Понеділок, 16 квітня 2018 17:27

Луценко набирає нових прокурорів з космічними зарплатами!

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в найближчий рік планує заповнити понад 300 вакансії в місцевих прокуратурах за новим принципом обрання кандидатів...

За даними генпрокурора, є 330 вакансій на 307 слухачів академії, які повинні через рік, після закінчення навчання, стати місцевими прокурорами

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в найближчий рік планує заповнити понад 300 вакансії в місцевих прокуратурах за новим принципом обрання кандидатів. Про це він сказав під час спілкування з журналістами після відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора в Національній академії прокуратури України, 16 квітня.

За його словами, зараз є 330 вакансій на 307 слухачів академії, які повинні через рік, після закінчення навчання, стати місцевими прокурорами.

«Я очікую нової крові, яка заходить в прокуратуру. Тому що це вперше, коли абсолютна більшість, майже 80%, люди з поза системою », - сказав Луценко.

Він зазначив, що це молоді і амбітні люди, які «повинні змінити ставлення в місцевих прокуратурах до людей, закону і справедливості». Вірите?

На питання, в чому різниця від попереднього набору прокурорів, Луценко відповів, що попередній набір був через конкурс, який проводився навіть не в академії.

«Здається, вони здавали тести, а потім на співбесіді, в тому числі, і з Генпрокурором, вибирали кандидата. По суті, співбесіда визначало все », - сказав глава ГПУ.

Він додав: тоді змін не відбулося, оскільки «кожен місцевий керівник хотів бачити знайомих йому людей».

«В результаті з 200 чоловік - 178 прокурорів пройшли зі старої системи і лише 22 - нових. З них вижили в органах прокуратури лише одиниці », - сказав Луценко.

Він зазначив, що в результаті більшість людей звільнилося через недовіру до такого методу обрання кандидатів на посади і низькі зарплати.

«Сьогодні ми маємо абсолютно відкриту систему, де я не маю ніякого впливу на результати тестів і ніхто з керівників підрозділів не має. Не буде ніяких співбесід. Йдеться тільки про тести, іспити і модулях. Результат покаже державна атестація », - заявив генпрокурор.

Луценко пояснив, що якщо кандидати, які покажуть високі результати, скажуть, що хочуть працювати прокурорами, наприклад, конкретно Дніпропетровської або будь-який інший прокуратури, то ніхто не зможе їм у цьому перешкодити, вони будуть призначені на ці посади автоматично.

Також він зазначив, що заробітна плата місцевих прокурорів стартуватиме від 13 тисяч гривень.

«Погодьтеся, що в місцевих прокуратурах - це гідна заробітна плата. Особливо в порівнянні з іншими нашими співвітчизниками, які мають, на жаль, набагато менші доходи », - сказав керівник ГПУ.

За його словами, оскільки більшість випадків «побутової корупції» саме через низькі зарплати, то просто необхідно збільшити прокурорам заробітну плату: «Дай зарплату і контролюй. Так буде і з ними, коли вони прийдуть через рік до нас працювати », - додав Луценко.

Він зазначив, що головна зміна зараз в тому, що двері відкриті для тих, хто раніше ніколи не працював в органах прокуратури.

 

Переглядів 440
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?