Середа, 28 вересня 2016 14:03

У Китаї запрацював найбільший у світі радіотелескоп

Пристрій діаметром п'ятсот метрів буде досліджувати космос і має допомогти у пошуках позаземного життя.

У Китаї почав працювати найбільший у світі радіотелескоп The Five-hundred-metre Aperture Spherical Radio Telescope (FAST). Як зазначають у Пекіні, радіотелескоп буде досліджувати космос, а також шукати у ньому ознаки розумного життя. 

Пристрій діаметром п'ятсот метрів розташований між пагорбами у гірській місцевості провінції Гуйчжоу на південному сході країни. Як повідомляє китайська державна інформагенція "Сіньхуа", телескоп запустили у неділю, 25 вересня.

Його будівництво розпочалося ще в 2011 році й обійшлося в 1,2 мільярда юанів (близько 180 мільйонів доларів США). У лютому цього року місцева влада навіть пообіцяла переселити близько 10 тисяч людей, які проживали у п'ятикілометровій зоні поблизу розташування телескопа, щоб створити кращі умови для моніторингу. Раніше агенція повідомляла, що ця територія, яка є віддаленою і відносно бідною, була обрана для розміщення телескопу через те, що поряд немає великих міст.

Як зазначається, до цього найбільшим у світі радіотелескопом вважалася обсерваторія Аресібо у Пуерто-Ріко - розмір відбивача тамтешнього телескопа досягає площі у 30 футбольних полів.

Переглядів 620
Поділитися:

Голосування

ЯКІ першочергові кроки повинен зробити новий Президент України у 2019?