Вівторок, 07 травня 2019 14:40

Порошенко призначив суддів Верховного суду. 15 із 75 явно недоброчесні!

А Петрові все не йметься... Ну не хоче він прощатись із Президентством і владою.... І далі призначає на державні посади "своїх" людей, забруднених у корупції й розповідає людям казки про покращення!

Порошенко призначив 75 суддів до Верховного суду і висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський і його команда не будуть втручатися у роботу судових інстанцій!...

Церемонія призначення відбулася у вівторок, 7 травня 2019.

За словами президента, від цього дня Верховний суд нарешті працюватиме у повному складі.

"Ще півтора роки тому тільки мріялося, яким має бути Верховний суд - чесним, справедливим, некорумпованим. Чи здійснилися ці мрії? Ставки робити поки що зарано, але як на мене, президента і громадянина, важливим і принциповим був той факт, що є  баланс незалежності і відповідальності найвищої судової інстанції", - сказав Порошенко.

АЛЕ! 2017 року після рекомендацій Комісії до Верховного Суду вже призначили 30 недоброчесних суддів. Відтепер їх стало ще більше!

За його словами, суд щодня виносить рішення, у тому числі що стосується президента, уряду, парламенту і не завжди перемагає влада, що свідчить про чесність і незалежність в ухваленні рішень.

Він наголосив, що 4 роки тому була розпочата судова реформа і наразі Верховний суд є взірцем для інших судів, щодо відкритості, комунікації.

"Каденції президента не вистачило, щоб повністю завершити судову реформу. Завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, вони розпочали роботу", - заявив Порошенко. ЯК ВАМ НАГЛІСТЬ?

Він поскаржився, що поки реформа не торкнулася судів першої інстанції і далеко не всі судді орієнтуються на суддів Верховного суду у прийнятті рішень.

Президент додав, що завершення кваліфікаційного оцінювання суддів 1-ої інстанції, добір до 1-ої та 2-ої інстанцій має завершаться трохи більше, ніж за рік.

"Я сподіваюся, що наступний президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене у Конституції України", - сказав Порошенко.

За його словами, саме така формула незалежності, коли ані президент, ані парламент не мають жодного впливу на суд та процедури призначення та звільнення суддів лежить в основі судової реформи.

Так, указом президента було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів - у Касаційний господарський суд, 13 - у Касаційний кримінальний суд та 22 судді - у Касаційний цивільний суд.

Після цього відбулася церемонія складення присяги суддями. АЛЕ!

Як повідомляє фундація DEJURE, з 75 новопризначених суддів, 15 - недоброчесні!!!

"Тепер очистити склад Верховного Суду від недоброчесних можливо хіба що шляхом ухвалення спеціального закону, який дозволив би провести повторне оцінювання цих суддів", - стверджують експерти фундації.

Зазначається, що серед тих, хто потрапив до Верховного суду - суддя Сергій Могил, племінник народного депутата від "Опоблоку" Сергія Ківалова, відомий тим, що незаконно приватизував і продав службову квартиру у столичній новобудові, і тим, що толерував сумнозвісну "схему Татькова-Ємельянова" — незаконне втручання в автоматизовану систему розподілу справ у суді. 

Також до Верховного Суду потрапляє інший родич Ківалова — суддя Максим Тітов, який є сином одного із членів чинного складу ВККС і причетнийдо засудження автомайданівців та затягування справ Майдану. Окрім цього, за останні два роки суддя Тітов закрив щонайменше 21 справу, де розглядалося питання про покарання нетверезих водіїв.

За даними організації, проходить у Верховний Суд і вже колишній голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк. На початку 1990-х він працював суддею у Російській Федерації, а під час співбесіди так і не повідомив, коли саме отримав українське громадянство. Ігор Бенедисюк також сприяв уникненню відповідальності "суддями Майдану" та, всупереч закону, отримав від чинного президента нагородну зброю.

Громадська рада доброчесності (ГРД) проаналізувала досьє, декларації, інформацію з відкритих реєстрів щодо 235 кандидатів та надіслала до ВККС негативні висновки щодо 71 кандидата.

Станом на 15 лютого 2019 року Комісія погодилася лише з 23 висновками (третина від загальної кількості), а участь ще 4 кандидатів припинила з власної ініціативи з інших підстав. Решта 44 недоброчесні кандидати* мають бути остаточно розглянуті на пленарних засіданнях ВККС з 19 по 22 лютого, на яких Комісія повинна прийняти рішення про припинення їхньої участі в конкурсі. Інакше ці кандидати матимуть усі шанси стати суддями Верховного Суду.

Громадська рада доброчесності в партнерстві з Фундацією DEJURE підготувала список тих, кого не мають допустити до посади судді Верховного Суду.

Опублікована в оригінальній версії матеріалу інформація була відкорегована з урахуванням результатів усіх співбесід, у тому числі тих, які відбулися 15 лютого, вже після публікації матеріалу.
 
У список увійшли 44 кандидати, у діях та документах яких члени ГРД виявили щонайменше одну з наступних ознак:
Ухвалення політично-мотивованих рішень, зокрема проти учасників Революції Гідності, а також участь у поновленні на посадах «суддів Майдану»
 
Невідповідність доходів та активів кандидатів, імовірне приховування коштовного майна, а також ознаки ухилення від сплати податків/приховування доходів
Недостовірні дані в майнових деклараціях, деклараціях доброчесності та деклараціях родинних зв'язків
Більше трьох випадків ухвалення судових рішень під час перебування на навчанні або у відпустці
Порушення прав журналістів у судових засіданнях, неетична поведінка поза судовим процесом
Толерування злочинної практики втручання в систему розподілу справ
  
До списку потрапили лише факти, які кандидати не змогли пояснити чи спростувати або пояснили непереконливо. 
Переглядів 447
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?