Понеділок, 26 червня 2017 16:05

Гужвагейт. Що відбувається навколо інтернет-газети "strana.ua".

Увечері 22 червня, в приміщення інтернет-газети "Країна" увірвалися силовики. Вони до самого ранку проводили обшук в редакції за сфальсифікованим справі. Робота редакції була заблокована. Крім того, був затриманий головний редактор видання Ігор Гужва, а у нього вдома був проведений обшук.

24 червня суд заарештував Гужву із заставою в 544 тисячі гривень.

"СТРАНА", ось уже четвертий день, веде онлайн хроніку подій.

                                                                            26 червня

15:29  Державне казначейство за станом на 15:00 не підтвердило внесення застави в розмірі 544 тис. Гривень за головного редактора "Країни" Ігоря Гужву, хоча гроші перевели ще в 11:20. Про це пише в Facebook адвокат журналіста Олена Лукаш.

У зв'язку з цим Гужву все ще тримають в Лук'янівському СІЗО.

"Підніміть хтось повіки нашому казначейству! Застава за Ігоря Гужву перерахований об 11:20. Майже 15:00, а казначейство все не бачить коштів! Зате Ігоря Гужву бачить розподільник Лук'янівського СІЗО. Слів немає просто ...", - пише Лукаш .

Фото: facebook.com/Lukash.ua

У коментарях користувачі припустили, що гроші "помітять" до 17:00, а СІЗО до цього часу вже закриється і Гужву випустять тільки завтра.

Фото: facebook.com/Lukash.ua

Фото: facebook.com/Lukash.ua

11:53  Сьогодні, 26 червня, була внесена застава за головного редактора "Страна.ua" Ігоря Гужву . Його внесла заступник редактора Світлана Крюкова. 

"Після того як Шевченківський суд підтвердить зарахування коштів на їх депозитний рахунок і видасть довідку, що підтверджує це, Ігор Гужва вийде на свободу", - прокоментував ситуацію адвокат Іващенка.

Фото: Країна

"Самого Ігоря вивезли до Лук'янівського СІЗО. Вивезли, знаючи про заставу. Дочекаємося підтвердження казначейства, і зовсім скоро Ігор буде на свободі" - заявила Олена Лукаш, інший адвокат журналіста.

11:30  Журналіст Володимир Бойко розповів, як в 2005 році, коли він працював в "Обозревателе", тоді секретар Ради нацбезпеки і оборони Петро Порошенко намагався домогтися його арешту. Бойко в Facebook проводить паралелі з нинішнім справою проти головного редактора інтернет-видання "Країна" Ігоря Гужви.

"Головний редактор інтернет-видання" Країна "Ігор Гужва - не перший журналіст, укладення якого домагається Петро Порошенко. У 2005 році Петро Олексійович, в той час - секретар Ради національної безпеки і оборони України, вимагав від Генпрокуратури відправити за ґрати і мене. Але якщо Гужва дістав нинішнього Арбітра Нації публікацією "плівок Онищенко", то на мене Порошенко образився за статті про діяльність його комерційного партнера - першого заступника голови Вищого господарського суду України Миколи Хандуріна ", - пише журн лист.

Тоді Порошенко передав генпрокурору заяву Бойка, але втратив посаду секретаря РНБО і справа на цьому зупинився.

Фото: facebook.com/profile.php?id=100006204226091

10:58  Журналіст В'ячеслав Піховшек заявив, що не здивований відсутністю реакції українського медіаспівтовариства на затримання головного редактора інтернет-газети "Страна.ua" Анатолія Гужви. 

Він розцінює ситуацію, як атаки не неугодні ЗМІ з боку влади.

"Констатую: це атака на неугодні ЗМІ і журналістів. За останні дні проти людей телеканалу NewsOne дозволили собі відкрити рот люди Порошенко, Авакова і інші. Мене не дивує реакція так званої" медіаспільноти "на справу Гужви. Тобто відсутність цієї реакції фактично. Защітнічкі свободи слова. Я особисто ще не забув, як так звана "медіаспільнота" спочатку повідомила, а потім бігом забула 8 вересня 2016 року. Ківа, підпалив телеканалу "Інтер", травма хребта журналістки Екатіріни Зоріної ", - прокоментував ситуацію Піховшек.

10:50 Народний депутат від партії "Опозиційний Блок" Микола Скорик вважає, що Генпрокуратура повинна зайнятися депутатом від Радикальної партії Дмитром Лінько та керівництвом МВС, які влаштували провокацію проти головного редактора "Страни.ua". Про це йдеться в заяві партії на сайті. 

"Кримінальну справу потрібно завести на депутата Лінько і тих, хто вступив з ним в злочинну змову проти Гужви. Я вважаю злочинним змову проти журналіста з метою влаштувати провокацію з політичних мотивів. А то, що це була саме така провокація, зізнався сам Лінько, який пояснює, що таким чином бореться зі ЗМІ, позиція яких йому не подобається ", - заявив Микола Скорик. 
"Кримінальну справу повинно бути не проти Гужви, а проти нардепа Лінько з Радикальної партії і його спільників з МВС. Там цілий набір статей - і перешкоджання діяльності ЗМІ, і помилковий донос, і зловживання службовим становищем", - пояснив депутат.

8:29  Бізнесмен Макс Бужанський заявив про те, що досить велика частина журналістів і блогерів вже кілька днів намагаються створити негативний фон навколо "Країни" . Таку думку він висловив в Facebook.

"Журналістика, це фехтування. Чи не удари молотом, хоча і вдарити іноді потрібно, але нескінченна серія уколів, дошкульних, швидких, злих, нещадних.

Якщо ти дуже розумний, але нудний, тебе не будуть читати. Якщо нудний і тупий, будуть читати тільки там, де найняли. Бо там ще тупіший.

Кілька днів з інтересом спостерігаю, як певна, досить велика частина нашої журналістики, блогосфери, вже хрін зрозумієш, де одне, де інше, намагається створити негативний фон навколо Страни.уа.

Локально виходить. В рамках взаємних репоста, взаємних лайків, власних передплатників і власних ботів. Яких покладено стільки, скільки вони ще ні в одній гризні не втрачали.

А фон не створюється. Як дим з легких курця, видихнув, і він повис в повітрі, але тут же розвіявся.

А у Країни виходить. Виходить підтримувати напруження, не давати йому схлинуть, тримати на певному рівні.

Це досить непросто, в нашому, згвалтували адреналіном суспільстві, де хоч атомну бомбу висади, через три дні все про неї забудуть геть. Питання тут не в моїх особистих симпатіях і антипатіях, які я не приховую. І навіть не в тому, хто в чому винен і не винен.

Просто так забавно спостерігати, як, крім чітко стоїть завдання загризти, у тих, хто гризе додається до неї лічное- ревнощі до більш агресивним, мобільним, рейтинговим. Додається, а воно все одно не гризеться. До ревнощів додається легкий холодок страху. А раптом і роботодавці помітять?

Тупі, звичайно, раз наймають тупих, але не всі, і не до такої ж міри. Додається, а все одно не фехтує.

Якщо ти давно звик, що ти написав будь сумне лайно, а твої товариші по службі його розігнали і цього досить, дуже складно спробувати написати щось таке, що розлетиться саме.

І ти сидиш, і третій день пише одне і теж сумне, в яке навіть ти не віриш:

-А я ось ніколи не брав гроші!

А де то порошиться в комірчині амбарний книга, в якій стоїть хрестик навпроти твого прізвища.

Один, другий, третій ... Твоя зафіксована реакція Вассермана .... ", - написав Бужанський.

Фото: facebook.com 

25 червня

23:17  Справа головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви може закінчитися вироком для генпрокурора Юрія Луценка , депутатів Радикальної партії і штатних викривачів. Про це написав екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін на своїй сторінці в Facebook.

Раніше Українська правда з посиланням на прес-секретаря прокуратури Києва опублікувала статтю, в якій стверджується ніби посередник у хабарництві "пішов на угоду зі слідством" і дає викривають Гужву свідчення.

Однак, за словами Кузьміна, чинний КПК не передбачає жодних угод підозрюваних зі слідством.

"Будь-яка угода слідчого з підозрюваним є злочином і тягне за собою кримінальну відповідальність, це по-перше. По-друге, закон допускає укладення між прокурором і підозрюваним угоди зі схожою назвою. І називається вона" угодою про визнання провини ". Якщо в публікації була на увазі саме ця угода, то вона означає, що підозрюваний у хабарництві посередник домовився з прокурором визнати свою провину в обмін на звільнення його від покарання ", - написав Кузьмін, припустивши, що, мабуть, з цієї причини посереднику і хат рана така м'яка запобіжний захід, як домашній арешт, в той час як головного редактора заарештували з півмільйонним заставою.

"Якщо ж для легалізації вже укладеної" угоди про визнання провини "прокурор своєю постановою позбавить всіх їх статусу" потерпілих ", то тим самим він визнає, що діями підозрюваних нікому не заподіяно ніякої шкоди, що повністю виключає кримінальну відповідальність як Гужви, так і його "викривача". Таким чином, справа редактора "Країни" цілком може закінчитися обвинувальним вироком, але не для Гужви, а для всіх учасників цієї бездарної антикорупційної спецоперації ", - написав Кузьмін.

Фото: facebook.com/RRKuzmin

18:15  Редакція інтернет-газети "Страна.ua" оголосила про збір 544 тисяч гривень застави для головного редактора видання Ігоря Гужви, якого Шевченківський суд заарештував на 60 днів. Про краудфандінгом повідомила заступник редактора Світлана Крюкова на своїй сторінці в Facebook.

"У ці хвилини робимо з колегами по редакції зусилля, щоб зібрати 544 тис грн на внесення застави по Ігорю Гужві. У Кремлі неділю. Закрито. Грошей не дав", - з іронією написала Світлана Крюкова.

