Четвер, 08 червня 2017 12:12

Насичена хімікатами вода ллється з кранів вінничан!!!

7 червня 2017 після числених звернень вінничан на жахливий запах і якість води в кранах начальника КП «Вінницяоблводоканл» Олександра Чернятинського “запросили” на термінову робочу нараду до мерії.

Вів нараду заступник міського голови Микола Форманюк, бо з якістю питної води у Вінниці в перший тиждень літа “повний караул”! Тарифи ростуть, а з кранів ллється “болото”? Це "так" у нас влада "вміє" керувати???

Стали відомі реальні, навіть ШОКУЮЧІ,  причини жахливого запаху води у кранах вінничан!

 Виявилось, що в Буг під час останнього дощу були змиті із полів хімічні ДОБРИВА!!!

  Це суміш органічних речовин. Вам ніколи жоден хімік не зможе сказати, які конкретно це речовини, бо ідеться про дуже велику їх палітру, – пояснила нач. хіміко-бактеріологічної лабораторії  «Вінницяоблводоканл» Аліна Кравчук.  

Змив добрив відбувся вище Калинівки... 

 Як КП «Вінницяоблводоканал» збирається вирішувати цю “НП”? 

  За словами директора  Олександра Чернятинського,  ще  ввечері 5 червня вони виявили  зміни запаху і якості води та одразу посилили контроль за її очищенням.

 Відмовка №1.  Так, вода має неприємний запах, але вона БЕЗПЕЧНА(!?)  для споживання в якості питної води, – зауважив Олександр Чернятинський.

 Відмовка №2. Абсолютно знизився кисень до 0,4 одиниць – це дуже різке падіння, – каже Аліна Кравчук. – Деякі показники мали перепади в 5-6 разів. По природі зрозуміло, що ідеться про те, що після серйозних злив, які пройшли в окремих ділянках вище течії, відбувся змив у наше джерело в першу чергу сільськогосподарської хімії., - вважає Аліна Кравчук. 

 Тому на водоканалі  впевнені, що змогли знешкодити забруднюючі речовини  коагулянтами.  Кажуть, що цю “болотну” воду можна пити... Але хто в це ПОВІРИТЬ! Бо запах все одно є і він ШОКУЄ разом із ціною на КУБ ВОДИ!

Відмовка №3. У нас сьогодні єдиний реальний вихід, який дозволений законом, – гіперхлорування. Але це не вирішить проблему, а лише замаскує її більш сильним запахом хлору. Ми принципово цього не робимо, хоча це було б дуже просто. - Аліна Кравчук. 

 Відмовка №4. Наш Буг  був і залишається забрудненим, бо  вода у ньому стояча. І ситуацію погіршити або покращити можуть лише наступні зливи. Тобто, якщо у ґрунті залишилися добрива, то вони знову попадуть у річку, а якщо вже вимилися – то річка очиститься.

 Відмовка №5.  Заступник мера  Микола Форманюк  по результатах наради дав доручення   щоденно на 17:00 доповідати про якість води і збільшення чи зменшення неприємного запаху. Також міська рада має намір провести власне розслідування, де саме і чому стався цей злив у Калинівському районі, бо через чиєсь недбальство нині страждає 400-тисячна Вінниця...

Переглядів 697
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00