П'ятниця, 02 червня 2017 12:53

Генштаб: "Плануємо призвати 1 тис. офіцерів запасу в червні"

В Україні оголошено призов офіцерів запасу на військову службу. Міністр оборони Степан Полторак напередодні підписав наказ про призов офіцерів запасу на службу в ЗСУ. Він повинен початися вже в найближчі тижні. Тепер усіх, хто закінчив військові кафедри і отримав вищу освіту, можуть закликати на військову службу на 18 місяців. Заклик буде відбуватися на рівних як для чоловіків, так і для жінок. Таке рішення викликало серйозне обурення в суспільстві. 

Чому Міноборони вирішило проводити цейпризов, як саме він буде проходити і які категорії офіцерів запасу підпадають під нього, Українські Новини розпитали у спікера Генерального штабу Владислава Селезньова, передають "Українські новини".

Хто з офіцерів запасу підпадає під заклик? Чи всі офіцери запасу? 

Згідно з наказом міністра оборони, під заклик підпадають громадяни України з вищою освітою не нижче бакалавра і які пройшли відповідну підготовку на офіцерських курсах і яким присвоєно первинне офіцерське військове звання.Також під заклик підпадають громадяни України до 43 років. В цілому, ми очікуємо, що будемо закликати офіцерів запасу, які мають військово-облікові спеціальності (ВУС) по 80-ти видів. З огляду на той факт, що ці офіцери будуть направлятися в небойові частини, то виділити якісь окремі ВУС неможливо.Тобто це весь спектр спеціальностей.

Тобто, особливих пріоритетів в спеціальностях немає? 

Особливих спеціальностей немає, тобто 80 військово-облікових спеціальностей. Саме за цими напрямками будуть призиватися офіцери запасу.

Скільки плануєте закликати офіцерів запасу під час цих заходів? 

Під час призову плануємо призвати до лав Збройних сил України близько 1 тис військовослужбовців.

Коли планується здійснити такий заклик? 

Заходи будуть проводитися після того, як наказ міністра оборони пройде узгодження в Міністерстві юстиції. Сам заклик буде здійснюватися протягом червня.

Будуть розсилатися порядку?

Все буде відповідно до встановленої процедури. Заклик тих, у кого є офіцерське звання, принципово не відрізняється від призову на військову строкову службу. Саме за процедурою.

Чи був такий заклик раніше? 

Фактично, такий заклик реалізовується вперше в Україні. За часів Радянського союзу в ряди Збройних сил закликали так званих "долговечніков", а в Україні такий процес проводиться вперше.

З чим пов'язаний такий заклик? 

Цей процес пов'язаний з тим, що є нагальна потреба в забезпеченні первинних офіцерських посад персоналом. Були проведені відповідні розрахунки і було встановлено, що є вакантні посади офіцерів запасу в підрозділах забезпечення. Йдеться про первинних офіцерських посадах в небойових частинах. Ми постійно наголошуємо на цьому, що військовослужбовці, які будуть проходити службу на офіцерських посадах, в район проведення АТО спрямовуватися не будуть. Це принципова позиція.Напрямки в район АТО будуть здійснюватися тільки після укладення офіцером контракту і подання відповідної рапорту. І до того ж, перед тим як відправити дану категорію військових в район АТО, вони будуть проходити підготовку не менше 3 місяців в навчальних центрах.

Чи потрібна мобілізація для цього призову?

Ні, мова не йде про мобілізацію. Це зовсім інший вид військової служби і він проходить не згідно з наказом Президента, а згідно з наказом міністра оборони.  

Ви говорите, що хочете набрати 1 тис. Офіцерів, а якщо буде менше або більше цієї цифри? 

Граничні показники становлять 1 тис. Офіцерів запасу. Саме на цю позицію ми виходитиме. Звичайно, до призовних дільниць буде запрошуватися більше 1 тисячі призовників, а далі, після проведення військово-медичних комісій можуть бути деякі обмеження у громадян для військової служби. Можливо, будуть підстави для відстрочки. Мова не йде про те, що тільки 1 тисячу громадян будуть викликані повістками і вони підуть служити. Буде викликано більше, але відбір дозволить залучити кращих.

Заклик стосуватиметься всіх регіонів? 

Так, усі регіони нашої країни будуть задіяні в цьому. Будуть планові завдання для оперативних командувань в першу чергу. Завдання будуть розподілені між чотирма оперативними командуваннями - схід, захід, північ, південь.

Скільки складе термін такої служби? 

18 місяців, але перші три місяці, це той термін, коли офіцери будуть проходити підготовку в навчальних центрах і час перебування в рядах ВСУ починається тоді, коли військовозобов'язані прибувають до військового комісаріату.

Зрозуміло, що вони будуть отримувати офіцерське грошове забезпечення ... 

Звичайно. Грошове забезпечення, повний пакет соціальних пільг і гарантій офіцера, який проходить службу за призовом повністю відповідає тому комплекту забезпечення, яке отримує офіцер за контрактом.

Скільки жінок -офіцер запасу планується набрати під час призову? 

Це все буде відбуватися персонально, в залежності від потреб. Але наказ передбачає заклик не тільки чоловіків, а й жінок.

Це разовий заклик або він буде регулярним? 

Рішення приймалося тільки з цього заклику. Надалі також буде розглядатися необхідність такого заклику. Поки ми орієнтуємося на проведення тільки одного такого заклику. Далі будемо дивитися. Процес в ЗСУ досить динамічний.Якщо для захисту України потрібно буде повторити цей процес, то відповідно він буде реалізований. Якщо такої необхідності не буде, то навіщо його проводити?

Скільки планується набрати офіцерів з кожного регіону?

Я виходжу з того, що відбір буде пропорційною до кількості населення. Якщо в місті проживає велика кількість населення, то можна передбачити, що там буде трохи більше призиватися громадян.

Чи будуть призиватися офіцери з Донецької та Луганської областей?

Звичайно, але кількісні показники для цих регіонів менше, ніж для інших. Але з об'єктивних причин. Закликати з цих областей до лав ЗСУ трохи важче, чисто процедурно.  

Хто не буде призиватися з офіцерів запасу?

Чи не будуть призиватися наступні категорії: ті, хто визнаний за станом здоров'я не придатним до військової служби в мирний час; досягли 43-річчя;виконували обов'язки військовослужбовця в резерві протягом 2 контрактів;категорії, які були засуджені за вчинення злочинів, а також громадяни, у яких батько, мати, рідні сестра або брат загинули або стали інвалідами під час проведення військової служби та інші категорії громадян.

Переглядів 517
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?