Фото: facebook.com/kryukova

13:45 Адвокат Ігоря Гужви Олена Лукаш повідомила, що він передає всім привіт і слова подяки.

"Уже завтра буде внесена застава і в самий найближчий час він буде на волі", - написала Олена Лукаш в Facebook і додала спільне фото з адвокатом Юрієм Іващенко на порозі ізолятора тимчасового утримання, де знаходиться головний редактор "Країни".

Фото: facebook.com/Lukash.ua

Фото: facebook.com/Lukash.ua

12:58 У час суду над Гужвою, були помічені радикали з батальйону МВС "Гарпун"

Стали відомі особистості ще двох "тітушек-радикалів" , які 24 червня прийшли до Шевченківського суду на засідання щодо обрання запобіжного заходу головному редактору інтернет-видання "Країна" Ігорю Гужві.

Один з них - Маркіян Яциняк. До цього його помітили на засіданні Верховного Суду у справі журналіста Руслана Коцаби. Яциняк - боєць батальйону МВС "Гарпун", який виконує завдання у АТО в спайці з Силами спеціальних операцій (відзначимо, що в "гарпун" служив і один з підозрюваних у вбивстві письменника Олеся Бузини).

Він відзначився під час нападу на главу Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка.

Фото: Яциняк в картатій сорочці / Країна

Другий присутній на суді радикал, також член батальйону МВС "Гарпун" і молодіжної організації С-14 Сергій Бондар.

Фото: На фото під час вчорашнього суду сидить в кутку в синій сорочці / Країна

24 червня

22:52  Позафракційний народний депутат Віктор Чумак в ефірі програми "Стаємо ближче" на телеканалі ZIK висловив думку , що основна проблема головного редактора "Країни" Ігоря Гужви пов'язана з публікацією плівок Онищенко.

За його словами, величезна проблема Гужви полягає в тому, що заступник головного редактора Світлана Крюкова постійно говорить про плівки Онищенко. "І це дуже не подобається ні Петру Олексійовичу (Порошенко, - ред.), Ні іншим", - зазначив нардеп.

21:19  на судовому засіданні були помічені молоді люди, які прийшли підтримати нардепа від Радикальної партії Дмитра Лінько. З десяток молодих і міцних людей привів хтось Ігор Бєлов. Він відомий як "тіньовий" друг нардепа Дмитра Лінько. Однак на своїй сторінці в Facebook підписано як голова молодіжного крила Радикальної партії Олега Ляшка.

Фото: СТРАНА.ua

20:02  На засіданні, яке тривало близько 3 годин, сторону захисту Ігоря Гужви представляли одночасно троє професійних адвокатів - екс-міністр юстиції України Олена Лукаш, адвокат Андрій Смирнов і Юрій Іващенко. Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід для головного редактора видання "Страна.ua" у вигляді арешту з запорукою в розмірі 544 тисяч гривень.

"Потерпілий у нас радикал-депутат Лінько, хоча я вважаю, що зазнали тут, власне кажучи, всі ми. У протоколі допиту він (Лінько, - прим.ред.) Говорить про Гужві" невідомий "." Я спілкувався з невідомим ". А прокурор каже, що "є вагомі Прямі докази" ... Це ж пряма трансляція записується. Ну навіщо так брехати. Нам сьогодні роздали документи і вчора вся країна бачила, як потерпілий Лінько сказав в прямому ефірі, що ніколи не зустрічався з Гужвою. мільйони людей це бачили ", - зазначила Олена Лукаш.

17:14 Шевченківський райсуд Києва розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу для головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужви. Як це було - докладніше можна прочитати в онлайн репортажі з фото і відео з залу суду.

10:08 З'явилося відео, як у вечірньому ефірі телеканалу NewsOne нардеп Дмитро Лінько за звинуваченнями якого був затриманий головний редактор видання "Країна" Ігор Гужва, змінив свідчення і повідомив, що особисто з Гужвою протягом останніх трьох місяців не зустрічався.

При цьому сам Дмитро Лінько раніше двічі заявив, що Ігор Гужва особисто вимагав у нього кошти за непублікації матеріалу. Це зафіксовано на офіційній стенограмі Верховної Ради.

 

 

Відео: Facebook.com

23 червня

"До зустрічі завтра! Дякую за підтримку!", - Ігор Гужва.

"До зустрічі завтра! Дякую за підтримку!", - Ігор Гужва.

21.55 - Прокуратура проситиме суд обрати запобіжний захід Ігорю Гужві 24 червня

Головному редактору видання "Страна.ua" Ігорю Гужві вручили повідомлення про підозру по ст. 189 КК України (вимагання), прокуратура завтра звернеться до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу .

Про це повідомила прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець на своїй сторінці в Facebook. "Керівнику Інтернет видання" Страна.ua "вручено підозра по ч. 3 ст. 189 КК України. З клопотанням про обрання запобіжного заходу будемо звертатися до суду завтра. Повідомимо про це додатково", - зазначила вона.

 

Фото: facebook.com/profile.php?id=100008092540958

21.25 - Шматок незрозумілого відео в ГПУ представили як зйомку передачі хабара посереднику

Генпрокуратура оприлюднила відеофрагмент, на якому нібито зафіксовано момент передачі хабара для редактора "Страна.ua" Ігоря Гужви . Відповідний ролик опубліковано на Facebook-сторінці прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган.

"Відео - фрагмент передачі певної суми грошових коштів від посередника нардепа посереднику керівника" Країни "(справа про вимагання хабара Гужвою). Далі буде. Триває процес легалізації матеріалів слідства", - написала вона.

Однак з представленого шматка відео не зрозуміло, що взагалі відбувається.

 

 

Відео: facebook.com/LarysaSargan

21.12 - Відео заяви головного редактора "Країни" про те, як у Луценка роблять фейки

З'явилися відео, на яких головний редактор "Країни" Ігор Гужва викриває схему фальсифікації проти нього справи про вимагання . Відео розмістила у себе на сторінці адвокат Гужва Олена Лукаш. 

На відео головний редактор інтернет-видання розповідає походження відео, яке виклала прес-секретар Юрія Луценка і яке нібито підтверджує факт вимагання.

"В кінці квітня якийсь громадянин, який назвався Антоном, трохи пізніше я дізнався його прізвище - Філіпковський, сказав, що на нього вийшли люди Ляшко і запропонували йому переговорити зі мною, щоб я зняв статті про Ляшко з сайту за гроші. Я відмовився від цього пропозиції. Це було в кінці квітня ", - відзначає Ігор Гужва.

За його словами, в середині травня Антон знову повернувся до цієї розмови, але вже від імені депутата від радикалів Лінько.

"Антон сказав, що Лінько пропонує гроші за зняття критичної публікації про нього. Йшлося про матеріал про конфлікт людей Лінько з людьми радника МВС Іллею Ківою. За зняття цього матеріалу він мені пропонував $ 20 тис. Власне, ця пропозиція він мені і озвучував в ресторані . В ресторані, коли ми з ним зустрічалися, я намагався зрозуміти - що це за люди, які приходять до мене з такими пропозиціями, намагався зрозуміти, чому Лінько за такі гроші намагається зняти цей матеріал, тому я йому задавав додаткові питання ", - говорить головний редактор "Країни". 

За його словами, він вже тоді розумів, що "це якась підстава і взагалі не в наших правилах знімати матеріали за гроші".

"Будь-хто може прочитати наші матеріали на сайті, жоден з них ні про Ляшко, ні про Лінько, ні про кого або одним не був знятий і не буде знятий, - каже Гужва. 

Він зазначає, що це відео було змонтовано і спотворює сенс бесіди. "Йшлося саме тому, звідки ця пропозиція, разюче щедре, кому і навіщо це треба, за такі великі гроші знімати матеріали, але потім я відповів відмовою", - відзначає Ігор Гужва.

Главред счітет, що вся справа - спланована провокація. "Справа за здирництво, як нам стало відомо, було порушено 12 квітня, тобто задовго до того як мені стали надходити якісь пропозиції щодо зняття матеріалу. Спочатку мене намагалися спровокувати - щоб узяв гроші за публікації статей про Радикальної партії. Я відмовився, тому, в кінці кінців, вони пішли на крайній крок: увірвалися в офіс, заблокували журналістів ", - говорить він і підкреслює, що ніколи ні за які матеріали не вимагав гроші. 

Також в якості головної причини даної провокації він назвав критичну позицію, яку займає "Страна.ua" по відношенню до влади.  

20.02 - В ході обшуку в квартирі у Гужви знайшли 30 російських рублів та візитки

В ході обшуку в квартирі у затриманого і відправленого слідчий ізолятор тимчасового утримання головного редактора інтернет-газети "Країна" Ігоря Гужви знайдено 30 російських рублів. Про це повідомляє кореспондент "Країни" з місця подій.

Фото: Страна.ua

Нагадаємо, у четвер, 22 червня 2017 близько дев'ятої години вечора невідомі особи увірвалися в офісну будівлю в центрі Києва, де розташована редакція видання "Страна.ua", заблокували центральний вхід приміщення і окупували офіс редакції.

19.57 - "Сидять два мужика в ресторані. Ви правда з цим до суду зібралися?" Адвокат Гужви про відео ГПУ
 
Обвинувачі, що опублікували оперативне відео, на якому Ігор Гужва обідає з невідомою людиною, не змогли пред'явити доказів провини Ігоря Гужви в здирництві. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив захисник головного редактора "Країни" Андрій Смирнов. 

