Середа, 10 жовтня 2018 10:47

Аграрії попросили про захист від дешевої гречки з агресивної Росії!

Громадська спілка "Всеукраїнська Аграрна Рада" (ВАР) закликає владу вжити заходів для збереження власного виробництва гречки та захисту українських виробників від інтервенції неякісної та дешевої крупи, що походить з ворожої Російської Федерації!

Про це 9 жовтня заявили представники цієї організацій на прес-конференції:

"Через те, що країна-агресор навмисно продає неякісну гречку на українському ринку за заниженими цінами, вітчизняні виробники втрачають рентабельність і, як наслідок, економічну мотивацію надалі вирощувати цю культуру", - зазначив голова ВАР Андрій Дикун.

Вже в цьому році через інтервенцію неякісної крупи з Росії площі під посівами гречки в Україні скоротилися майже вдвічі (до 108 тис. га з 189 тис. га у 2017 році).

Наступного року аграрії, які спеціалізуються на вирощуванні гречаної крупи, прогнозують ще більше скорочення посівних площ – до 40-50 тис. га.

Як зазначив виробник гречки Микола Малієнко, падіння закупівельних цін на гречку розпочалось минулого року на фоні перевиробництва даної культури у східного сусіда. У 2017 році врожай гречки в Росії перевищив 1,7 млн тонн при внутрішньому споживанні 750 тис. тонн на рік.

За оцінками аналітиків, загальний обсяг імпорту гречаної крупи з Росії, включаючи "тіньові" поставки, складає не менше 50 тис. тонн. Натомість, вітчизняні заводи минулого року виробили всього 55 тис. тонн крупи. Таким чином, частка російської крупи на українському рику вже досягла близько 45-50%.

"Минулого року через те, що український ринок заполонила російська гречка, закупівельні ціни на цей продукт знизились до 6-8 тис. грн за тонну. При тому, що ще у 2017 році ціни сягали близько 10-12 тис. грн за тонну", - зазначив Малієнко.

Трейдерські закупівельні ціни на гречку 9 жовтня складали 6,7-7 тис. грн за тонну.

Нагадаємо, 20 вересня у Мінагро заявили, що дешева російська гречка переробляється у Казахстані і вже звідти надходить на український ринок, однак забороняти імпорт цієї гречки уряд України чомусь не збирається!

Переглядів 210
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?