Вівторок, 15 серпня 2017 09:35

Двигуни нових ракет Північної Кореї могли бути зроблені на "Південмаші", - NYT

Успіхи ракетної програми Північної Кореї, зокрема, створення міжконтинентальної ракети здатної досягти території США, можуть бути обумовлені закупівлею на чорному ринку потужних ракетних двигунів, які могли бути поставлені з України.

 

Про це пише The New York Times.

"Це проливає світло на те, яким чином КНДР змогла забезпечити такий прогрес ракетної програми після серії важких аварій, частина з яких, ймовірно, була викликана саботажем ланцюжків поставок ключових матеріалів з боку США і кібератаками. За останні два роки Північна Корея переробила конструкцію своїх ракет і змінила постачальників ", - пише NYT з посиланням на дослідження IISS.

На думку аналітиків, які вивчали недавнім фотографії ракети Hwasong-14 з лідером КНДР Кім Чен Ином, її двигуни схожі з радянськими РД-250 і, найімовірніше, були поставлені з "Південмашу" в Дніпропетровську. За даними газети, розслідування IISS і спецслужб США зосереджені на цій версії.

"Південмаш" неодноразово відкидав подібні звинувачення. На сайті підприємства йдеться, що воно не ділиться технологіями ні з Китаєм, ні з ким би то не було. "Будь-яка передача технологій іншим країнам для організації виробництва ракетно-космічної техніки є, з точки зору" Південмашу ", недоцільною, оскільки об'єктивно звужує ринкові перспективи України як виробника", - заявляла прес-служба підприємства.

За даними NYT, американські слідчі не вірять в це, хоча визнають, що немає ніяких доказів того, що уряд президента Петра Порошенка, що недавно відвідав Білий дім, мало будь-яку інформацію або контроль над тим, що відбувається всередині комплексу.

У той же час автори розслідування IISS не виключають можливість того, що велике російське ракетне підприємство "Енергомаш", що має міцні зв'язки з українським комплексом, зіграло свою роль в передачі технології двигунів РД-250 в Північну Корею. Крім того, двигуни RД-250 також можуть зберігатися на російських складах.

Як повідомлялося, на початку серпня Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію, що посилює санкції відносно КНДР за проведені країною ракетні випробування.

Документ передбачає введення заборони на експорт з Північної Кореї ряду мінералів і продукції, в тому числі вугілля, заліза, свинцю і морепродуктів.

Резолюція стала відповіддю на здійснений в кінці липня пуск міжконтинентальної балістичної ракети "Хвасон-14". Про попередньому запуску "Хвасон" стало відомо 4 липня зранку - це був перший за довгий час успішний запуск ракети КНДР.

Переглядів 503
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?