"Уважно переглянув кінофільм про" злочинну діяльність "Гужви. Не смію давати оцінку достовірності цієї мелодрами, спробую пояснити юридично. У сюжеті два мужика сидять в ресторані і обговорюють редакційну політику:" публікувати - не публікувати ", де, коли і яка вартість" помовчати "і" поговорити "", - пише він і додає "Я сильно перепрошую, пан Луценко, буквально кілька питань: Де вимагання? Де загрози опублікувати компрометуючу інформацію? Де сама подія злочину? Де потерпілий в ресторані?".

Також, за словами Смирнова, у Кримінальному кодексі України написано, що вимагання характеризується ВИМОГОЮ передачі майна з ЗАГРОЗОЮ розголошення відомостей, які потерпілий хоче зберегти в таємниці.

"Ви з цим правда в суд зібралися?", - резюмує адвокат.

 

Фото: facebook.com/andriysmyrnov

19.39 - Главреду "Країни" Ігорю Гужві вручили "підозру"

Сьогодні, 23 червня, близько 19.30 головному редактора інтернет-видання "Країна" Ігоря Гужву, після багатогодинного обшуку, було вручено підозра . Про це він розповів сам в відео, яке було зроблено в Головне управління МВС України в Києві. 

 

Гужва повідомляє, що в підозрі сказано, що він особисто зустрічався в народним депутатом Дмитром Лінько, однак, такої зустрічі насправді не було. 

"Я ще раз можу сказати що я ніколи в житті не спілкувався з Лінько. Єдиний раз, коли спливла ця прізвище - в реченні від Антона Філіпковський травнем 2017 року зняти за 20 000 доларів статтю про нього. Від цієї пропозиції я відмовився", - каже Гужва.

Ту ж інформацію продублювала зі своєї сторінки і Олена Лукаш в Facebook.

 

Фото: facebook.com/Lukash.ua

19.32 - Головний редактор "Країни" про сплановану провокацію Луценко

Головний редактор "Країни" Ігор Гужва вийшов на зв'язок через Facebook .

"Привіт усім! Це Ігор Гужва. Хочу прокоментувати відео, який виклав Луценко. Як я вже говорив, в кінці квітня на мене вийшли з пропозицією за гроші зняти статті про Ляшко. Ця пропозиція мені озвучив людина на ім'я Антон (як я пізніше з'ясував, його прізвище Філіпковський). Я тоді відмовився від цієї пропозиції. в середині травня на мене знову вийшов Антон і запропонував за 20 000 доларів зняти статті про депутата Лінько ", пише Ігор Гужва. 

"Зокрема мова йде про статтю про конфлікт Ківи і людей Лінько. Сильно змонтовані елементи розмови з Антоном в ресторані і виклав Луценко. За підсумком я, зібравши інформацію від Антона про всі пропозиції до мене радикалів, я відмовився від них, у чому може переконатися кожен, хто зайде на наш сайт - всі статті та про Ляшко, і про Лінько висять на "Країні", повідомив головний редактор "Країни".

"Спочатку це був план спровокувати мене взяти гроші. Справа з приводу вимагання було відкрито ще 12 квітня, задовго до перших пропозицій від Антона. Тобто це все планувалося заздалегідь. Після того як ідея спровокувати взяти гроші провалилася, мені просто тупо підкинули 10 000 доларів . і зараз хочуть посадити до в'язниці. Все просто і підло ", заявив Ігор Гужва.

Фото: facebook.com/Lukash.ua/


Головний редактор "Країни" Ігор Гужва і слідчі, які ведуть справу. Фото: facebook.com/Lukash.ua

19.31 - Чому затримали Ігоря Гужву і як плутаються в свідченнях правоохоронці

У четвер, 22 червня, в приміщення інтернет-видання "Страна.ua" прийшли з обшуком, який тривав з 21:00 четверга - до ранку п'ятниці, 23 червня. Близько 4 ранку правоохоронці затримали головного редактора видання Ігоря Гужву. В даний момент він знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання, і коли буде намічена дата і час суду - невідомо.

До цього моменту, представники всіх центральних правоохоронних органів, які займаються справою Ігоря Гужви, зробили багато заяв щодо подробиць справи, багато з яких суперечать один одному, що говорить про неузгодженість позиції у справі проти головного редактора "Країни".

Тому "Країна" вирішила зібрати в одному матеріалі всі, що відомо про нічний рейд силовиків і затримання Ігоря Гужви .

Чому затримали Ігоря Гужву і як плутаються в свідченнях правоохоронці, фото: Країна

17:30 Луценко на брифінгу показав оперативне відео з нібито "компроматом" у справі вимагання головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви. На відео, датованому 5/16/2017, видно, що головний редактор "Країни" обідає в ресторані з невідомим чоловіком.

 

 

Відео: 112.ua

17:15  Омбудсмен Валерія Лутковська стурбована з приводу "свободи слова" через затримання Гужви і пообіцяла взяти ситуацію під особистий контроль.

"Необхідно чітко розмежувати розслідування щодо посадової особи і професійну діяльність ЗМІ, забезпечивши при цьому невтручання в свободу слова", - зазначила омбудсмен.

16:30  Силовики не допускають Олену Лукаш, адвоката Ігоря Гужви, в квартиру її підзахисного. Оперуповноваженого, яка не впустив адвоката, звуть Олег Юрійович Кот. За його даними, в квартирі Ігоря Гужви скоро буде обшук.

Відео: facebook.com/Lukash.ua

16:20  Генпрокурор Юрій Луценко в ході прес-конференції припустив, що прокуратура проситиме суд заарештувати головного редактора "Країни" Ігоря Гужву з можливістю внесення застави .

"Думаю, що прокуратура буде наполягати на арешті з можливістю внесення застави. Застава визначить слідство", - заявив він.

15:54 Адвокати головного редактора інтернет-газети "Страна.ua" Ігоря Гужви намір оскаржити порушення його прав під час нічного затримання в редакції. Про це повідомив його адвокат Андрій Смирнов.

З початком обшуку в редакцію не пускали адвокатів Гужви.

"Нами був викликаний наряд поліції для документування факту недопуску адвокатів для проведення слідчих дій. Відповідну заяву було подано. Воно зареєстровано. Ми констатували факт порушення права на захист особи, пана Ігоря. Ми констатували перешкоджання законній діяльності захисника", - повідомив Смирнов.

15.24 Народний депутат Сергій Лещенко (БПП) розкритикував дії влади по відношенню до видання "Страна.ua" і затримання головного редактора Ігоря Гужви.

"Це дуже чутлива середовище, свобода слова, і коли виникають такі звинувачення на адресу редактора видання, яке є опозиційним до влади, це завжди підозріло.

Я пам'ятаю, як за часів Кучми знищили газету "Правда України", звинувативши редактора в згвалтуванні. Він потім навіть просидів деякий час під вартою і вийшов, але газета була знищена. Такі ж технології і в Росії використовували, коли, наприклад, знищували "НТВ" за часів Путіна. Завжди при владі, яка стає на шлях авторитаризму, є спокуса знищувати журналістів або медіа, які є критичними до них. Що стосується історії з "Страна.uа"? Я кажу, що завжди треба враховувати, що такий сценарій може розкручуватися.

Для того щоб розуміти, що насправді сталося, ГПУ повинна пред'явити суспільству докази, зробити це прямо зараз, а не тоді, коли вже буде знищено це видання і всі журналісти розійдуться по своїх домівках. Це може бути використано в якості технології знищення видання "Страна.uа" через його опозиційних, а часом навіть, як дехто це трактує, антиукраїнських поглядів. Це не може бути підставою для того, щоб чинити розправу над виданням таким способом. Якщо є підозри про те, що вони, наприклад, фінансуються нелегально, то нехай розслідують фінансові схеми. Але почніть так само на "5 каналі" розслідувати, чому там зарплати в конвертах платять. І якщо у вас є підозри, що у них є засновники, які співпрацюють з російськими спецслужбами, розслідуйте цей напрямок. Історія з цієї хабаром ... Я думаю, що вона виглядає жалюгідно, тому що в "Страна.uа" завжди було достатньо грошей (можливо, і невідомого походження, але для того щоб виживати без таких джинсових сценаріїв, оскільки їх невідомі засновники вклали в це видання досить багато грошей), щоб вони опускалися до такого рівня заробітку. 

Власник "Страна.uа" невідомий. Я думаю, що в даному випадку декларує себе власником редактор видання, але він не є, в моєму розумінні, кінцевим власником. Він оперує чужими коштами. Але якщо у вас є підозра, що, наприклад, ці кошти кримінального походження, ви повинні доводити це, а не займатися історіями про нібито зняття публікації за гроші, яка насправді, наскільки я розумію, не відбувалася, бо такого роду речі в цьому виданні ... Не було в них потреби, тому що досить для розвитку своїх грошей невідомого походження.

Мені не подобається тональність в їх публікаціях, тому що вона завжди в такому стилі, що при Януковичі було не так погано, а зараз все взагалі погано. Така стилістика не відповідає дійсності, оскільки при Януковичі все було не так добре, як зараз вони це намагаються зображати.

Свобода слова полягає в тому, щоб всі голоси звучали. І якщо тобі не подобається те, що вони пишуть, то ти повинен з ними боротися реформами, а не закриттям. Якщо тобі здається, що вони критично пишуть про твоє сина, про його футболці з написом Russia, просто заборони синові надягати такі футболки, а не закривай такі видання. Якщо тобі здається, що вони пишуть про його якихось зв'язках з Онищенко, щось не торгуйся з Онищенко за корупційними відкатів і за схемами, які він реалізує. Якщо ти думаєш, що звучить переконливо історія про нібито шантаж, то набагато переконливіше звучить історія, як Порошенко шантажував Ахметова, щоб отримати свою частку на ринку енергетики. Це історії, які відбуваються на всю країну, і всі громадяни України платять за це по тарифам, оплачуючи Ахметову додаткову гривню, якої не було ще рік тому за теплову енергетику. Але це сталося якраз в результаті шантажу Ахметова, реалізовано руками Порошенко і ГПУ. Це той шантаж, який несе суспільну небезпеку. 

