Понеділок, 05 грудня 2016 10:40

Як жити з новими документами: Без чого ID-паспорт буде недійсним (відео)

За приблизними підрахунками, вся Україна остаточно перейде на ID-картки вже за 4 роки.

Із листопада цього року українцям оформлюють тільки новенькі ID-картки. Однак не всім підряд: тільки бажання для отримання паспорту – замало. Зараз такі пластикові картки видають тільки дітям у 16 років та дорослим у випадку крадіжки або втрати паспорту, якщо це підтверджено спеціальними документами. Крім того, ID-паспорт можна отримати, якщо вам час вклеювати фотокартку у 25 чи в 45 років, та у разі зміни прізвища, йдеться у сюжеті ТСН,  повідомляють  Патріоти України.

До бази вносять дані про людину, у тому числі - ідентификаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті. Також графічно нанесено прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце народження, дата видачі, міститься електронний підпис та фотографія. У базу вносять також інформацію про шлюб, дітей та місце реєстрації, але жодних позначок в самому паспорті ви про це не знайдете. Ці дані зашифровані на спеціальному чіпі. Після оформлення картку видадуть через 20 робочих днів. 

За приблизними підрахунками, вся Україна остаточно перейде на ID-картки вже за 4 роки. Чинними водночас лишатимуться і звичайні паперові паспорти. Поки ж з новенькими паспортами виходять здебільшого школярі. Примітно, що з карткою водночас видають витяг з єдиного державного демографічного реєстру - документ про місце реєстрації. Кажуть, без цього папірця паспорт буде недійсним. Попри те, що ця інформаціє вже є на чіпі, у низці установ немає апаратури для його зчитування. Такі пристрої є тільки в прикордонників. Водночас їздити за кордон по ID-картках все одно не вийде. І хоча в України є угода з Росією та Білорусією про перетин кордону за внутрішніми паспортами, їхні прикордонники наші нові паспорти за документ не вважають. 

Однак, тільки бажання для отримання паспорту – замало. ID-паспорт можна отримати, якщо час вклеювати фотокартку у 25 чи в 45 років, та у разі зміни прізвища. Адміністративний збір – 279 гривень. До бази вносять дані про людину, у тому числі - ідентифікаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті. 

Програму для читання паспортів розроблював Поліграфкомбінат "Україна", той самий, що й виготовляє власне паспорти. На їхньому сайті є додаток для читання чіпів. Також завантажити програму для смартфонів можна на Play Market для Android. Для зчитування недостатньо просто прикласти паспорт до телефону. Потрібно ще й ввести шість останніх цифр номеру паспорту.

 
Переглядів 7614
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?