Четвер, 13 квітня 2017 10:05

Тисячі угорців вийшли на антиурядовий протест в Будапешті

Демонстранти продовжують протестувати проти можливого закриття університету, заснованого Джорджем Соросом. У середу ввечері на протест у столиці країни вийшло близько 10 тисяч осіб.

Тисячі людей вийшли в середу, 12 квітня, на вулиці столиці Угорщини Будапешта з протестом проти загрози закриття приватного Центральноєвропейського університету (CEU), заснованого американським мільярдером Джорджем Соросом, повідомляє dw.com.

На одній з площ в центрі угорської столиці ввечері у середу зібралися не менше 10 тисяч осіб. Натовп вишикувався таким чином, щоб в центрі площі вийшла форма серця, повідомляє агентство AFP. Під час акції відбулися невеликі сутички демонстрантів з поліцією, пише агентство AP. Крім того, тисячі протестуючих провели акції протесту під стінами угорського парламенту, вигукуючи при цьому "Європа! Європа!", "Вільна країна! Вільний університет!", додає Reuters.

Протести у Будапешті тривають
 

Раніше у понеділок у Європейській Комісії заявили, що розслідують ситуацію навколо ухвалення змін до освітнього законодавства в Угорщині і загрози закриття університету, і не виключили, що подадуть проти Будапешта судовий позов.

Нагадаємо, минулого тижня парламент Угорщини ухвалив законопроект, який змінює умови функціонування закордонних вишів у країні. Зокрема зміни передбачають заборону закордонним навчальним закладам видавати угорські дипломи без відповідної міжурядової угоди, а також роблять неможливою роботу ВНЗ, які не мають відділення у своїй країні. CEU, в якому навчаються близько 1800 студентів із сотні країн, має статус приватного іноземного вишу з акредитацією в США, але він має єдине відділення - у Будапешті. Ухвалення змін до закону спровокувало масштабні акції протесту в Угорщині, на які вийшли десятки тисяч осіб.

Переглядів 450
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00