Що стосується історії з Гужвою і депутатом від РПЛ, я не знаю, це правда чи ні, але якщо це правда, то Луценко повинен бути першим, хто зацікавлений в тому, щоб пред'явити ці докази. Оперативне відео, записані розмови, докази, які можуть вказувати на те, що ця людина дійсно скоїв цей злочин. Уже таємниці слідства все одно ніякої немає, про це знає вся країна. Якщо вони цього не роблять, тоді вони підтверджують гіпотезу, що це політичний наїзд.

Вілкул і Лукаш готові взяти Гужву на поруки. Це вказує, що ідеологічно це видання близько до них, тому вони, напевно, готові на такі кроки. Не секрет, що Гужва працював у виданні, яке контролювалося Ахметовим (газета "Сегодня"), тому, очевидно, у нього є пієтет до цих політиків, а у них є пієтет до нього. Я не можу засуджувати їх дії, тому що їх дії полягають в тому, що вони намагаються врятувати видання, яке є ідеологічно близькою до них. Але я вважаю, що боротися з журналістами таким способом теж неприйнятно. Я їх не збираюся брати на поруки, але я бачу в цьому симптоми наступу на свободу слова, який стосується багатьох медіа в Україні. Також це стосується і вашого каналу "112 Україна", коли намагаються вам ліцензію або НЕ продовжувати, або скасовувати. Також це стосується наїздів на власника "Нового часу", якому час від часу влаштовують маски-шоу або СБУ порушує проти нього кримінальні справи. Це також стосується журналістів, які стають предметами атак продажних ботів, наближених до АП, в соціальних мережах. Тому ця історія смердить. І тільки в руках влади є докази, які можуть або спростувати ці підозри про політичне замовлення, або відсутність цих доказів тільки підтвердить цю гіпотезу ", - заявив нардеп.

15.00 Свою підтримку Ігорю Гужві висловили і активісти партії "Республіка". Про це вони написали на офіційній сторінці в Facebook.

Фото: facebook.com/respublica.ua

14:53 Головного редактора інтернет-газети "Страна.ua" Ігоря Гужву тільки що відправили в ізолятор тимчасового утримання на Косогірному провулку в Києві. Про це в Facebook повідомила адвокат Олена Лукаш.

"Ігор Гужва тільки що відправлений в ІТТ на Косогорний", - написала адвокат.

 Відзначимо, що підозра журналісту так і не вручили.

Фото: facebook.com/Lukash.ua

14:43  Адвокат Олена Лукаш розповіла останні новини із затримання головного редактора інтернет-газети "Страна.ua" Ігоря Гужви після нічних обшуків в редакції. У Facebook вона повідомила, що Гужву продовжують утримувати в міській поліції на Володимирській, 15.

З 20.00 вчорашнього вечора - тобто вже 18 годин - він знаходиться без їжі, сну і відпочинку.

"Це - тортури. Відбитки пальців і ДНК здані. Втрат немає) На зв'язку)", - пише Лукаш.

Вона зазначила, що підозра Ігорю Гужві все ще не вручено. 

Фото: facebook.com/Lukash.ua

14:12  Нардеп від Радикальної партії Дмитро Лінько пов'язав затримання головного редактора інтернет-газети "Страна.ua" з маленькою перемогою в гібридної війні . Таку думку він висловив на сторінці в Facebook.

"Зверніть увагу як швидко все фесбешние консерви кинулися на захист Гужви. Вілкул, Лукаш, Каплін, Кужель побігли його захищати і витягати з тюрми. Всю цю наволоч об'єднує одне - вони всі ненавидять Україну і дуже люблять гроші. На цьому і погоріли. Шантажувати і тиснути на Радикальну партію Олега Ляшка не вдасться нікому! ", - написав він у пості і прикріпив відео з коментарем для" 112 Україна ", де хвалиться перемогою в гібридної війні.

 

 

Відео: 112 Україна

14:02  Народний депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Добкін різко засудив дії силовиків , які вночі увірвалися до редакції сайту "Страна.ua" з обшуком і затримали головного редактора Ігоря Гужву. Про це він сказав в коментарі нашому виданню.

"Я припускав, що для заспокоєння своїх прихильників Генеральна прокуратура може жорстко впливати на опонентів, які не поділяють провладну точку зору. Але я і подумати не міг, що в немилість потраплять журналісти", - зазначив Добкін.

Політик також висловив підтримку головному редактору сайту "Страна.ua" Ігорю Гужві.

"З Ігорем Гужвою я особисто не знайомий. Але добре знаю сайт" Страна.ua ", оскільки регулярно читаю їх матеріали. Якщо буде необхідність, я готовий взяти Ігоря Гужву на поруки", - зазначив Михайло Добкін.

14:00  Український політолог, директор фонду гуманітарних стратегій Михайло Павлів порівняв нічні обшуки в редакції "Країни" зі спробами режиму загнобити свободу слова в Україні. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

СтранаUA це чи не остання кватирка в чисте небо і чисте повітря в нашому гнилому болоті постмайданної журналістики. І зараз режим вирішив його законопатити. Забити дошками ненависті і підлості, під улюлюкання і захоплене шипіння розклалася зграї зомбі свідків життя по новому. Колективу сайту і його головному редактору сили духу. Нам всім фортеці і розсудливості. Ніч перед світанком особливо темна ", - написав Павлів.

Фото: facebook.com/m.pavliv

13:54  Опозиційний блок вимагає негайно звільнити з-під варти головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву. Відповідну заяву опубліковано на сайті партії.

"Керівник одного з найпопулярніших ЗМІ затриманий за явно сфальсіцірованному звинуваченням , - таким же" липовому ", як і попередні п'ять кримінальних справ, які за завданням режиму різні органи раніше порушили проти Ігоря Гужви.

Влада продовжує політичні репресії, посилюючи тиск на незалежні засоби масової інформації. У той час як вкрали мільярди гривень корупціонери знаходяться на волі, вона кидає за ґрати незалежного журналіста за критичні публікації. Мета затримання Ігоря Гужви - закрити рота засобам масової інформації, які не бояться критикувати владу.

Опозиційний блок закликає представництва іноземних держав і міжнародних організацій підтримати наш заклик негайно звільнити головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву. Це питання не тільки законності, а й збереження залишків свободи слова в Україні.

Ми звертаємося до співробітників правоохоронних органів і судів: не ставайте спільниками злочинів нинішньої влади. Виконання закону, а не злочинних наказів - гарантія того, що ви не опинитеся на лаві підсудних разом з тими, хто сьогодні антиконституційними діями намагається продовжити свою владу ", - йдеться в заяві.

13:42  На фото з редакції видання "Країна", на якому відображені розкладені на столі доларові купюри, які генпрокурор назвав вилученої хабарем, користувачі соцмереж помітили неточність.

Так, Олена Скидан зазначила, що фактично на фото не 10 тисяч доларів, а 8 400.

"На фото від геніального" прокурора "- 8 400 або 84 купюри, Луценко, де решта?" - написала вона.

Фото: facebook.com

13:39 Сьогодні, 23 червня, нардепи у Верховній Раді не оминули тему нічного обшуку в редакції видання "Страна.ua" і затримання головного редактора видання Ігоря Гужви. Вони зійшлися на думці, що демократія без свободи слова просто неможлива. Про це повідомляє кореспондент "Країни" із залу засідання ВР.

Народний депутат від "Опозиційного блоку" Юрій Мірошниченко звернувся до присутніх парламентаріїв: "Ви знаєте, що" Страна.ua "дає добре обґрунтовані аналітичні матеріали. Збереження такого медіа - це обов'язок держави. Дії правоохоронців порушили КПК. Ігорю Гужві (головному редактору інтернет газети Страна.uа, - прим. ред.) не була забезпечена правова допомога. до моменту, поки суд не встановить провину кого-небудь, не можна називати його порушником. Ми повинні взяти під контроль цю справу. йдеться про свободу слова в Україні " , - заяв мул Мірошниченко.

Він також нагадав, що його колеги по депутатській фракції заявили про готовність брати Ігоря Гужву на поруки і тримати на контролі розслідування цієї справи.

13:31  Сьогодні до обіду, 23 червня, головний редактор інтернет-газети "Страна.ua" вийшов на зв'язок і залишив невелике відео, в якому висловив слова подяки всім, хто висловив підтримку редакції в зв'язку зі сформованою ситуацією за сфальсифікованим справі і проведеним вночі обшуку в офісі.

"Спасибі всім величезне за підтримку. Зараз вона дуже важлива для мене. Настрій хороший, бойовий. Будемо битися. До цієї провокації вже був готовий давно . Тому несподіванкою вона для мене не стала. Але нічого, прорвемося. Бувало й гірше. І ті, хто зав'язали цю брудну історію, понесуть покарання. Ми переможемо. Спасибі! ", - заявив Ігор Гужва.

 

 

 

Відео: Страна.ua / YouTube

13:07  Екс-міністр юстиції Олена Лукаш, яка знаходиться поруч з головним редактором "Країни" Ігорем Гужвою в главку київської поліції, розповіла останні новини. Фото з кабінету Нацполіціі і інформацію на даний момент вона оприлюднила в Facebook.

"Всіх, хто цікавиться долею Ігоря Гужви і" Страна.юа ". Ігор зараз на Володимирській, 15 в ГУ НП міста Києва. Протокол затримання складено. Зараз закінчується допит. Підозра йому поки не вручали. Тримається він мужньо і передає слова подяки як своїм друзям і колегам, так і опонентам. Все буде добре. Буду тримати вас в курсі ", - написала Лукаш.

