша маловідома приватна структура - "Прайм Едженсі", один із співзасновників якої - племінник Ігоря Ткачука. Він нагадав, що схема з буксирами в Одеському порту не так давно спровокувала міжнародний скандал: турецьке судно шість годин протримали біля входу в порт, поки судновласник не погодився на співпрацю з "правильною" буксирною фірмою.

"Злі язики кажуть, що партнером вінницького смотрящого в портах є Андрій Маріс. Він - громадянин Росії, за інформацією медіа, йому заборонений в'їзд в Україну, але він доволі успішно працює в Одесі", - сказав Лещенко.

Нардеп також закликав "зупинити це безсоромне збагачення", що можливо тільки шляхом перезавантаження влади тепер уже на парламентських виборах, адже Верховна Рада формує уряд, а потім і призначає міністрів, "до кримінальної компетенції яких належать "смотрящі".

Як раніше повідомлялося, прокуратура Одеської області навесні 2018 року відкрила кримінальне провадження щодо керівників ОМТП у справі ТОВ "Екофлот". Однак офіційних заяв про результати розслідування відтоді не було.

11 лютого нинішнього року під офісом АМПУ в Одесі відбувся мітинг працівників ОМТП і громадських активістів, які протестували проти "буксирної мафії" та компаній Марісова.

У березні цього року Служба безпеки України провела обшуки в одеських офісах компаній, пов'язаних з Андрієм Марісовим. Обшуки санкціонував Шевченківський районний суд Києва своїм рішенням від 23 січня 2019 року за звинуваченням у фінансуванні тероризму та посяганні на територіальну цілісність України

Зеленський звернувся до міського голови Одеси Геннадія Труханова з проханням терміново вирішити питання надання земельної ділянки для облаштування безкоштовного в'їзду на територію Одеського морського порту представників бізнесу для оформлення вантажів.

ЧОМУСЬ ДОСІ НЕПОКАРАНИЙ ТОП-корупціонер Труханов пообіцяв, що зі свого боку докладе зусиль для вирішення питання, триматиме його на контролі та поінформує президента щодо ситуації...

Переглядів 235
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?