Четвер, 08 лютого 2018 10:51

Крим почали здавати РФ ще 2010 року й послаблювати нашу армію!!!

Процес «здачі Криму» Російській Федерації почався ще 2010 року з приходом до влади Віктора Януковича (бандюковича)!

Про це заявив екс-виконуючий обов'язки міністра оборони, колишній командувач Військово-морських сил України Ігор Тенюх під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду Януковича.

За словами Тенюха, тоді почалася кадрова зачистка, скорочення чисельності флоту, розформування військових комісарітів, укомплектування ВМС контрактниками-мешканцями Криму.

Разом з тим, каже екс-міністр, у 2010 році його звільнили з посади командувача ВМС безпідставно та без жодних пояснень.

«Мені міністр оборони Єжель по телефону єдине, що сказав «Ти не будеш командувачем». А за даними моїх джерел їм тоді прийшла вказівка з Кремля «Убрать етого бандеровца», – зазначив Тенюх.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України часів Віктора Януковича Юрій Ільїн в лютому 2014 року скасував приведення військово-морських сил у Криму в повну бойову готовність і почав співпрацювати з Російською Федерацією.

Юрій ІльїнЮрій Ільїн

Про це заявив екс-виконуючий обов'язки міністра оборони, колишній командувач Військово-морських сил України Ігор Тенюх під час допиту в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду Януковича.

За словами Тенюха, армія була приведена в повну бойову готовність його наказом тільки 27 лютого 2014 року, коли він заступив на посаду міністра оборони. Тоді ж він дізнався, що вранці 20 лютого ВМС у Криму було приведено в повну бойову готовність, а вже ввечері Ільїн (на той момент начальник Генштабу) скасував цей наказ.

Також Тенюх запевнив, що йому відомі факти, що Ільїн схиляв українських військових до держзради.

«Ільїн тоді тричі схиляв до зради начальника Академії Військово-морських сил Гончаренка, щоб він перейшов на бік Росії. Це офіційно. Після десятих чисел. Я відповідаю за свої слова»...

«Мій план полягав у тому, щоб йти на прорив, тому що це війна. Мій план не підтримали, і тому я подав у відставку», - сказав Ігор Тенюх.

І. Тенюх зазначив, що після призначення главою Міноборони його пропозиції були враховані частково, виконано приведення Збройних сил у повну бойову готовність, але без виходу із військових частин. При цьому не було отримано дозвіл на використання штурмової і бомбардувальної авіації.

Свідок переконаний, що введення воєнного стану на той час в Україні забезпечило б чіткість дій всіх Збройних сил України. Він також нагадав, що 28 лютого 2014 року на засіданні РНБО України обговорювалося введення воєнного стану, але таке рішення не було прийнято.

Крім того, І. Тенюх вказав, що 3 березня 2014 року дав наказ і дозвіл відкривати вогонь по тих особах, які перетинатимуть кордони військових частин у Криму, але з різних причин вони не виконувалися.

«Я окреслив завдання» тримати жорстку оборону «і не допускати захоплення військових частин, щоб у нас був час привести Збройні сили у стан готовності і до прийняття політичним керівництвом рішення на застосування Збройних сил», - наголосив він.

В.о. міністра оборони також розповів, що 3-4 березня спілкувався з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу і заявляв йому, що російська сторона має відвести свої підрозділи в Криму до місць постійної дислокації.

І. Тенюх переконаний, що Збройні сили України в роки президентства В. Януковича цілеспрямовано знищувалися, проводилася «кадрова чистка» і патріотичні проукраїнські офіцери замінювали на «більш лояльних і проросійських»...

 

Переглядів 427
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?