П'ятниця, 10 серпня 2018 11:38

Суд закрив "справу Кернеса"! ТАКЕ у нас КРИВОсуддя!

Київський райсуд  Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей!

Таке рішення суд озвучив 10 серпня 2018.

Сам Кернес після засідання суду назвав справу сфальсифікованою, але очікує апеляції.

Про сутиь справи:

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку євромайдан в Харкові. У той же день депутат Харківської облради від ВО "Батьківщина" Іван Варченко заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю" Національ".

2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у викрадені людини, катуванні та погрозі вбивством.

Меру Харкова і його охоронцям загрожує до 15 років ув'язнення.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса та двох його охоронців.

2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину ухвали про перенесення розгляду справи Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

Доповнено:

Прокуратура відкрила провадження щодо незаконності рішення про закриття "справи Геннадія Кернеса".

Про це під час брифінгу в п’ятницю повідомила заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська. За її словами, провадження відкрила прокуратура Полтавської області на підставі повідомлень у ЗМІ.

"Генпрокуратурою зараз вирішується питання також про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України – постановлення суддею завідомо неправосудного рішення, що спричинило тяжкі наслідки", – сказала Стрижевська.

 Відповідно до законодавства, Генпрокуратура вже не може розслідувати це провадження – така функція є у новоствореного Державного бюро розслідувань.

Однак, ДБР ще не працює, тому правоохоронці вирішують, хто займатиметься справою.

Справа, відкрита Прокуратурою Полтавщини, буде об’єднана з тією, що може відкрити ГПУ.

Оновлюється...

Переглядів 394
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?