Понеділок, 06 листопада 2017 10:08

Від СЬОГОДНІ! Вступають нові комунальні тарифи: що і наскільки подорожчає?

І ЗНОВУ уряд Порошенка-Гройсмана "радує" українців черговим підвищенням тарифів! З 1 листопада в Україні вступають в силу нові ціни на газ,  вводиться часткова заборона на вилов риби, подорожчають міжміські перевезення... 

Чергове "ЖИТИ ПО-НОВОМУ"!!!

У листопаді 2017 року уряд очікує, що Єврокомісія надасть третій транш макрофінансової допомоги в розмірі 600 мільйонів євро. 

У листопаді в Україні має бути імплементована директива Євросоюзу про видачу нових посвідчень водія. Нові водійські права будуть виготовлятися з вбудованим мікрочіпом з даними про водія.

Також з 15 листопада російські пасажирські поїзди почнуть об’їжджати Україну. РЗД ввели в експлуатацію ділянку Журавка – Сохрановка – Боченкова. У зв’язку з цим з 15 листопада зміниться маршрут прямування пасажирських поїздів з Москви до Кисловодська, Анапи, Назрані, Адлера, Новоросійська, з Санкт-Петербурга в Адлер, а також у зворотному напрямку.

Детальніше про те, що зміниться в Україні з 1 листопада

Зросте ціна на газ для промпідприємств

З 1 листопада 2017 року НАК «Нафтогаз» підвищує ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. Вартість палива залежить від обсягів споживання, оплати та історії співпраці. Однак в середньому ціна на газ зросте на 7,5-10%. Підвищення передбачено законом України «Про ринок природного газу», прийнятому два роки тому.

Ставки бюджетників прив’яжуть до прожиткового мінімуму

У жовтні уряд затвердив зміни до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

Розмір ставки прив’язується до прожиткового мінімуму.

Для підприємств або сфер економіки, де не укладені галузеві угоди, розмір тарифної ставки робітника І розряду повинен бути на рівні, що не менше ніж на 10% перевищує певний держбюджетом на 2017 рік.

Завершується подача заяв на перерахунок субсидій

1 листопада закінчується термін подачі заяв на виплату зекономлених частин субсидій. У вересні Кабмін змінив порядок призначення субсидій та відшкодування витрат на оплату ЖКП.

Починається перерахунок пенсій військовим

Прийнята Пенсійна реформа зобов’язала Кабмін до 1 листопада внести до Верховної Ради законопроект про перерахунок пенсій військовослужбовців. В законі повинно бути враховано новий розмір грошового забезпечення військових.

Після прийняття закону почнеться процес перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Дорожчає державне вугілля

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з 1 листопада підвищило ціну реалізації вугілля державних шахт для теплової генерації. Ціна виросла на 10% – з 2200 до 2425 грн/тонна (без ПДВ і витрат на транспортування).

Дорожчає міжміський проїзд

З 1 листопада більшість українських перевізників піднімають розцінки на проїзд в міжміських і приміських автобусах і маршрутних таксі. Таке рішення прийняли члени Союзу перевізників України.

В середньому вартість проїзду в міжміських автобусах виросте в 1,5 рази: зараз вартість пасажиро-кілометра складає 0,60 грн, а з 1 листопада більшість перевізників підніме тариф до 0,90 грн за 1 кілометр.

Найбільше подорожчання міжміського проїзду торкнеться коротких маршрутів.

Часткова заборона лову риби

З 1 листопада в Україні вступає заборона на вилов риби в осінньо-зимовий період в зимувальних ямах, в яких відбувається масове скупчення риби. Заборона набуває чинності щорічно з 1 листопада.

Закон встановлює штрафи за порушення заборони на ловлю в зимувальних ямах: за 1 карася – 17 гривень, плотва – 85 гривень, лящ – 170 гривень, судак – 510 гривень.

 

Переглядів 615
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?