П'ятниця, 22 червня 2018 11:04

Незаконне рішення Пенсійного фонду у Вінницькій області !

Сумнів у правильності заповнення трудової книжки не повинні впливати на забезпечення права на пенсію.

Сумнів,  відносно запису в трудовій книзі, є підставою для її перевірки і не може порушувати права людини на належне пенсійне забезпечення з урахуванням трудового стажу, передає прес-служба ВААС.

До такого висновку прийшли  адміністративні суди за підсумками розгляду справи №127 / 9055/17, у якому спір виник за причиною наявності або відсутності  підстав для нарахування при обчисленні пенсійних періодів роботи на підприємстві, яка відсутня за його місцеположенням і в архівних установах якої відсутні документи про роботу особи.

Підсумком неправильного розрахунку пенсії став судовий позов, в якому громадянин попросив суд визнати незаконним рішенням управління ПФУ в м. Вінниця про відмову за стаж роботи з 01.01.1993 по 23.02.2000 при обчисленні пенсії та зобов'язання провести повторний розрахунок пенсії, починаючи з моменту призначення, шляхом зачислення цього періоду в стажі роботи.

Розглядаючи справу , суди встановили, що в трудовій книзі особи є запис про роботу протягом певного періоду на приватному малому виробничо-комерційному підприємстві.

Однак під час призначення пенсії у пенсійному  органі виникли сумніви в достовірності цього запису, при цьому в результаті проведеної  перевірки встановлено, що підприємство зареєстроване в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій, однак відсутнє за місцем розташування та не передало документи на архівне зберігання.

На цій підставі Вінницьке управління пенсійного фонду України не віднесло періоду роботи на даному підприємстві при розрахунку пенсії.

В рішенні ВААС підкреслено: відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ньому встановлюється Кабінетом міністрів України.

Не заперечуючи  права органів, що призначають пенсію, вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в тримісячний термін з дня подання заяви прийнятих та надання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обгрунтованість їх видачі, як це передбачено Порядком представлення та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, адміністративні суди всіх інстанцій зазначили, що наявність сумнівів не може нівелювати відомості про трудові книжки, оформлені належним чином, і позбавити людини права на належне пенсійне забезпечення з урахуванням придбаного трудового стажу.

Крім цього, згідно п. 3.3 цієї постанови , орган, що призначає пенсію, повинен надавати допомогу непрацюючим особам щодо отримання відсутніх  документів для призначення пенсії.

Таким чином, адміністративні суди всіх трьох інстанцій дійшли висновку, що рішення Вінницьке управління ПФУ про відмову від зарахування  сумнівного стажу в трудовий стаж істця при обчисленні пенсії є неправомірним.

Переглядів 903
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?