Фото: facebook.com/Lukash.ua

13:02 "Радикальна партія" пропонувала Комітету з інформаційної політики створити тимчасову спеціальну комісію по одному якомусь ЗМІ, але члени Комітету це не підтримали.

Про це розповіла нардеп від БПП, перший заступник голови Комітету Ольга Червакова в кулуарах ВРУ.

Про який саме ЗМІ йде мова не уточнюється, але з огляду на вчорашні обшуки в "Країні" і затримання головного редактора Ігоря Гужви у справі про "радикальне" нардепа Дмитра Лінько, то цілком можливо, що це стосується нашої інтернет-газети.

Червакова каже, що комітет вирішив, що створення ТСК Ради по одному ЗМІ було б цькуванням, а Тимчасова спеціальна комісія може створюватися по відношенню до всіх засобів масової інформації, до яких у кого-то були претензії, однак такі претензії завжди є до будь пресі.

"У нашому комітеті розглядалося цю постанову (подано РПЛ щодо певного ЗМІ, - ред.). Ми навіть не стали приймати рішення, тому що члени нашого комітету бачили в самому цій постанові спроби тиску на окремі ЗМІ. Наші члени комітету висловлювали думку, що якщо створювати ТСК, то створювати ТСК по всім ЗМІ, до яких у кого-то колись були претензії. А претензії у політиків до будь-яких ЗМІ завжди є. створювати ТСК по одному каналу або по одному якомусь ЗМІ - це цькування і спроба тиску на один з телеканалів ", - з азала Червакова. 

Щодо ситуації з виданням "Стана.uа" вона зазначила, що варто очікувати результатів слідства.

"Я поки не можу скласти адекватної картинки, що відбувається, як і послідовність, причинно-наслідкові зв'язки. Мені поки не зрозуміло. Треба почекати слідства. Щодо фінансування з РФ - для цього існують спеціальні структури, які повинні перевіряти, а не народний депутат з парламентської трибуни. Нехай робить запит в ту ж ГПУ. Які претензії ГПУ, то, що ми бачили в відкритих джерелах, - це здирство грошей. Тут не йдеться про фінансування цього ресурсу з РФ. ми можемо зараз тільки будувати свої висловлювання на припущеннях. Варто почекати, що скаже слідство ", - додала народний депутат.

12:56  Влада спробують будь-яким способом відібрати домен у інтернет-видання "Страна.ua". Про це повідомило наше джерело в силових структурах на умовах анонімності.

Домен будуть віджимати через арешт компаній пов'язаних з" Країною "у справі щодо ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. Головна мета всієї вистави саме отримання контролю над торговою маркою і доменом. Виконавцям пообіцяли повний захист з усіх боків. Спочатку поліцію залучати не було в планах. Це ініціатива Генпрокурора ", - розповіло джерело в силових структурах.

12:31 Прокуратура Києва і слідчі Головного управління Нацполіціі в Києві готуються вручити підозра і клопотання затриманих під час нічних несанкціонованих обшуків головному редактору видання "Страна.ua" Ігорю Гужві і ще одній людині. Про це повідомляє прес-служба поліції.

Повідомляється, що підозра буде вручено по ч. 3 ст. 189 КК України (вимагання).

"Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що керівник інтернет-видання, діючи в змові з особою, яка представлялася його особистим помічником, вимагали у народного депутата України грошові кошти в розмірі $ 20 тисяч за нерозголошення в засобах масової інформації відомостей про його особисте життя і політичної діяльності" , - йдеться в повідомленні.

Також йдеться про те, що розшукові дії тривали протягом майже 3 місяців слідства. 

12.21 До редакції "Країни" приїхали колеги з "Першого" каналу. Репортери UA.Першій підготують матеріал про події в редакції.

Фото: Країна

12:09  Затриманому головному редактору інтернет-газети "Страна.ua" Ігорю Гужві загрожує позбавлення волі до 10 років з конфіскацією майна. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook озвучив статтю, яку інкримінують журналісту - "Стаття 189. Вимагання, ч.3".

Згідно з кримінальним кодексом України, це - "Вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах".

Воно карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна.

Фото: facebook.com/LarysaSargan

11:54  Прокуратурою міста Києва та слідчими Нацполіціі за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 189 КК України (вимагання) затриманий керівник інтернет-видання "Страна.UA" і його посередник. Про це написала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

"Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що керівник інтернет-видання, діючи в змові з особою, представлялася його особистим помічником і вимагала у народного депутата України грошові кошти в розмірі 20 000 доларів США за нерозголошення в засобах масової інформації відомостей про його особисте життя і політичної діяльності ", - написала Сарган, не вказавши при цьому ні імені другого підозрюваного, ні про те, пред'явлено головному редактору видання якесь підозра.

За її словами, за результатами проведеного невідкладного обшуку в приміщенні редакції зазначені кошти були виявлені в портфелі керівника інтернет-видання, а в даний час готується повідомлення про підозру затриманим особам та клопотання про обрання їм запобіжного заходу.

Фото: facebook.com

11:48  Народний депутат від "Радикальної партії" Дмитро Лінько заперечує, що пропонував гроші виданню "Страна.ua" за нерозміщення статті на сайті. 

"Я не настільки дурний, щоб пропонувати комусь гроші за зняття статей", - заявив Лінько в п'ятницю у Верховній Раді.

"Версія редакції" Країна "абсурдна і повністю неправдива. І ми це доведемо в суді ", - додав депутат.

Крім того, Лінько зазначив, що загальна сума, яку нібито вимагав від нього головний редактор інтернет-видання "Країна" Ігор Гужва, становила $ 20 тисяч.

11:44 Громадський активіст і волонтер, що допомагає бійцям в зоні АТО Роман Доник опублікував пост з погрозами співробітникам видання "Страна.ua" на своїй сторінці в Facebook.

"Зараз найголовніше не метушитися. Потрібно просто уважно відстежувати, хто там виліз на захист Гужви . Щоб нікого не пропустити. Потім все одно їх усіх або вбивати або викидати з країни доведеться. Ну або вони нас вбивати будуть. Тут не демократія і не опозиційність . Це окопи по різні боки лінії фронту ", - написав він. 

Фото: facebook.com/skitalecм

11:30  Відеоблогер Шарій розповів, що він думає про обшук в "Країні" і тому, де повинна закінчуватися "істерична радість" у недругів видання. 

"Істерична радість всякого навколожурналістський шлаку типу Портнікова закінчується рівно тоді, коли їх просиш привести один приклад сепаратистської діяльності " Країна UA ", - написав Анатолій Шарій на своїй сторінці в Facebook.

Фото: facebook.com/anatolijsharij 

11:26 Журналіст Олексій Бобровников, коментуючи історію з затриманням головного редактора "Країни" Ігоря Гужви, розповів, як рік тому головний військовий прокурор Анатолій Матіос пропонував йому хабар в 10 тис. Доларів за освітлення в зручному для ГПУ ключі справи про вбивство адвоката Грабовського. Про це він пише в Facebook.

Він каже, що від того пропозиції відмовився і взагалі ніколи не брав хабарів за вихід / невихід будь-яких матеріалів.

"І це одна з причин, чому я не можу відчувати себе в безпеці не тільки від гангстерської угруповання, що знищила Галущенко і ко, а й від так званих правоохоронних органів. За схемою, описаною в цій статті, садити можна не тільки Гужву, Богуцького з ICTV та інших, але і Матіоса і, ймовірно, його начальника Юрія Луценка ", - пише журналіст.

Він розповідає, за що Матіос пропонував йому хабар. У Бобровникова була інформація від одного з помічників Грабовського, який стверджував, що бачив третього підозрюваного у справі вбивства адвоката.

"Цей помічник повинен був намалювати за допомогою присутнього на зйомках художника фоторобот третього підозрюваного - такий поворот сюжету порушував би логіку в лінії ГПУ у справі Граба, і очевидно, що такого повороту Матіос хотів уникнути", - пише журналіст.

Фото: facebook.com/aleksei.bobrovnikov

11:23 В прес-центрі "Українських новин" пройшла прес-конференція інтернет-газети "Страна.ua" по нічних обшуків в редакції і затримання головного редактора Ігоря Гужви нібито за вимагання хабара від нардепа.

11:26 заступника головного редактора Світлана Крюкова зазначила, що вірить в те, що все буде добре і "Ігор обов'язково викрутиться з історії завдяки адвокатам. Тому що справа нульове".

Також вона додала, що багато хто здивувався, коли дізналися, що "Країна" - невеликий ньюз-рум, де в одній кімнаті знаходиться невеликий штат.

"Ми маленький старт-ап з невеликими зарплатами. Ми розуміли, що у нас є точка, щоб вийти до беззбитковості. Але за останню добу з'явилося п'ять пропозицій від потенційних інвесторів, в тому числі іноземних. Тобто завдяки діям певних осіб нас виводять на рівень продажу. І якщо буде все добре, то думаю, що справи наші навіть покращаться ", - завершила прес-конференцію на оптимістичній ноті Світлана Крюкова.

11:26 Що стосується свідків і зрозумілих при яких "виявили" хабар то, за словами адвоката Андрія Смирнова, вони з'явилися раптово.

"Звідки вони взагалі вчора з'явилися в редакції - не зрозуміло", сказав адвокат і додав, що на сьогодні є тільки анкетні дані.

11:24 Адвокати заявили, що було порушено право на захист, оскільки до Ігоря Гужві не пускали юристів.

"Фактично слідчі дії завершилися в 4 ранку. На вулиці знаходилися троє адвокатів, яких не пускали в будівлю", - сказав адвокат Андрій Смирнов.

