Четвер, 11 січня 2018 11:20

АМКУ рекомендував Мінфіну переглянути наглядові ради держбанків

Наявність у наглядових радах держбанків одних і тих самих представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг, і таку ситуацію слід виправити, такі рекомендації надав Антимонопольний комітет України (АМКУ) Міністерству фінансів.

"Вжити заходів із забезпечення умов призначення глав і членів наглядової ради держбанку і банку з держчасткою, що унеможливлюють здійснення ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - йдеться в документі АМКУ.

Антимонопольне відомство нагадує, що його рекомендації є обов'язковими і про їх результати слід повідомити у 30-денний термін.

АМКУ зазначає: в кожному з чотирьох держбанків - ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку - зараз є члени наглядових рад трьох інших держбанків. Крім того, глава наглядової ради Ощадбанку є також головою наглядової ради Укрексімбанку.

"Ринкове становище банків держсектора і одночасне перебування одни і тих самих осіб на посадах в органах управління кількох таких банків може негативно впливати на конкуренцію на ринку банківських послуг", - зазначає антимонопольне відомство.

Воно також вказує на позицію Національного банку України, що також виступає за створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю держбанків через наглядові ради, більшість у складі яких - незалежні члени.

Хто ще не знає, кількість банків в Україні з початку 2014 року і внаслідок бездарного керівництва Валерії Гонтарєвої як керівника Нацбанку скоротилася до 88 станом на 1 жовтня 2017 року з 180, зокрема у 2016 році - до 96 з 117.

У результаті націоналізації ПриватБанку і докапіталізації за рахунок бюджету Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку ці 4 держбанку є найбільшими з сумарною часткою активів близько 56% від активів всієї банківської системи країни.

Переглядів 436
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?