Четвер, 01 лютого 2018 17:54

Міністерство освіти заборонило батьківські комітети у школах!

Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ №1649, який скасовує діяльність батьківських комітетів у школах!

Ви із ЦИМ згодні?

Наказ був підписаний 21 грудня 2017 року, це підтверджує відповідь МОН на запитгромадського активіста Віталія Фурманюка.

Згідно із підписаним міністром наказом, розпорядження від 2 червня 2004 року №440 "Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)" втрачає свою чинність.

Для збільшення натисніть на зображення. Фото facebook.com/Vitalii.Furmaniuk

Скасованим положенням про батьківський комітет визначалося, що він підкоряється й підзвітний загальношкільним батьківським зборам.

Термін повноважень комітету – один рік (або ротація складу комітету проводиться щорічно на третину).

 

До складу комітету мав входитити заступник керівника загальноосвітньої установи з виховної роботи, а рішення організації мали рекомендаційний характер.

Комітет мав допомагати школі удосконалювати умови освітнього процесу, захищати законні права та інтереси учнів, організовувати та проводити загальношкільні заходи.

"Передбачаю, що багато педагогів та батьків критикуватимуть Лілію Михайлівну за це рішення, але вона зробила важливий та сміливий крок у боротьбі з корупцією та порушеннями прав в закладах освіти.

Бо саме рішеннями "Батьківських Комітетів" адміністрації закладів виправдовують збір необлікованих готівкових коштівнаймання охорони та навіть відрахування дітей із закладів", – написав Віталій Фурманюк

Для збільшення натисніть на зображення. Фото facebook.com/Vitalii.Furmaniuk

Скасування діяльності батьківського комітету, а також зміни до порядку прийому дітей у 1 класи загальноосвітніх навчальних закладів ухвалені відповідно до нового закону "Про освіту".

До офіційного наказу, ще у вересні 2017 року у Львові батьківським комітетам та освітянам заборонили збирати кошти з батьків школярів і дошкільнят.

Крім того, Гриневич зобов'язувала школи оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів до 1 грудня 2017 року.

Переглядів 450
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?