Середа, 11 липня 2018 10:38

У Києві - протестна акція автомобілістів-євробляхерів! (оновлено)

Зранку в урядовому кварталі у Києві ускладнено проїзд, машини стоять у заторах на дорогах у напрямку до центру. Організація "Автоєвросила", яка представляє інтереси власників автомобілів на європейській реєстрації, почала безстрокову акцію...

"Близько 10 тисяч автомобілів з усіх куточків України – представники ГО Автоєвросила прибули до урядового кварталу. Понад 20 тисяч активістів готові до проведення безстрокової акції протесту біля Кабміну та ВРУ" – повідомила організація вранці.

Люди мітингують під Верховною Радою попри дощ.

Вони виступають проти "грабіжницьких методів розмитнення" авто.

 
 
 
 
Народний депутат Вадим Денисенко пояснив, що учасники акції вимагають скасувати постанову №479, яка, насправді, покликана боротися з контрабандою:
"Центр Києва в повному колапсі. Перекрито півцентра через акцію євробляхерів. 

Вимога одна - відмінити постанову 479. Для непосвячених - це постанова про початок боротьби з контрабандою.

Хто стоїть за цією акцією? Ті, хто кришує контрабанду. Боротьба лише почалася. Попереду ще сотні провокацій, безпідставних обшуків і арештів. На кону пара мільярдів доларів. Або в бюджет, або в кишені 30-40 посадовців і контрабандистів".

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією, які мітингують у центрі Києва, вимагають скасувати постанову Кабінету міністрів №475 і внести до порядку денного Верховної Ради законопроекти №8487 і №8488.

Про це заявив керівник організації "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич

Згадана урядова постанова відкрила українським поліцейським доступ до митної бази "Інспектор-2006", а законопроекти №8487 і №8488 знижують акциз на розмитнення машин.

"Перша вимога – це скасування постанови Кабінету міністрів від 20 червня №475, яка дала можливість репресувати авто на єврономерах по всій території України й практично паралізувати всю роботу митниць", – сказав Ярошевич.

 "Друга – ухвалити законодавство для адекватного розмитнення таких транспортних засобів. Адже цей тиждень є останнім перед літніми канікулами Верховної Ради. Тому потрібно внести до порядку денного Ради законопроекти №8487 і 8488, щоб вони вже були зареєстровані. Адже порядок денний дає можливість поставити дату звіту", – додав він.

"Якщо ми не внесемо до порядку денного, то ми не зможемо розглянути його до ухвалення нового бюджету. Оскільки зміни до Податкового та Митного кодексів приймаються за 6 місяців до прийняття бюджету", – сказав керівник організації "АвтоЄвроСила".

З словами Ярошевича, акція безстрокова. "Ми приїхали сюди на безстрокову акцію. Зараз лише невелика частина, яку ми змогли зібрати за одну добу, і багато людей не встигли відпроситися з роботи або доїхати", – заявив він.

Ярошевич зауважив, що акцію проводитимуть лише в урядовому кварталі Києва.

"Ми тиснемо тільки на законодавчу й виконавчу владу. Тобто на Кабмін і Верховну Раду", – сказав він.

15 червня до парламенту було внесено два законопроекти про реєстрацію в Україні автомобілів на іноземних номерах, розроблені Комітетом з питань податкової та митної політики.

Вони передбачають зниження митних податків на реєстрацію автомобілів на єврономерах (зменшення розміру акцизного податку з авто), скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають стандартам Євро-5.

Серед іншого в законопроектах йдеться про посилення контролю за переміщенням і присутністю в Україні транспортних засобів на іноземній реєстрації.

За словами голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, в разі, якщо Верховна Рада підтримає зміни до законодавства про зниження акцизу на транспорт, то розмитнення автомобіля на єврономерах коштуватиме 2,5-3 тисяч євро.

 

 

 

 
Переглядів 357
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?