Він додав, що юристи оскаржуватимуть все процесуальні порушення, яких було дуже багато.

"Ніяких законних підстав для обрання запобіжного заходу немає, оскільки самого злочину немає", - сказав адвокат.

11:22 Адвокат Андрій Смирнов зазначив, що повідомлення про підозру на даний момент до цих пір не вручено, але є дані, що це буде за статтею "вимагання".

11:20 Заступник редактора Світлана Крюкова заявила, що останні півроку в "Країну" надходила інформація, що готуються провокації.

"За останні кілька місяців, можливо, навіть півроку на різних представників нашого видання намагалися виходити різні представники української політичної еліти, які дуже по різному намагалися нас схилити на свій бік. Шляхом умовлянь, переговорів, спробами корумпувати. До конкретних угод ми не дійшли. Спробами купити. нам погрожували, за нами стежили, ми про це постійно говорили, нам не вірили. Різні представники влади нам постійно робили заяви, що у нас параноя. що ми вигадуємо всі ці події. Цей епізод, котор ий відбувається зараз, показує, що ми нічого не вигадували ".

11:10 за суті звинувачень Світлана Крюкова зазначила, що працює з Ігорем Гужвою останні 2 роки.

"Вимагання - це останнє, чим би займався Ігор Гужва. За характером це дуже спокійний, дуже ввічлива людина і вимагання хабара, тим більше у депутата Радикальної партії, з яким у нього понятійно ніяк взагалі не можуть зійтися діалоги - я не вірю в цю версію . Ми вважаємо її сфабрикованою ".

11:20  Перед тим, як вриватися з обшуками до редакції інтернет-видання "Країни", у слідчих повинні були бути відеодокази факту отримання хабара головним редактором видання Ігорем Гужвою. Про це заявив нардеп Мустафа Найєм в кулуарах Ради.

"Якщо був факт отримання хабара, він повинен бути зафіксований . Людина повинна була взяти ці гроші, повинна бути відеофіксація, або сам факт вимоги цього хабара", - зазначив Найєм. 

Зараз же, за його словами, "ми знаємо тільки боку Генпрокуратури і пана Гужви, які суперечать один одному. Пан Гужва говорить, що його підставили".

На думку Найєма, головному редактору "Країни" варто було б першим звернутися в правоохоронні органи відразу ж після того, як йому пропонували хабар люди нардепа Лінько. "Тим більше коли він відчував, що це дійсно може бути провокацією", - заявив нардеп.

11:19  Екс-заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін зазначив, що головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву затримали буквально через кілька годин після виходу публікації про неналежне розслідування вбивства Олеся Бузини. Про це Кузьмін написав у Facebook.

Він звернув увагу, що в статті про розслідування вбивства Бузини говорилося про змову керівництва правоохоронних органів, метою якого є звільнення від відповідальності організаторів і замовників цього злочину.

"Крім глибокого аналітичного матеріалу, Гужва опублікував довідки про проведення негласних заходів щодо підозрюваних, підтвердивши тим самим той факт, що вони обоє перебували під контролем спецслужб і скоїти вбивство журналіста непомітно для оперативників просто не могли", - написав екс зам генпрокурора і нагадав, що протягом року потерпіла сторона направила прокурору кілька клопотань про залучення документів зовнішнього спостереження і прослуховування, які проводилися.

"Не дивлячись на те, що ці матеріали мають найважливіше значення для встановлення істини у справі, прокуратура явно протизаконно відмовилася зробити це. Справа про вбивство Бузини досі призупинено і просто валяється, по-іншому не скажеш, в сейфі слідчого. Луценко, виступаючи в парламенті 24 травня 2017 року, цинічно збрехав всій країні, коли заявив, що ця справа закінчено і направлено до суду. Точно так же він колись брехав суспільству про проведення експертизи ДНК ... "- написав Кузьмін.

Він зазначив, що порушення генпрокурором прав і законних інтересів Валентини Павлівни, мами убитого журналіста, змусило звернутися за допомогою до впливових міжнародних організацій - ООН та ОБСЄ, а також до послів США, Німеччини, Франції, ЄС і Ради Європи.

При цьому ООН вже висловила стурбованість неякісним розслідуванням справи Бузини, а представник Євросоюзу розкритикував роботу Луценка на посаді генпрокурора.

"Але повернемося до затримання головного редактора. Очевидно, що причиною таких дій генпрокуратури є саме публікація Гужви у справі Бузини, а як привід використана якась сумнівна історія про вимагання хабарів за нерозміщення головним редактором якогось компромату на якогось політика.

Можу припустити, що спецслужби навмисне провокували журналіста, штучно створювали умови для отримання ним хабара з метою його подальшого "викриття". Про замовний характер цих дій свідчить і час проведення обшуку, і непред'явлення слідчим документів, що дають право на проведення такої слідчої дії, і недопуск адвокатів Гужви для надання йому правової допомоги, і неадекватні емоції в повідомленні про спійманого хабарника на ФБ-сторінці генпрокурора Луценко, і багато іншого, що обов'язково буде ще на раз проаналізовано адвокатами Гужви, правозахисниками та міжнародними спостерігачами. А поки можна лише констатувати, що в Україні всю використовують нацистські методи боротьби з інакомисленням ", - написав Кузьмін.

Фото: facebook.com/RRKuzmin

11:00  Радник глави МВС Ілля Ківа розповів подробиці матеріалу про народного депутата Дмитра Лінько, наслідком публікації якого і став обшук в редакції "Країни".

За словами Ківи, він написав пост на Facebook, який згодом був використаний в тексті. Він стосувався акції протесту біля будівлі Міністерства внутрішніх справ, під час якої активісти вимагали відставки Арсена Авакова і написали на табличці відомства "ДНР".

Матеріал був незручний для того ж депутата Лінько . Я коли написав його на фейсбуці, показав, на яких машинах їздять ці активісти - нещасні активісти їздять на сімках BMW. Два дні тому під міністерством стоять в камуфляжі нещасні активісти і кричать" Авакова у відставку " , а через три дні вони по-товариськи зустрічаються з Лінько і приїжджають на машинах, які стоять по 50 тисяч доларів. Ну і де тоді правда? Ось це був матеріал з фотографіями і відео. Могли боротися за зняття, тому що ми входимо в політичний процес, як я це представ ляю. Почався політичний сезон. І будь-який негатив негативно впливає. Радикальна партія давно розпочала передвиборчу кампанію, президентську в тому числі ", - сказав Ківа в коментарі" Країні ".

Радник глави МВС підкреслив, що винні в події повинні бути покарані.

"Якщо йому підкинули гроші, значить ті люди, які підкинули, повинні бути не просто звільнені, вони повинні бути дуже жорстоко покарані. А якщо Гужва вимагав гроші, тоді він повинен відповісти за законом. Для мене немає різниці журналіст ти або депутат, ветеран АТО або співробітник правоохоронної системи ", - підкреслив Ківа.

10:35  Позафракційний народний депутат і власник телеканалу NewsOne Євген Мураєв висловив слова підтримки інтернет-газеті "Країна", головного редактора якої після нічних обшуків затримали. Про це він написав у Facebook.

"Затримання Ігоря Гужви - з тієї ж опери, яку влада виконує вже довгий час." Нечувана свобода слова ", коли навіть не слово поперек - просто професійна робота журналіста, для якого немає заборонених тем, - це привід для розправи . А то, що відбувається зі "Країною" і її головним редактором, це розправа чистої води. і ми зробимо все, щоб про це черговому прояві "свободи і демократії" дізнався весь світ. Хлопці, тримайтеся! ", - написав Мураєв.

Фото: facebook.com/yevgeniy.murayev

10:06 Народний депутат від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул виступив на підтримку свободи слова і заявив про готовність взяти затриманого цієї ночі головного редактора інтернет-газети "Страна.ua" Ігоря Гужву на поруки. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. 

Олександр Вілкул коротко описав інцидент з нічним затриманням словами німецького пастора Мартіна Німеллера.

"Коли вони прийшли за комуністами, я мовчав - я не був комуністом. Коли вони прийшли за соціал-демократами, я мовчав - я не був соціал-демократом. Коли вони прийшли за профспілковими активістами, я мовчав - я не був членом профспілки. Коли вони прийшли за мною - вже не було кому заступитися за мене ", - так в 30-40 роках минулого століття намагалися пояснити бездіяльність із затриманням німецьких інтелектуалів і непротивлення нацистам.

Фото: facebook.com/OleksandrVilkul

"Друзі, думаю, всі порядні люди, хто як може, повинні об'єднатися на захист не тільки Ігоря," Країни ", а й свободи слова, можливості жити в нормальній державі. Знаю, що там як адвокат працює Олена Лукаш - це добре, вона суперпрофесіонал. Готов если буде необхідно взяти Ігоря на поруки ", - написав він у пості. 

9:56  Позафракційний народний депутат Віталій Купрій, член партії УКРОП, заявив в Facebook, що не розуміє в чому звинувачують головного редактора "Країни" Ігоря Гужву і що це нагадує розправу за критику влади . Про це нардеп написав в Facebook.

"За Стране.юа, я можу сказати за себе. Всі новини, в яких згадувалося моє ім'я, були коректні. Навіть якщо була якась помилка, я повідомляв журналістам і невідкладно вносилися зміни (було тільки один раз), грошових відносин у нас не було.

Критика Порошенко і його режиму була потужною, з ексклюзивними матеріалами, я оцінюю це позитивно.

Взагалі я не розумію в чому звинувачують Гужву? У тому, що він самостійно формує редакційну політику власного ЗМІ і заробляє на цьому гроші? Так це роблять ВСЕ без винятку ЗМІ, які не сидять на шиї держави або олігархів. За Укрправді і 112 канал ми вже такого наслухалися.

