П'ятниця, 02 листопада 2018 11:44

СКАНДАЛ: У Порошенка знайшли ще 2 великих бізнеси в злій Росії!

Окрім Липецької фабрики, яку Порошенко довго і болісно закривав, борючись з жадібністю - у нього в РФ є ще, як мінімум, 2 великих бізнеси!

Це зернова компанія «ЛАКІГРЕЙН» і крохмальний завод «Крохмалопродукти»...

Про це пише фінансово-економічний журналіст України О. Дубинський.

Ну то окрім Липецької кондитерської фабрики наш Петро Олексійович володіє в РФ зерновим і крохмальним бізнесами! Поки йде війна, наш Петро "рубає капусту"!

За прикладом одного Свинарчука-Гладковського він перепродав його своїм же офшорам, тихенько кредитує, вливаючи гроші в РФ і вже як чотири роки ніяк не вирішиться сказати нам про це.

Але ми йому в цьому допоможемо.

Бізнес, до слова сказати, маленький, що підкреслює жадібність Порошенко не готового розлучитися навіть з копійчаними активами в тилу ворога.

Існує в Росії така компанія як ТОВ «Крохмалопродукти» яка займається виробництвом борошна і крохмалю. Компанія відносно невелика, хоча за інформацією з відкритих джерел заробила в 2015 році трохи менше 700 000 доларів. Знаходиться вона в місті Липецьк, на тій же вулиці що і ТОВ «Рошен», на вулиці Доватора. Завод знаходиться під номером Доватора 3, «Крахмалопродукти» на Доватора під номером 12.

До 2014 року, цією компанією офіційно володіла українська ТОВ «Укрпромінвест-Агро» кінцевим бенефіціаром якої через ЗНКІФ «ПРАЙМ ЕССЕТ КЕПІТАЛ» був Петро Олексійович Порошенко. Про це вказано навіть в його декларації.

У свою чергу ТОВ «Крохмалопродукти» в Росії є засновником ще однієї компанії, ТОВ «ЛАКІГРЕЙН» яка в тій же Липецькій області займається вирощуванням зернових. Виходить такий собі аграрний тандем.

До початку 2014 Петро Порошенко володів і не соромився зернового і борошномельного бізнесу в РФ. Але втеча Януковича в Ростов і агресія Росії все поміняли. Чи то Порошенко злякався, що Путін почне відбирати його активи, чи то відразу зрозумів, що стане Президентом і активи в РФ стануть токсичними, але через 2 тижні після призначення Парламентом дострокових президентських виборів він вирішує продати Російську компанію ТОВ «Крахмалопродукти» якоїсь офшорної компанії CHARTOMENA LIMITED .

Ось документ від 7 березня 2014 говорить про те, що:


 CHARTOMENA LIMITED володіє якою Британська MOREWIG LIMITED прийняла рішення:

- купити 99,87% акцій ТОВ «Крахмалопродукти», у компанії «Укрпромінвест-АГРО» за вартістю не більше 75.300.000 (Сімдесят п'ять мільйонів триста тисяч рублів)

- зобов'язати Андрі Атанасиу, директора компанії CHARTOMENA LIMITED

видати пані Наталії Казакової повноваження для підписання договору купівлі-продажу

А ось і довіреність на Пані Казакову від CHARTOMENA LIMITED на підписання договору купівлі-продажу. (Відкрити документ)

Цікава деталь, людина з таким же прізвищем, Олег Казаков є директором Російського ТОВ «Рошен». Чи не чоловік він Наталії?

Після всього цього і відбулася, операція з продажу ТОВ «Крахмалопродукти» кіпрської CHARTOMENA LIMITED і з 7.08.2014 її одноосібним власником і бенефіціаром є вже не Президент України Петро Порошенко, а кіпрський офшор. Про що у нас є довідка самої компанії за підписом її директора Івана Вікторовича Хорошайло. (Відкрити документ)

А тепер, найцікавіше. Я вважаю, що даний продаж була фіктивною з єдиною метою - сховати від усіх нас інформацію про те, що Порошенко продовжує володіти цією компанією і вести бізнес в Росії.

