Понеділок, 17 вересня 2018 19:21

На "гелікоптери Авакова" МВС просить ЩЕ 600 млн.!!!

На підтримку системи авіаційної безпеки протягом 2019-2021 років, яка складатиметься з французьких гелікоптерів Airbus, Міністерство внутрішніх справ просить додатково 600 млн гривень.

Про це йдеться у бюджетному запиті МВС:

"Створення єдиної авіаційної системи безпеки та цивільного захисту дозволить МВС розширити та зміцнити ефективність діяльності, направленої на забезпечення протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку, забезпечення охорони органів державної влади, охорони інтересів суспільства і держави, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, зокрема ліквідація наслідків природних та техногенних катастроф, гасіння пожеж", - так в документі пояснюються щорічні витрати на гелікоптери, починаючи з наступного року. А саме 200 млн гривень на рік.

Але і така сума не межа. У МВС уточнили, що наступного року до запланованих 200 млн гривень, реально потрібно додати ще 539,5 млн гривень витрат.

Цього року 700 млн гривень мали бути залучені на закупівлю французьких гелікоптерів з коштів, конфіскованих у корупціонерів. Ще 200 млн гривень – з бюджету. Однак, як раніше повідомляв проект "Марлін", із запланованих сум у корупціонерів спромоглися конфіскувати лише 0,00004%передбачених на авіа безпеку, або 9 тисяч гривень.

Як відомо уряд знайшов альтернативне джерело оплати  за авіаційну систему безпеки. 29 травня у Парижі між урядами України та Франції було підписано Угоду загальною вартістю 552 млн євро щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

За умовами Угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тонн.

Міністр Арсен Аваков зазначив, що в бюджеті МВС була закладена сума в мільярд гривень на оновлення вертолітного парку, але французька сторона надала також вигідні фінансові умови, серед яких, кредит по міжурядовій угоді під 1% річних.

Раніше повідомлялось, що майже половина "гелікоптерів Авакова" будуть закуплені вживаними!

Переглядів 263
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?