Вівторок, 10 липня 2018 11:40

Митники Гройсмана закладали в сканери 600 мільйонів гривень «маржі»!

9 липня 2018 відбулися аукціони за лотами тендеру Державної фіскальної служби щодо закупівлі 10 скануючих систем для огляду вантажних автомобілів та контейнерів на загальну суму 1,30 млрд грн. Це повідомляється у системі «Прозорро». А ЩО ж у цьому такого цікавого? Та нічого особливого, все та ж корупція!

На тендер прийшли три компанії – «Nuctech Company Limited» (Китай, сканери власного виробництва), «Arempa International Ltd FZC» (ОАЕ, сканери виробництва «Rapiscan Systems Limited», США) та «Folgat AG» (Німеччина, сканери виробництва «Smiths Detection», США).

Під час активних торгів загальна сума закупівлі впала майже на 600 млн грн., або 46% – до 701,40 млн грн.

Аукціон за першим лотом виграла «Arempa» із ціною 219,00 млн грн., за другим – «Nuctech» із ціною 218,00 млн грн., а за третім – «Nuctech» із ціною 264,40 млн грн. Тобто свої ціни в ході торгів знижував не тільки китайський виробник, але й арабський посередник.

Нагадаємо, «Nuctech» і «Arempa» оскаржували в АМКУ рішення замовника щодо допущення одне одного до торгів. При цьому прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що купівлі скандувальних систем для митниці можуть перешкоджати в АМКУ, адже попри «підготовлену нову тендерну документацію» ДФС уже півтора року не може замовити сканери.

Але насправді фіскали перенесли зі старої торішньої тендерної документації у нову ті самі нечіткі вимоги до учасників торгів, які лягли в основу нових скарг і призвели до чергового призупинення цьогорічного тендеру.

Зрештою адмінколегія АМКУ вирішила, що тендерні пропозиції «Arempa» і «Nuctech» все ж таки відповідають встановленим замовником вимогам тендерної документації.

Раніше учасники ринку звертали увагу замовника на дискримінаційність окремих вимог тендерної документації. Йшлося про моральну застарілість і низьку пропускну здатність таких систем, які хотіла придбати ДФС, а також про надто короткий строк поставки.

Торік фіскали зробили чотири спроби замовити сканери. На перший тендер виробник «Nuctech» не приходив, а в наступних трьох хотів узяти участь, але в усіх випадках усіх учасників відхиляли й відміняли закупівлі.

Розслідування "Наші гроші"

Переглядів 260
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?