Перший факт - це директор компанії CHARTOMENA LIMITED кіпріот Андрі Атанасиу.

Людина з таким же ім'ям є директором компанії HUDC Holding Limited, відомого нам постачальника обороною техніки за корупційною ціною, володіє якої друг і партнер Порошенко Олег Свінарчук- Гладковський.

Крім цього, Андрі Атанасиу є директором ще мінімум десятка офшорних компаній, пов'язаних з Порошенком і його командою, але про це я розповім у своєму наступному матеріалі.

Факт другий. Власником компанії CHARTOMENA LIMITE є британська компанія MOREWIG LIMITED. (Відкрити документ)

Кінцевим бенефіціаром, компанії MOREWIG LIMITED є друг дитинства і партнер Порошенко, міноритарний власник ТОВ «ЦЕКК» і заступником гендиректора корпорації РОШЕН Сергій Зайцев. Ось виписка про це за запитом австрійського Райфайзен банку. відкрити документ

Далі все стає дуже дивним, і ще більш цікавим. Виявляється, що покупець «Крахмалопродукти» кіпрська компанія CHARTOMENA LIMITED ще з 2013 є кредитором російської компанії ТОВ «ЛАКІГРЕЙН» власником якої є ТОВ «Крахмалопродукти». У 2013 ЛАКІГРЕЙН отримав від Кіпрського офшору 6 500 000,00 доларів кредиту, під 6.6% річних. відкрити документ

Так ось, після покупки «Крохмалопродукт» в 2014 за майже 1.5 мільйона доларів, CHARTOMENA LIMITED раптом вирішує пробачити невиплачені відсотки по кредиту за 2013 на суму 277 023,20 доларів які вона видавала ТОВ «ЛАКІГРЕЙН».

Крім цього, з 1.01.2016 CHARTOMENA LIMITED взагалі змінює ставку по кредиту для ТОВ «ЛАКІГРЕЙН» виданим в 2013 році на 0%. відкрити документ

Всі ці дії схожі на спробу утримати компанію на плаву у важкий час. Але якщо актив був такий ненадійний, то навіщо CHARTOMENA LIMITED було його купувати, вкладаючи в покупку 1.5 мільйона доларів? Відповідь напрошується один - угода фіктивна. Більш того, очевидно, що завдяки описаним вище фактами, виходить, що кіпрська компанія CHARTOMENA LIMITED яка купила «Крахмалопродукти» безпосередньо пов'язана з тими людьми, у яких її і купила, а саме з Петром Порошенко.

Сама угода була здійснена для усунення прямого зв'язку Петра Олексійовича Порошенка з аграрним бізнесом в Росії, хоча по факту все залишилося на своїх місцях. Змінилася як зазвичай тільки вивіска. Цікаво що сьогодні в реєстрі РФ власником «Крахмалопродукти» значиться вже не CHARTOMENA LIMITED, а її директор - фунт, житель Липецька Іван Вікторович Хорошайло.

До речі розбираючись в цій історії, я зрозумів, що компанія CHARTOMENA LIMITED - це не зовсім рядовий офшор яких у кожного олігарха сотні. Ця кіпрська структура одна з найголовніших в тіньовий імперії Петра Порошенка і його партнерів. Саме CHARTOMENA LIMITED видає кредити на десятки мільйонів доларів українським компаніям Гаранта.

Саме ця структура скуповує невиплачені борги активів Порошенко і його друзів у державних банків, і імена вона є головною в схемі мінімізації податків і виведення грошей з України всієї імперії Порошенко.

Я присвячу цій структурі своє наступне розслідування, і ви дізнаєтеся багато того, що Петро Порошенко і його партнери хотіли б залишити в таємниці. Але .. не доля. ) Слідкуйте за публікаціями.

О.Дубинський

P.S. Цікаво, чи заплатив «Укрпромінвест-АГРО» податки з продажу цього активу в бюджет України, або як у випадку з продажем Ложкіним УМХ Курченко забули?

Переглядів 366
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?