Вівторок, 01 травня 2018 12:08

США доставили в Україну ракетні комплекси Javelin

США підтвердили, що вже поставили в Україну протитанкові ракетні комплекси американського виробництва Javelin.

"Вони вже були доставлені", - підтвердив офіційний представник Держдепу в запиті журналістів щодо постачання Javelin Україні.

Білий дім після місяців гарячих дебатів у Вашингтоні, та, як повідомлялося, зі спротивом президента Дональда Трампа, схвалив продаж ракет Україні в грудні. Це викликало різку критику з боку Москви.  Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков звинуватив США у розпалюванні війни.

 Два джерела – одне в Україні, а інше в США - які бажали залишитися анонімними, підтвердили Radio Free Europe/Radio Liberty поставку Javelin до офіційного оголошення Держдепартаменту США.

Водночас у Держдепі не повідомили про те, коли та в яких обсягах ракетні системи прибули в Україну, де вони зберігаються та чи всі обіцяні установки були доставлені. Одне із джерел тільки зазначило, що Javelin були доставлені "вчасно".

У адміністрації президента України не стали коментувати доставку військового озброєння.

Україна закупить у США 210 протитанкових ракет Javelin та 37 пускових установок вартістю 47 млн ​​доларів. 

Глава Міноборони Степан Полторак повідомив, що рактична робота Збройних сил України з протитанковими ракетними комплексами американського виробництва Javelin розпочнеться 2 травня.

Можливості української армії радикально змінять не "Джавеліни", а реформи структури командування.

Про це, коментуючи заяву Держдепу про доставку до України ракетних комплексів "Джавелін" заявив екс-посадовець Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер

"Нарешті Україна отримала "Джавеліни". На моральному, політичному, тактичному та стратегічному рівні це правильне рішення, яке допоможе Україні захиститись від безупинної агресії Росії, яка вже забрала понад 10 000 життів", - підкреслив експерт.

"Джавеліни є корисним видом озброєння, яке матиме обмежений стримуючий ефект, але не змінить фундаментально можливості української армії.

 Значно важливішою є структура командування збройних сил, яка відчайдушно потребує реформування у відповідності до стандартів НАТО, а також рівень підготовки та боєготовності українських військ - обидві ці складові також потребують негайної уваги", - наголосив експерт.

"Важливо пам'ятати, що Україна платить за ці ракети. У довготерміновій перспективі буде значно краще, якщо Україна реформує свою оборонну промисловість (тобто зробить її більш прозорою та менш вразливою до корупції), щоб бути здатною самостійно виробляти протитанкову зброю", - додав він.

З оцінкою Карпентера погодився і Люк Коффі, директор Центру досліджень закордонної політики у консервативній Heritage Foundation.

"Довгоочікувана доставка протитанкових ракет "Джавелін" до України є ключовим символом рішучого наміру США підтримувати Україну, яка захищає себе від агресії Росії", - у свою чергу заявив сенатор-республіканець Роб Портман.

Переглядів 541
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?