П'ятниця, 07 липня 2017 12:29

Посли Великої сімки закликають Верховну Раду до канікул ухвалити пенсійну реформу

Як зазначається в заяві, на сьогодні пенсіонери становлять понад чверть населення України, середній розмір пенсій є надзвичайно низьким.

Посли країн Великої сімки рішуче підтримують запропоновану урядом пенсійну реформу і закликають Верховну Раду України ухвалити відповідний законопроект на пленарному засіданні наступного тижня,  інформує glavcom.ua.

Про це йдеться у заяві послів Великої сімки на підтримку пенсійної реформи в Україні. 

«Ми, посли Великої сімки, хотіли б висловити нашу рішучу підтримку плану пенсійної реформи, запропонованого українським урядом, і ми закликаємо Раду ухвалити без затримок відповідне законодавство на своєму пленарному засіданні наступного тижня», - йдеться у документі.

Дипломати зауважили, що пенсійна реформа є одним з найбільших викликів для будь-якого уряду, і відзначили «політичну мужність та далекоглядність», з якими керівництво України втілює давно назрілу реформу.

Як зазначається в заяві, на сьогодні пенсіонери становлять понад чверть населення України, середній розмір пенсій є надзвичайно низький, при цьому витрати на пенсії в Україні - 11% ВВП - є одними з найвищих у Європі. «Така невідповідність свідчить про необхідність відновити належний соціальний договір між державою та її громадянами, а також швидко ухвалити пенсійну реформу, яка підвищує справедливість, передбачуваність та стійкість системи. Ми вважаємо, що запропонована урядом пенсійна реформа, розроблена у тісній співпраці з МВФ та Світовим банком, відповідає цим цілям», - акцентується в заяві.

Посли країн G7 зазначають, що законопроект передбачає прозорішу та справедливішу формулу нарахування пенсій, яка тісніше пов'язує пенсійні виплати з пенсійними внесками та вдосконалює відповідність пенсій. Окрім того, реформа встановлює гнучкий пенсійний вік, прив'язаний до тривалості офіційного стажу роботи особи, а також стимулює участь у системі. Запропонована реформа сприятиме також економії бюджету шляхом удосконалення обліку та стабільності Пенсійного Фонду та державного бюджету України в цілому, вважають дипломати.

«Зараз відповідальність усіх обраних парламентаріїв полягає в тому, щоб забезпечити схвалення та впровадження цієї реформи, створюючи краще майбутнє для нинішнього та майбутніх поколінь України», - підсумували посли G7.

Переглядів 7380
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?