Четвер, 11 січня 2018 11:29

Відповідальними за медреформу будуть обладміністрації!

Відповідальними за проведення заходів у рамках реформи фінансування системи охорони здоров'я будуть обласні державні адміністрації, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Буде доручення Кабміну. Ми не можемо безпосередньо зобов'язувати місцеву владу щось робити, але ми можемо дати доручення адміністрації. Тому з формальної точки зору відповідальною буде обладміністрація", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому П.Ковтонюк зазначив, що "в передвиборчий рік саме відповідальність місцевої ради перед своїми виборцями стане головним драйвером".

Водночас він наголосив, що відмова місцевих органів влади від упровадження нових механізмів фінансування охорони здоров'я буде "політичним рішенням цієї конкретної громади".

"Усі мають розуміти: наявні механізми утримання медзакладів закінчаться. Ми хочемо, щоб вони закінчилися з січня 2019 року. Після цього субвенції для "первинки" не буде, будуть лише договори. Тобто якщо медзаклади не перейшли на договори, вони мають робити це усвідомлено", - сказав він.

Як повідомлялося, кампанія з вибору пацієнтом лікаря первинної медичної допомоги в рамках медичної реформи розпочнеться з квітня.

Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні й у цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг. Пізніше, 5 грудня 2017 року, Верховна Рада прийняла в другому читанні внесений президентом України законопроект про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості (законопроект №7117). На засіданні уряду 28 грудня було затверджено близько 20 нормативно-правових актів, необхідних для початку медичної реформи.

Переглядів 389
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?