Веде людина підприємницьку діяльність, офіційно зареєстрований, сам собі голова. В чому проблема? Не сплатив податки? Так тоді правильно піднімайте питання, призначайте перевірку УКРІНФОРМ. 
А так виглядає як розправа над тими, хто критикує владу ", - поділився думкою нардеп.

Фото: facebook.com/vitaliy.kupriy

9:38  Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко розкритикував дії силовиків , які вчора вночі нагрянули з обшуком в "Страну.ua" і затримали її головного редактора Ігоря Гужву. Повідомлення він опублікував в Facebook.

Він закликає якомога швидше надати докази оголошених "злочинів" і констатує факт порушень під час обшуку.

"Обшук редакції ЗМІ і затримання головного редактора - надзвичайна ситуація! Особливо враховуючи, що" Страна.ua "має високі рейтинги і дозволяє собі системно критикувати чиновників. Тому силовики повинні якомога швидше надати переконливі докази на підтвердження серйозності висунутих звинувачень. Але до всього, вже ми говоримо про факт - недопуск адвокатів та нічний силовий спецоперації. Редакційна політика цього інтернет-видання, безумовно, викликає багато питань. Але вона повинна обговорюватися самими журналістами, експери тами, суспільством. Якщо є порушення закону - то тільки тоді включається держава ", - пише глава НСЖУ.

Він називає неприйнятною ситуацію, "коли Генпрокуратура бореться за" лайки "у Фейсбуці тих, кому не подобається редакційна політика" Країни ".

За словами Томіленко, міжнародні партнери НСЖУ стривожені нічними обшуками і затриманнями.

"І вимагають, як і ми, аргументованих пояснень саме такої поведінки силовиків. І питають, чи не є ця ситуація проявом вибірковості? Тому що тільки днями у Відні на великій міжнародній конференції піднімалася тема системної безкарності в Україні за злочини проти журналістів. І ми говорили, що, наприклад, підпали !!! автомобілів журналістів в Дніпропетровській області не розслідуються! Ні тих поліцейських або прокурорів, які б мали час на відповідні слідчі дії! А тут - нічні пецопераціі з десятками силовиків ... ", - пише глава Нацради журналістів.

Фото: facebook.com/sergiy.tomilenko

8:22 Вранці 23 червня, після нічного обшуку в редакції і затримання, головний редактор "Країни" Ігор Гужва вийшов на зв'язок і розповів суть пред'явлених йому звинувачень.

"Ще в середині квітня мені сказали, що проти мене порушено справу щодо вимагання у якогось народного депутата. Я тоді здивувався цій інформації, тому що нічого такого навіть і близько не було. Але в кінці квітня до мене надійшли пропозиції зняти з сайту за великі суми кілька матеріалів про Ляшко. Я відмовився.

В середині травня на мене вийшли знову з подібною пропозицією, але хотіли зняти конкретно один матеріал - про конфлікт Іллі Ківи і нардепа від радикальної партії Ляшко на прізвище Лінько. Суму запропонували в 20 000 доларів. Я знову відмовився.

До того ж, склавши 2 + 2, я на той час вже розумів, що це точно підставі. З тих пір ні від Лінько, ні від Ляшка до мене більше з пропозиціями не приходили. Аж до 22 червня, коли якісь люди представившись поліцією, увірвалися до нас в редакцію. Вони зачитали якийсь документ, який вони назвали "ухвалою суду" і який, як вони самі потім зізналися, є нікчемним (тому обшук по ньому і не проводили).

У цьому "документі" і був згаданий і Лінько, і 20 000 доларів. Чому прийшли? Мабуть, набридло чекати коли я почну "вимагати" щось у Лінько і вирішили вже приступити до дій (справа-то вели з квітня - шкода кидати). Загалом, вся ця історія - заздалегідь спланована провокація проти мене і проти "Країни". Як і будь-яка провокація приречена на провал. Прорвемося! Залишайтеся з нами ", - сказав Ігор Гужва.

08.17 Адвокат Олена Лукаш після затримання Ігоря Гужви пояснила чому і сам обшук, і його затримання були незаконними.

 

 

Відео: Країна

04:40  В ніч на 23 червня головного редактора української інтернет-газети "Країна" затримали за сфабрикованою справою прямо в редакції видання . Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила заступник головного редактора "Країни" Світлана Крюкова.

За її інформацією, також планується обшук в будинку у Ігоря Гужви.

За словами адвокатів, Гужва вже доставлений на Володимирську, 15 в ГУ МВС України в місті Києві. Його хочуть затримати по ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) (Затримання уповноваженою посадовою особою прим.).

Його планують допитати в якості підозрюваного і відправити в ізолятор тимчасового утримання.

Фото: facebook.com/kryukova

Ігор Гужва в главку поліції, фото: Країна

4:21  Після нічного обшуку в редакції "Країни" слідчі склали протокол, до якого свої заперечення написала адвокат головного редактора Ігоря Гужви - Олена Лукаш.

"Все, що відбувалося з 21:00 (22 червня-прим.) По практично, 4:00 ночі 23.06.2017 в приміщенні видання" Страна.ua "нагадувало фарс і розправу. Ніяких правових підстав для обшуку не було, а самі дії , які видавалися за обшук, були очевидно незаконними та політично вмотивованими. В Україні дійсно "безпрецедентна свобода слова" (тут Лукаш процитувала одне з президентських виступів Петра Порошенка - прим.).

Подібних прецедентів з журналістами я не пригадую. Ганьба ГПУ і поліції ", - написала адвокат і екс-міністр юстиції Олена Лукаш.

Протокол незаконного обшуку редакції "Країни", фото: "Країна".

З причини того, що в самій формі протоколу для протесту адвоката відведено не так багато місця, адвокат виклав свої міркування про те, що відбувається на окремих аркушах паперу.

Фото: "Країна"

3:55 Сьогодні, 23 червня, близько 04.00 головного редактора інтернет-видання "Країна" Ігоря Гужву, після багатогодинного обшуку, співробітники поліції вивели з редакції, посадили в авто і повезли до Головного управління МВС України в Києві. 

Судячи з того, що на місці обшуку Ігорю Гужві підозра не було вручено, цілком ймовірно, що його спробують вручити в стінах главку. Адвокати головного редактора також поїхали на Володимирську, 15, де розташований главк МВС.

2:52 З вечора 22 червня до пів на третю ночі 23 червня, в офісі інтернет-газети "Страна.ua" проходив несанкціонований обшук, на який слідчі відмовилися допустити адвокатів головного редактора видання Ігоря Гужви.

Всередині офісу були заблоковані троє працівників видання разом з Ігорем Гужвою, у якого силою вирвали телефон під час коментаря журналістам "Українських Новин" про те, що відбувається.

Згодом з'ясувалося, що обшук проводився без дозволу суду.

"Стаття №233 кримінально-процесуального кодексу дозволяє проводити обшук приміщення без дозволу суду тільки в одному випадку - якщо є загроза чийогось життя або ж підозрюваного переслідують. У момент коли до нас увірвалися, я сидів на місці і нікуди не тікав. Рятувати тут теж не було кого. тобто обшук абсолютно незаконний і по бєспрєдєлу ", - зазначив головний редактор" Країни "Ігор Гужва.

"Як виявилося, та" ухвала суду ", яку нам зачитали, коли вони зайшли, вже недійсна, а заходили вони за статтею 233, хоча нікого не переслідували і не рятували . І взагалі її втратили", - розповів один із співробітників редакції, що знаходився всередині.

2:29   Через довгі години блокування роботи ЗМІ, самої будівлі, слідчі все так-же відмовляються відповідати на питання адвоката.

На відео екс-міністр юстиції Олена Лукаш задає питання слідчому, намагаючись з'ясувати на якій підставі проводиться обшук. 

"Скажіть, будь ласка, Гужва зараз обшукується без рішення слідчого судді. Кодекс допускає таку можливість в двох випадках: при безпосередньому переслідуванні Гужви як злочинця або під час рятування когось. Скажіть, Віталій, ви як слідчий когось рятували або переслідували в разі Гужви ? чи можете пояснити, на якій підставі ви проводите тут обшук за статтею 233 КПК? ви проводите обшук без санкції суду. Вже котра година йде це незрозуміле дію. Поняті, вам пояснили, кого ви повинні врятувати або переслідувати, коли вас привели з руку і сказали, що буде обшук ... Спасибі ... ", - каже Олена Лукаш, яка веде відеофіксацію дій слідчих. 

 

 

Відео: Країна

02.01  Як вдалося з'ясувати, обшук в редакції "Країни" проводився без дозволу суду. Про це повідомляє головний редактор "Країни" Ігор Гужва.

"Це Ігор Гужва. Важливий момент. Обшук, як ми з'ясували, проводився без дозволу суду. Стаття №233 кримінально-процесуального кодексу дозволяє проводити обшук приміщення без дозволу суду тільки в одному випадку - якщо є загроза чийогось життя або ж підозрюваного переслідують. У момент коли до нас увірвалися, я сидів на місці і нікуди не тікав. Рятувати тут теж не було кого. тобто обшук абсолютно незаконний і по бєспрєдєлу ", - заявив Ігор Гужва.

 

 

Фото і відео: Країна

01.41  Олена Лукаш намагається дізнатися у понятих, звідки взялися гроші, які нібито вилучили слідчі під час обшуку.

 

 

Відео: "Країна"

01.34 Журналіст "Країни", якого продовжують утримувати в приміщенні повідомляє, що Олена Лукаш намагається з'ясувати у слідчого, на якій підставі вони увірвалися в офіс і виламали двері.

01.25  До офісу "Країни" приїхала поліція. Поліцейські оголошують список затриманих співробітників інтернет-газети.

