Середа, 10 травня 2017 15:20

Чому волонтерський сайт пошуку по деклараціях чиновників працює краще, аніж державний?

Те, що державні проекти часто бувають слабо ефективними - давно доведений факт! Так вийшло і з офіційним сайтом щодо декларування прибутків українських чиновників. Втім, волонтери виявились і тут на висоті! Вони створили альтернативний сайт!

У квітні-травні 2017 їх сайт "Декларації" отримав 650 тисяч відвідувань – значно більше, аніж офіційний реєстр декларацій Нацагентства із питань запобігання корупції.

 

Кількість відвідувань на "Деклараціях" – сайті, який створили громадські активісти з метою ефективного та зручного аналізу декларацій посадовців, вже склала 648,6 тисяч. І вперше, з моменту старту проекту, перевищила кількість відвідувань офіційного сайту-реєстру НАЗК! Зручний пошук, можливість моніторингу Cadillac та Dior і недавнє оновлення, що дозволяє зв’язати чиновників із тендерами, забезпечили сайту рекордну відвідуваність упродовж місяця...

З моменту старту е-декларування восени 2016-го, розробники "Декларацій" впровадили на сайті чимало додаткових корисних інструментів і функцій:

  1. Автоматичне копіювання оновлень з сайту НАЗК (кожні три години) і конвертер зі старого (паперового) та нового (електронного) формату декларацій в спільний формат;
  2. Повнотекстовий пошук по всьому змісту декларацій, з підтримкою української морфології, фільтрацією за роками, посадами, регіонами, який дозволяє знайти будь-яку інформацію в один клік;
  3. Рубрикатор, який приховує пусті поля та дає можливість одразу перейти до потрібного розділу;
  4. Систему сповіщення про появу нових декларацій, що цікавлять користувача (моніторинг за запитом через особистий кабінет);
  5. Можливість відслідкувати зв’язок чиновника з компаніями-переможцями тендерів.

Ці вдосконалення значно розширили можливості розслідувачів і зробили пошук інформації в деклараціях більш зручним і швидким. Команда проекту продовжує працювати над розширенням функціоналу сайту.

Мета – зробити сайт максимально зручним: щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, бачити динаміку зростання чиновницьких статків. Розробники сподіваються, що сайт стане у пригоді і працівникам НАЗК, які перевіряють декларації чиновників.

Сьогодні проект "Декларації" є найбільшою в Україні базою декларацій українських чиновників. Близько 3 тисяч волонтерів долучились до реалізації проекту. Станом на на 8 травня 2017 на сайті міститься 1 403 196 декларацій чиновників за 2010-2016 роки.

Переглядів 384
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?