Середа, 23 травня 2018 16:29

ПІВДЕННИЙ БУГ НЕ МОЖЕ БІЛЬШЕ БУТИ ДЖЕРЕЛОМ ПОСТАЧАННЯ ВОДИ ДЛЯ ВІННИЦІ???

Про катастрофічну ситуацію із водопостачанням у Вінниці розповів на позачерговій сесії Вінницької облради голова постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов...

– Ситуація насправді є критичною. Під час останнього засідання нашої комісії керівник лабораторії водоканалу розповіла, що джерело водопостачання обласного центру -  ріка Південний Буг, на думку експертів та екологів для цього вже непридатне!

Якщо минулого року ці проблеми мали наприкінці літа, то цього року вони почалися вже у травні. Нині ситуація така: вода поки що відповідає нормам з точки зору безпечності для людей. Але її колір, дуже неприємний запах свідчать про те, що стан Південного Бугу дуже важкий. Минулого року ми приймали комплексний план заходів щодо покращення якості питної води.

Що зроблено з цього плану ? Пропонуємо заслухати на наступній сесії. Ніхто точно не може сказати точну кількість артезіанських свердловин по Вінницькій області. Хто може сказати точну кількість штучних водойм, які є на річці Південний Буг? Ця інформація теж досліджена і вивчена до кінця. На думку фахівців Донецького університету, політехнічного університету, екологічних кафедр, ситуація буде тільки погіршуватися. Класність води у ріці понизилася до 4, а очисні споруди Волоканалу здатні очищати воду 2 класу якості.

Ми намагаємося змінити технологію очищення води, міняємо мережі. А що ж ми будемо робити з самою рікою, з котрої беремо воду? Вона в жахливому стані! Детальної аналітичної бази стану ріки ми не маємо. Але це проблема не лише Вінницької області. Забруднена води до нас надходить вже з Хмельниччини. У нас є ще одна дуже гарна програма “Питна вода”. На неї ми виділили 10 мільйонів гривень. А заявок на участь у цій програмі з усієї області лише на 3 мільйони. По факту їх залишиться на півтора… Інші гроші залишаться невикористаними. Чому? Бо ця програма мертва і нікому не потрібна. Треба змінювати умови отримання громадами цих коштів. Вперше ми отримали 12 мільйонів з державної програми “Питна вода”. Сподіваюся, що вони будуть використані на поліпшення якості води.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій на це відповів:

– У нас є два земснаряди для розчищення русла Південного Бугу. Але поки що роботи не можуть розпочатися до закінчення нересту. Поблизу Калинівки почали розчищати притоку Південного Бугу. Другий земснаряд очищатиме воду поблизу Водоканалу. У нас колись працював БУВР. Але там давно ніхто не займається проблемами ріки. Я вже дав доручення про те, щоб провести розширену нараду, на котру запросити представників з Хмельницької області, щоб обговорити проблему разом.

Водоканал в обласній власності перебуває лише формально. Всі мережі — міські. Всі проблеми питної води обласний бюджет не витягне, бо він дуже обмежений у фінансуванні...

– Ріка Південний Буг протікає по території 5 областей України, тому її стан – проблема не тільки Вінниччини. Коли Басейнове управління перебувало саме у Вінниці, то ми мали 14 земснарядів, котрі щороку очищали ріку від природного мулу. А на сьогодні не маємо жодного! – додав 1 заступник голови ОДА Андрій Гижко — Тому вирішили закупити земснаряд за кошти обласного бюджету, котрий незабаром буде очищувати ріку на території Стрижавки...

Відео:

https://www.facebook.com/293871433975986/videos/2080583371971441/

https://www.facebook.com/293871433975986/videos/2080589418637503/

Переглядів 388
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?