Середа, 16 травня 2018 16:57

Нові байки Вінницяводоканалу про "якість" їх води! Том 0000344534535...

«У Вас теж вода смердить рибою і водоростями? Вулицею Хмельницьке шосе запах нереальний!», — написала вінничанка Дар’я Балуєва в соцмережі у понеділок, 14 травня 2018 року...

Також повідомляли про сморід у крані і в будинках по вулицях Гоголя, Порика, Соборній, Козицького, Янгеля, Київській та інших.

«Келецька. Я вже другий день всю квартиру обходив, шукаю що це... Пів холодильніка викинув думав що спортилось», - написав Сергій.

То чому ЗНОВУ смердить вода?

«У минулому році Вінницяводоканал водоканал стверджував, що фермери удобрювали поля і зливою все змило в річку. В цьому році теж після дощів початок смердіти», — пише вінничанка Албіна.

В ніч з 14 на 15 травня 2018 року, внаслідок злив у Південний Буг потрапили пестициди з полів та садів. Про це повідомляють у прес-службі «Вінницяводоканал». На думку працівників відомства, гербіциди потрапили у воду Південного Бугу. Це призвело до загибелі значної частини водоростей,  що в свою чергу призвело до погіршення запаху води. Вірите?

«На нашу думку, саме гербіциди потрапили у воду Південного Бугу протягом останньої доби. Це призвело до загибелі значної частини водоростей: їх кількість зменшилась з 63750 в 1см3 (мл) до 51250 в 1см3 , що в свою чергу призвело до погіршення запаху води.

Технологія очищення питної води дозволяє очистити воду від забруднюючих речовин до безпечного рівня. Проте, в такій ситуації усунути повністю запах неможливо без шкоди для здоров'я населення. Це означає, що водоканал свідомо не йде на хлорування води високими дозами хлору з метою “маскування” проблеми з запахом. Сьогодні наша вода залишається безпечною незважаючи на незвичний запах», — завіряють у «Водоканалі».

Керівництво підприємства звертається до безпосередніх власників (чи орендарів) землі, які в гонитві за гарним врожаєм та прибутком, засаджують поля впритул до самої води, використовують надмірну кількість (інколи сумнівної якості) гербіцидів та добрив. «В результаті все це з опадами потрапляє в Південний Буг, з якого п'є воду населення трьох міст нашої області. В підсумку водоканали Вінниці, Хмільника та Калинівки борються з наслідками людської байдужості, жадібності та відсутністю екологічної свідомості», йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, і минулого року у червні майже 2 тижні у Вінниці з кранів теж текла смердюча вода, яка мала хімічний запах. Екологи і Водоканал причину забруднення так і не знайшли...

До речі, влітку минулого року громадські активісти ГО "Голос народу" за участю експерта відібрали ряд проб у ріізних частинах Вінниці і передали для проведення незалежної експертизи. Її результат просто ШОКУВАВ! У "очищеній" Вінницяводоканалом "воді" виявився ТАКИЙ "букет" різних шкідливих речовин, що після цього таку воду можна сміливо називати суто технічною! 

Втім, вінницьким медіа та громаді Вінниця ця новина була байдужа...

Як кажуть, "на здоров*я"! Про вас подбає Вінницяводоканал...

Його керівництво виношує плани взяти міжнародний кредит на реконструкцію! Але НА ЩО САМЕ підуть ці гроші? На латання старого заліза???

Краще б купили та встановили нарешті сучасну систему очищення води, а не хлорували її, як у 19-20 століттях! 

Бо схоже, Вінницяводоканал і технічна ерволюція - речі поки що несумісні!..

Переглядів 434
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?