Понеділок, 19 червня 2017 11:12

Як українська компанія знайшла унікальне рішення для використання безпілотників

Для когось дрони – інструмент для зйомок неймовірних краєвидів. Для інших – засіб відстежити ворога на полі бою. А от їм вдалося перетворити ці пристрої на багатомільйонний бізнес. У 2017 компанія Drone.ua залучила інвестиції з Великої Британії, Польщі та Молдови і запустила підприємство вартістю майже 5 мільйонів доларів.

Як їм це вдалося? Секрет простий: у 2014 році, коли всі навколо заробляли гроші на звичайних аерозйомках, Валерій Яковенко та його бізнес-партнер Февзі Аметов вирішили по-новому оцінити можливості дронів і поєднали їх із сільським господарством, повідомляє 24tv.ua

Наприклад. Великий агрохолдинг площею 100 тис гектарів. Фермери засіяли поля, і за деякий час їм кортить дізнатись, як зійшли перші паростки. Перевірити це самостійно складно. По-перше, піде надто багато часу, по-друге, є місця, куди важко дістатись. Ось тут і прийде на допомогу команда Drone.ua. Безпілотники просканують поле, зберуть усю інформацію в одну карту – на ній чітко видно проблемні місця з низькою родючістю. Тепер фермери знають, куди саме потрібно додати більше добрив. Чи території, які наступного року потрібно засіяти іншими злаками, аби земля відпочила.

Більше того, таку карту можна завантажити в сучасні трактори і ті автоматично будуть підлаштовуватися до цифрових даних.

Є й інший варіант. Для невеликої агрофірми створили карту неврожайних ділянок. Наймати кукурузник для розсіювання добрив недоцільно, адже площа відносно мала. Рішення теж за дронами. До них приєднають місткості з добривами, а ті вже точково донесуть їх у потрібні місця.

Зараз під контролем Drone.ua уже три мільйони гектарів полів. Це означає, що за сезон безпілотники пролетять над ними 8 разів, так, щоб фермери стежили за майбутнім врожаєм у динаміці.

Торік компанія здійснила 10 тисяч польотів, план на 2017 – утричі більший. Цей досвід допоміг створити власні алгоритми, тож українці починають працювати над розробкою оригінального програмного забезпечення.

Переглядів 359
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00