 

 

Відео: "Країна"

01.09  Телеканалу Newsone вдалося поговорити з нардепом від Радикальної партії Дмитром Лінько.

Нагадаємо, за словами Ігоря Гужви, кримінальну справу проти видання сфальсифіковано, і виникло воно після критичної публікації про нардепа з фракції Радикальної партії Дмитра Лінько. "Пару місяців тому до нас приходили люди від Лінько. Пропонували 20 тисяч доларів, щоб ми зняли один матеріал. Ми відмовилися. Ось з тих пір нам і намагаються шити кримінальну справу", - заявив головний редактор видання.

 

 

Відео: Newsone

01.07  Журналіст "Країни" повідомляє, що слідчий зачитує протокол.

00.47  23 червня (п'ятниця) 2017 року, об 11:00 в прес-центрі інформаційного агентства "Українські новини" відбудеться прес-конференція Світлани Крюкової та адвокатів Ігоря Гужви "Про тиск влади на видання" Страна.ua "і незаконне затримання головного редактора Ігоря Гужви ".

00.40  Можливо завтра будут намагатися заблокувати сайт інтернет-газети "Країна". Про це повідомляє наш журналсіт з посиланням на джерела в Нацполіціі.

Фото: Країна

00.28  Людина в білій сорочці зачитує протокол. Зйомку заборонив.

Відео: Країна

00.20  Кореспондент "Країни" повідомляє, що "все плавно йде до завершення. Тобто до оголошення підозри Ігорю Гужві".

00.06 Ігор Гужва повідомив, що його збираються затримати.

"Це Ігор Гужва, є новини - тільки що сказали що мене будуть затримувати. Коли я влітку 2015 року повертався в Україну, я усвідомлював, що мене можуть посадити до в'язниці. На той час проти мене вже фабрикувалася справу. Але я вибрав цей шлях і я по ньому піду. Мені шиють справу за наскрізь сфальсифіковані справи. я не вимагав нічого ні у Лінко, ні у кого іншого. Навпаки. Мене намагалися спровокувати взяти гроші. Але я відмовився. Але докази цієї справи нікого не хвилюють. Їм головне мене посадити до в'язниці. А там уже нікого не інт єресі як далі піде справа. Але нічого. Перемога буде за нами! Прорвемося ".

23.55 Слідчий Самусенко відмовляється відповідати на питання адвоката, де були знайдені гроші вилучені нібито під час обшуку і хто був присутній при цьому факті.

Адвокат Олена Лукаш показала, як силовики пакують в пакети 10 тисяч доларів в редакції "Країни". Нагадаємо, ці гроші були представлені на фото Юрія Луценка в мережі Facebook як доказ "вимагання хабара" Ігорем Гужвою.

 

 

Відео: "Країна"

23.54  Кореспондент "Країни" повідомляє, що зараз буде складатися протокол про затримання Ігоря Гужви. Причина незрозуміла.

23.50  Олена Лукаш просить понятих назвати свої імена. А також просить людей, які проводять обшук в редакції, представитися і показати "процесуальне рішення суду про дозвіл на обшук".

 

 

Відео: Країна

23.47  Зам головного редактора Світлана Крюкова про обшук в "Країні"

 

 

Відео: Країна

23.30  Ігор Гужва коментує дії нібито Національної поліції. Йому не дозволяють залишити приміщення.

 

 

Відео: Країна

23.21  У головного редактора "Країни" Ігоря Гужви відібрали телефон. Але йому вдалося прокоментувати ситуацію з телефону Олени Лукаш. Наводимо його слова повністю. 

"Всім привіт! Це Ігор Гужва Телефон у мене відібрали. Тому пишу звідси. Якщо коротко справа така. Близько місяця тому на мене вийшли люди від нардепа від Радикальної партії Лінько і запропонували 20 000 доларів за зняття тексту про конфлікт людей Лінько та Ківи. Пропонували наполегливо, але я відмовився. з тих пір контактів з приводу Лінько не було. Сьогодні близько 9 вечора до мене в офіс увірвалися люди. Представились поліцією. Силою відібрали телефон. На мої вимоги не проводити слідчих дій до приходу адвокатів не відреагували. Що вони знайшли у час обшуку, звідки взялося те, що вони знайшли - мені сказати важко. Я не мав можливість стежити за їхніми діями. Висновок може бути один - владі набридло терпіти нашу "Країну" і вони вирішили піти по беззаконню. Щоб закрити наше видання і сфабрикувати проти мене кримінальну справу з метою кинути до в'язниці. Але нічого. Ми ще повоюємо. Ігор Гужва "

23.15  Генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в Фейсбуці, що " За матеріалами УКРІНФОРМ і прокуратури Києва затримано Ігор Гужва , який вимагав та отримав 10 тисяч доларів за нерозміщення компрометуючих матеріалів на діючого політика". 

23.10 Глава МВС Арсен Аваков в коментарі під публікацією зам головного редактора Світлани Крюкової повідомляє, що "Нацполіція не веде цю справу. Прокуратура міста, оперативні матеріали СБУ , в гурппи залучили слідчого поліції ... і це все, що мені поки відомо".

23.05  Олена Лукаш, яку єдину пустили всередину, виклала фотографії обстановки в редакції.

22.56  Кореспондент "Країни" повідомляє, що вхідні двері до редакції виламали. Усередині находтся близько десяти чоловік. 

22.46  Народний депутат Сергій Ларін коментує ситуацію з обшуком в "Країні". "Люди, які зараз тут знаходяться - виконують політичне замовлення, вони виконують замовлення свого керівництва. Тому одні говорять одне, приїхав та людина, яка сказала нікого не впускати і сказав зовсім інше. Не допускаються адвокати, я народний депутат, мене можуть впустити

 

 

 22.45  Олену Лукаш єдину пустили всередину будівлі.

"Сьогодні в 21.03 зі мною зв'язався головний редактор видання і повідомив, що в редакції проводиться обшук. Сюди пріезалі адвокати і єдине, що змогли дізнатися, що їх не допустять і що обшук проводить поліція. Ми викликали патрульну поліцію, яку допустили в приміщення, де незаконно утримуються люди, де відбувається такий злочин, яке називається - перешкоджання адвокатській діяльності. Поліція була допущена і повідомила нам про те, що співробітник Нацполіціі, слідчий Олександр Самусенко прийняв рішення не допускати адвокатів на м есто проведення слідчої дії. В результаті конфлікт загострився, двері закриті, сюди прибув нардеп і ви змогли переконатися, що і нардепа не пускають до приміщення ".

 

 

Відео: "Країна"

22.41  Біля редакції "Країни" знаходиться народний депутат України Сергій Ларін і колишній міністр юстиції Олена Лукаш.

22.38  Особи, що представилися співробітниками Національної поліції України, взяли штурмом редакцію входить в топ-10 українських інтернет-ЗМІ видання "Країна". Про це "Українським Новинам" повідомив головний редактор видання Ігор Гужва.

"Близько 30 хвилин тому до нас прийшли, виламали двері. Представились співробітниками Нацполіціі. З поданням суду про обшук за нібито вимагання у нардепа Лінько", - повідомив він.

За словами Ігоря Гужви, кримінальну справу проти видання сфальсифіковано, і виникло воно після критичної публікації про нардепа з фракції Радикальної партії Дмитра Лінько. "Пару місяців тому до нас приходили люди від Лінько. Пропонували 20 тисяч доларів, щоб ми зняли один матеріал. Ми відмовилися. Ось з тих пір нам і намагаються шити кримінальну справу", - заявив головний редактор видання.

При цьому, безпосередньо під час телефонної розмови з незнайомий голос зажадав у Ігоря Гужви в грубій формі віддати телефон, після чого зв'язок перервався.

22.30  Співробітник нацполіціі уточнила що обшук проводить слідче управління нацполіціі, - повідомляє заступник головного редактора "Країни" Світлана Крюкова.

 

 

Відео: "Країна"

22.24  До будівлі захопленої редакції "Країни" приїхали адвокати. Співробітник нацполіціі дав короткий коментар і обмовився що обшук проводить слідче управління Нацполіціі. Про це заявила заступник головного редактора "Країни" Светалана Крюкова.

Фото: "Країна"

"У нас в редакції обшук за сфальсифікованим справі. Подробиці пізніше", - заявив в Facebook головний редактор "Країни" Ігор Гужва.

 

Фото: facebook.com/veprwork

Також заступник головного редактора Светалана Крюкова повідомила, подробносі захоплення. "Наш ньюс-рум в одну кімнату окупували співробітники СБУ. Близько 15-20 чоловік. Будівля бізнес-центру закрито на вході. Усередині три співробітники редакції і кролик, в тому числі, головний редактор Ігор Гужва. Причина - поки не ясно", - написала вона в Facebook. "Тепер зрозуміло, про яку # нечуванасвободаслова говорив Петро Олексійович на прес-конференції", - додає вона.

Фото: facebook.com/kryukova

Фото: facebook.com/kryukova

 

 

Відео: YouTube

Раніше "Країна" повідомляла, що проти головного редактора "Країни" фабрикується нова кримінальна справа . Влада фабрикує нову кримінальну справу проти головного редактора інтернет-газети "Країна" Ігоря Гужви. Про це головний редактор написав на своїй сторінці в Facebook.

"Ну що, друзі, готовий приймати поздоровлення! Фабрикується проти мене нову кримінальну справу. Чергова порція плівок Онищенко, ймовірно, добре зайшла", - пише Ігор Гужва.

Також в СБУ не знають, чи готують вони обшуки в редакції "Країни" або не готують . В СБУ не підтверджують інформацію, що вони готуються проводити обшуки в редакції інтернет-видання "Країна". Про це заявила прес-секретар відомства Олена Гітлянська.

Переглядів 963
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?